Ухвала від 03.08.2015 по справі 363/2452/15-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 363/2452/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Котлярова І.Ю. Суддя-доповідач: Губська Л.В.

УХВАЛА

Іменем України

03 серпня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Губської Л.В.,

Суддів: Ісаєнко Ю.А.,

Оксененка О.М.,

при секретарі: Агаркові Б.М.,

за участю: представника відповідача Компанець А.О.(довіреність від 15.05.2015).

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області на постанову Вишгородського районного суду Київської області від 01 липня 2015 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області про визнання відмови в перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулась до Вишгородського районного суду Київської області з даним адміністративним позовом, в якому просила визнати неправомірними дії щодо відмови у проведенні перерахунку її пенсії у зв'язку з втратою годувальника відповідно до поданої заяви від 05.05.2015 року та зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити пенсію з 01.01.2015 року виходячи із розміру заробітної плати працюючого голови Вишгородського районного суду Київської області згідно довідки Територіального управління державної судової адміністрації України у Київській області від 22.04.2015 року № 652.

Постановою Вишгородського районного суду Київської області від 01 липня 2015 року позов задоволено.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити. Апелянт наголошує, що позивачка керується нормами законодавства, які втратили чинність, а провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

В судовому засіданні представник відповідача доводи апеляційної скарги підтримала і просила її задовольнити.

Належним чином повідомлена про дату, час і місце апеляційного перегляду позивачка до суду не прибула, що, відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, не є перешкодою для судового розгляду.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Так, судом установлено і підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дружиною померлого ОСОБА_5, який за життя був суддею у відставці, до цього працював на посаді голови Вишгородського районного суду Київської області.

Згідно пенсійного посвідчення НОМЕР_1 позивачка перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області та відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» отримує пенсію у зв»язку з втратою годувальника за померлого чоловіка.

05.05.2015 року вона звернулась до відповідача із заявою, в якій просила перерахувати пенсію по втраті годувальника з 01.01.2015р. з урахуванням збільшеної заробітної плати суддів на підставі довідки територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області від 22.04.2015 року за №652, проте, листом № 86/М-01 від 21.05.2015 року управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області відмовило їй в цьому з підстав відсутності законних підстав.

Вважаючи зазначену відмову протиправною, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивачка має право на перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника на підставі статей 37, 37-1 Закону України «Про державну службу».

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у разі смерті особи у період перебування на державній службі за наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям - незалежно від того, чи були вони на утриманні померлого годувальника), призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника, на яку нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням норм частини п'ятої цієї статті, а на двох і більше членів сім'ї - 90 відсотків.

Згідно із статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Згідно з частиною першою статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України «Про Конституційний Суд України» і не може визначатися іншими нормативно - правовими актами, у статті 133 діючого Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачена аналогічна норма.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 № 865 передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Крім цього, відповідно до п.4 цієї постанови, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу», заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку, 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про той факт, що підвищення суддівської винагороди у зв'язку з прийняттям Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є підставою для перерахунку позивачу раніше призначеної пенсії по втраті годувальника. При цьому, посилання відповідача як на відмову для перерахунку пенсії на відсутність рішення Кабінету Міністрів України про відповідне підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям є безпідставним з огляду на приписи статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

За таких обставин, зважаючи на наявність у позивача права на перерахунок пенсії при втраті годувальника на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу» та Закону України «Про судоустрій та статус суддів», колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції щодо безпідставності відмови Управління Пенсійного Фонду України в перерахунку пенсії позивачці і вважає, що судом справу вирішено правильно, з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому підстав для скасування постанови не вбачається.

Керуючись ст. ст.195,196,198,200,205,206,211,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області - залишити без задоволення, а постанову Вишгородського районного суду Київської області від 01 липня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.

Ухвала в повному обсязі складена 06 серпня 2015 року.

Головуючий суддя: Л.В.Губська

Судді: Ю.А.Ісаєнко

О.М.Оксененко

.

Головуючий суддя Губська Л.В.

Судді: Ісаєнко Ю.А.

Оксененко О.М.