Ухвала від 06.08.2015 по справі 826/4370/15

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/4370/15 Головуючий у 1-й інстанції: Шулежко В.П. Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

УХВАЛА

Іменем України

06 серпня 2015 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Желтобрюх І.Л., Мамчура Я.С.,

при секретарі: Гуменюк Т.В.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача Міністерства екології та природних ресурсів України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агенство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» звернулися в суд з позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправним та скасування рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 травня 2015 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» задоволено повністю; визнано протиправним та скасовано рішення Мінприроди України, оформлене протоколом № 02 від 24.02.2014 року засідання Комісії із сертифікації екологічних аудиторів в частині виключення ТОВ «Агентство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» із Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанову суду - без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивача.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач є юридичною особою, яка відповідно до статуту здійснює діяльність із надання послуг екологічного аудиту. У штаті позивача працює сертифікований екологічний аудитор - ОСОБА_3.

На підставі наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 103 від 25.02.2010 року керівнику позивача - ОСОБА_3 присвоєно кваліфікацію екологічного аудитора та видано сертифікат серії ЕА № 136. Термін дії зазначеного сертифікату продовжено відповідно до протоколу засідання Комісії із сертифікації екологічних аудиторів № 26 від 13.02.2013 року на три роки, що підтверджується листом Мінприроди № 2700/17/10-13 від 19.02.2013 року.

Відповідно до рішення Комісії з сертифікації екологічних аудиторів від 14 липня 2011 року № 22 позивача внесено до реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту.

Протоколом № 02 від 24.02.2014 року засідання Комісії із сертифікації екологічних аудиторів позивача виключено із Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про екологічний аудит» від 24.06.2004 року № 1862-IV, екологічний аудит може здійснюватись юридичною особою, статутом якої передбачений цей вид діяльності і в штаті якої є хоча б один екологічний аудитор.

Статтею 22 зазначеного Закону визначає, що сертифікат на право проведення екологічного аудиту видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Термін чинності сертифіката - три роки. Чинність сертифіката може бути припинена достроково чи зупинена на строк до одного року органом, який видав сертифікат, або в судовому порядку у разі грубих порушень, допущених під час проведення екологічного аудиту (недостовірність оцінок, необ'єктивність аналізу фактичних даних, порушення етичних норм тощо), неодноразових, підтверджених замовниками, керівниками (власниками) об'єктів екологічного аудиту або іншими екологічними аудиторами, фактів низької якості проведення екологічного аудиту, порушення законодавства про екологічний аудит.

Згідно з п.2.1 Положення про ведення реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту, затверджене наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27 березня 2007 р. № 121 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 13 квітня 2007 року за № 338/13605, реєстр екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту - це документ, який визначає перелік екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право здійснювати еколого-аудиторську діяльність відповідно до вимог Закону України «Про екологічний аудит».

Відповідно до пунктів 3.1 - 3.2 зазначеного Положення, до Реєстру входять: екологічні аудитори, які мають чинний сертифікат екологічного аудитора, виданий Мінприроди України в установленому порядку; юридичні особи, статутом яких передбачений цей вид діяльності та в штаті яких працює хоча б один сертифікований екологічний аудитор. Внесення до Реєстру екологічних аудиторів здійснюється з моменту отримання ними сертифіката екологічного аудитора.

Розділом 5 зазначеного Положення визначено, що підставами для розгляду Комісією із сертифікації питання щодо внесення змін до Реєстру є: припинення достроково чи зупинення на строк до одного року чи закінчення терміну чинності сертифіката екологічного аудитора; зміни в документах, визначених підпунктами «б» - «е» пункту 3.3 цього Положення.

Відповідно до підпунктів «б» - «е» пункту 3.3 вказаного положення, для внесення до Реєстру заявник надає до Мінприроди України документи: б) виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; в) копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ); г) копію статуту, завірену нотаріально; ґ) довідку, що документально підтверджує наявність в штаті заявника хоча б одного сертифікованого екологічного аудитора, засвідчену печаткою юридичної особи; д) копію сертифіката хоча б одного екологічного аудитора.

При цьому, згідно з п.5.2, п.5.3 Положення, для внесення змін до Реєстру заявник зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати, коли відбулись зміни, зазначені в абзаці другому пункту 5.1 цього Положення, подати до Мінприроди України заяву та необхідні документи, що підтверджують ці зміни.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач листом №10-13 від 04.04.2013 року повідомив відповідача про зміну юридичної адреси: 03110, м. Київ, вул. Олексіївська, 3. До вказаного листа додано довідку АБ № 689362 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з якою місцезнаходженням підприємства є: 03110, м. Київ, вул. Олексіївська, 3.

Зазначене спростовує доводи відповідача, що станом на 06.04.2015 року позивач до Мінприроди України не зверталися для внесення змін до Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Вимоги зазначеної статті відповідачем не виконано.

Враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального права, правову позицію з приводу яких аргументовано виклав в мотивувальній частині оскаржуваного відповідачем рішенні.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права.

Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу відповідача Міністерства екології та природних ресурсів України - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали суду виготовлено 06.08.2015 року.

Головуючий суддя: Бистрик Г.М.

Судді: Желтобрюх І.Л.

Мамчур Я.С.

.

Головуючий суддя Бистрик Г.М.

Судді: Мамчур Я.С

Желтобрюх І.Л.