Ухвала від 04.08.2015 по справі 815/6808/14

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

04 серпня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/6808/14

Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду, у складі:

головуючого - Яковлєва О.В.,

суддів - Бойка А.В., Танасогло Т.М.,

за участю секретаря - Іленко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Одесі МГУ Міндоходів про роз'яснення ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року, за апеляційною скаргою СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Одесі МГУ Міндоходів на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2014 року, у справі за позовом ПАТ "Одесагаз" до СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Одесі МГУ Міндоходів про скасування вимоги, визнання протиправним та скасування рішення про опис майна у податкову заставу, зобов,язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2015 року залишено без змін постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2014 року та податковим органом подано заяву про роз'яснення даного рішення апеляційного суду.

Як вбачається зі змісту поданої заяви - податковому органу незрозуміло яким чином потрібно внести до зворотнього боку картки особового рахунку ПАТ "Одесагаз" відомості про сплату податкових зобов'язань враховуючи те, що розділом IV “Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів”, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 року № 765 встановлено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників територіальні органи Міндоходів проводять оперативний облік надходжень за податками та зборами на підставі документів, визначених “Порядком взаємодії органів Міністерства доходів і зборів України та органів Державної казначейської служби в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями”, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 04.12.2013 року №760/1031. Дані про надходження податків, зборів відображаються територіальним органом Міндоходів в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів. Операції в інтегрованій картці здійснюються в хронологічному порядку.

Дослідивши матеріали справи, cудова колегія вважає за необхідне задовольнити вищевказану заяву податкового органу про роз'яснення, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.170 КАС України - якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, визначений в “Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів”, затвердженому Наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 року № 765, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 4 лютого 2014 року за № 217/24994.

Згідно з п.3 р.1 цього Порядку, інтегрована картка платника - це форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи.

Приписами п.4 р.1 вищевказаного Порядку передбачено, що облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників, державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій відповідно до функціональних повноважень.

Зі змісту п.1 р.2 Порядку вбачається, що інтегровані картки платників відкриваються за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів.

Пунктом 1 р.4 Порядку передбачено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників територіальні органи Міндоходів проводять оперативний облік надходжень: за податками, зборами, митними платежами на підставі документів, визначених Порядком взаємодії органів Міністерства доходів і зборів України та органів Державної казначейської служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 4 грудня 2013 року № 760/1031, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 грудня 2013 року за № 2193/24725; за єдиним внеском на підставі документів, визначених Положенням про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 19 вересня 2013 року № 493/815, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 вересня 2013 року за № 1667/24199. Органи Міндоходів України щоденно одержують від уповноваженого банку відповідно до укладених договорів зведену інформацію про рух коштів на банківських балансових рахунках 2603.

Згідно з п.5 р.4 Порядку - дані про надходження податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску відображаються територіальним органом Міндоходів, на який покладено функції з ведення обліку відповідного платежу, в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

При цьому зазначений порядок не визначає процедуру здійснення дій структурними підрозділами територіальних органів Міндоходів при наявності обставин, встановлених п.129.6 ст. 129 ПК України, тобто не зарахування до бюджету сплачених платником податків своїх податкових зобов'язань з вини банку, що на думку колегії суддів не є підставою для органів Міндоходів не виконувати свого обов'язку щодо забезпечення контролю за достовірністю та повнотою відображення інформації в інформаційній системі, шляхом введення відповідної інформації, оскільки саме наявність сплачених платником податків своїх грошових коштів через банк, який не здійснив своєчасне та повне перерахування коштів до бюджету, є підставою для звільнення платника податків від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції, та підстави цієї відповідальності для банку.

Проте, згідно п.З р.5 Порядку - погашення податкового боргу є зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідними документами і в цьому пункті не має посилання на додаткове отримання будь-яких відомостей від органів Державної казначейської служби України.

Згідно п. 11 Порядку - форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.

Згідно п. 13 Порядку - занесення/перенесення, виключення/включення операцій в інформаційній системі проводяться саме структурними підрозділами територіальних органів Міндоходів, на які покладено функції з введення відповідної інформації.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, судова колегія приходить до висновку, що доводи викладені в заяві є підставою для задоволення заяви про роз'яснення судового рішення апеляційного суду.

Керуючись ст.ст.170, 196, 205, 206 КАС України, судова колегія,-

УХВАЛИЛА:

Заяву СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів про роз'яснення ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року - задовольнити.

Роз'яснити, що СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів не повинна вважати податковим боргом суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі 648125 грн. 90 коп., суму земельного податку, у розмірі 21438,09 грн., суму ПДВ, у розмірі 3121166 грн., суму збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, у розмірі 464987,17 грн., та повинна внести до зворотнього боку картки особового рахунку ПАТ "Одесагаз", що ведеться СДПІ у м. Одесі МГУ Міндоходів, відомості про сплату позивачем суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі 648125 грн. 90 коп., суми земельного податку, у розмірі 21438,09 грн., суми ПДВ, у розмірі 3121166 грн., суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, у розмірі 464987,17 грн., шляхом проведення зменшення нарахувань у зворотньому боці картки особового рахунку ПАТ "Одесагаз" у розрізі данних сум.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення апеляційного суду.

Повний текст судового рішення складено 05 серпня 2015 року.

Головуючий: О.В. Яковлєв

Судді: А.В. Бойко

ОСОБА_1