Постанова від 29.11.2010 по справі 2а-3889/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" листопада 2010 р. Справа № 2a-3889/10/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перевірки було встановлено порушення ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів на автомобілі облаштованого як таксі за відсутності документів - ліцензійної картки, за наслідками чого складено акт від 29.10.2009 р., у відповідності до якого 02.11.2009 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову № 092583 якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 510,00 грн., 23.04.2010 року працівниками територіального управління складено акт про порушення ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів на автомобілі облаштованого як таксі за відсутності документів - ліцензійної картки, за наслідками чого 27.04.2010р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову № 094639 якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 510,00 грн. також 27.04.2010 року працівниками територіального управління складено акт про порушення ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів на автомобілі облаштованого як таксі за відсутності документів - ліцензійної картки, 29.04.2010р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову № 094648 якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 510,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Судом 04.11.2010 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову, яку відповідачем отримано 19.11.2010 року.

Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Розглянувши адміністративний позов, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:

- експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

29.10.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 163300 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час експлуатації громадянином ОСОБА_1 легкового автомобіля, облаштованого, як таксі розпізнавальним ліхтарем. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.

02.11.2009 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 092583 на суму 510,00 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року.

23.04.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 170865 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час експлуатації громадянином ОСОБА_1 легкового автомобіля, облаштованого, як таксі розпізнавальним ліхтарем. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.

27.04.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 094639 на суму 510,00 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року.

27.04.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 170787 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час експлуатації громадянином ОСОБА_1 легкового автомобіля, облаштованого, як таксі розпізнавальним ліхтарем. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.

29.04.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 094648 на суму 510,00 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року.

Згідно даних регіонального реєстру від 01.11.2010 року щодо виданих, переоформлених ліцензій, виданих дублікатів ліцензій, анульованих та визнаних недійсними ліцензій, ОСОБА_1 не отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, вул.Г.Мазепи, 179/146, м.Івано-Франківськ, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в дохід Державного бюджету України - фінансові санкції в сумі 1530,00 грн. (одна тисяча п"ятсот тридцять грн. 00 коп.).

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.

Суддя: Кафарський В.В.

Постанова складена 29.11.2010 року.