ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"08" листопада 2010 р. Справа № 2a-3002/10/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом Калуського міськрайонного центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
30.08.2009 року Калуський міськрайонний центр зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 423 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків. Відповідно до заяви про зміну позовних вимог, яка одержана відповідачем 30.10.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення Калуський міськрайонний центр зайнятості просив стягнути з ОСОБА_1 заборгованість в сумі 423 грн.
Представник позивача в судове засідання не з”явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин, оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але не прибули всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, то відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
Перевіривши за матеріалами справи доводи позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому останні підлягають до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 зареєстрований Калуською районною державною адміністрацією 30.08.2005 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач взятий на облік в Калуському міськрайонному центрі зайнятості, як платник страхових внесків на загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Згідно ст.35 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. ЗУ “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування” та Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття встановлено що розмір страхових внесків для роботодавців становить 1,3 % суми фактичних витрат та оплату праці найманих працівників та 0,5 % суми оплати праці найманих працівників.
Позивачем 28.04.2010 року проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності сплати і повноти внесків на загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За результатами перевірки встановлено, що відповідач свої зобов'язання належним чином не виконував, внаслідок чого допустив недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 523,00 грн. та пені в сумі 62,55 грн.
Згідно ст.38 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У відповідності до Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерство праці та соціальної політики України за N 339, 18.12.2000, - у разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки), вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу. Пеня в сумі 62,55 грн. ОСОБА_1 була погашена добровільно.
На виконання вимог Інструкції директором Калуського міськрайонного центру зайнятості 01.06.2010 року прийнято рішення про стягнення з ОСОБА_1 простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 523,00 грн., яке направлено відповідачу та отримано останнім 08.06.2010 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення. Однак ОСОБА_1 на виконання даного рішення було сплачено 100 грн., залишок відповідно склав 423 грн. (523 грн.-100 грн. = 423 грн.)
Наявність боргу до органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та його розмір відповідач не спростував, доказів сплати заборгованості суду не представив, чим фактично не заперечив суму заборгованості, яка є предметом позову в даній справі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
На підставі ст.ст.35, 38 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в користь Калуського міськрайонного центру зайнятості 423 (чотириста двадцять три) грн.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.Д. Гундяк