04 серпня 2015 р. Справа № СК-1722/14
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Затолочного В.С., Кузьмича С.М.
при секретарі судового засідання: Дутка І.С.
за участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Шевченківського районного суду м.Львова від 24.01.2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Шевченківського ВДВС ЛМУЮ про скасування постанови,-
У грудні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Шевченківського ВДВС ЛМУЮ про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження складеного на основі постанови серії АС №149778.
Позивач позовні вимоги мотивував тим, що 16.09.2010 року їдучи автомобілем у м.Шацьк він був зупинений інспектором ДАІ з причин, що він порушив правила проїзду пішохідного переходу. Жодних документів про притягнення позивача до адміністративної відповідальності при ньому не складали, але в подальшому на його адресу прийшла постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження та стягнення з нього штрафу. Оскільки позивач не порушував правил дорожнього руху, то просить постанову державного виконавця скасувати.
Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 24.01.2014 року у задоволені позову відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржив ОСОБА_1. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою позов задоволити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що постановою від 23.11.2010 року державного виконавця відкрито ВП № 22720416 на підставі постанови ДАІ серії АС №149778 від 16.09.2010 року про стягнення з боржника 850 грн. штрафу.
Постановою від 12.04.2011 року державного виконавця відкрито ВП № 2720416 (у зв'язку з відновленням втраченого провадження) на підставі постанови ДАІ серії АС №149778 від 16.09.2010 року про стягнення з боржника 850 грн. штрафу.
Як вбачається з постанови від 16.09.2010 року серії АС №149778 інспектора ДПС Шацького ВДАІ ОСОБА_2 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу 425 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ознайомився з оскаржуваною постановою, про що зроблено відмітку у формі особистого підпису позивача. (а.с.65)
Таким чином, судова колегія апеляційного суду прийшла до переконання, що державний виконавець діяв у межах та спосіб, передбачений ст.17,19 Закону України «Про виконавче провадження», а саме виконавче провадження було відкрите на підставі, виконавчого документа: постанови від 16.09.2010 року серії АС №149778, яка на той час не була скасована.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для відмови у задоволені позову.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м.Львова від 24.01.2014 року у справі №466/9286/13-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: В. Затолочний
ОСОБА_3
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 05.08.2015 року