ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"02" листопада 2010 р. Справа № 2a-3368/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Чуприни О.В.
за участю секретаря Семанюк М.П.
прокурора -Журавльової Н.Є.
представника позивача: Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області -не з'явився
відповідача: ОСОБА_1 -не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинського міжрайонного прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів в сумі 1 800,00 грн., -
28.09.2010 року Долинський міжрайонний прокурор Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області (далі -позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 1 800,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем за період з 2008 року по 2009 рік включно протиправно, в порушення пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” не сплачено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Сума податкового боргу складає в розмірі 1 800,00 грн.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві, просив стягнути податковий борг в дохід державного бюджету.
Представник позивача 02.11.2010 року подав до суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності по наявних у справі матеріалах.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив. Письмове заперечення проти позову не подав. Судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши і оцінивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Судом встановлено, що відповідач, у відповідності до статті 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”, являється платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за яким зареєстрований транспортний засіб “ЗИЛ 133 ГЯ” державний номерний знак 14 397 ІВ, об'єм двигуна 6 000 кубічних сантиметрів (а.с. 6). Відповідач, у відповідності до поданої інформації Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області та Калуського ВРЕР при управлінні Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, у 2009 році не проходив технічний огляд власного транспортного засобу та не здійснив оплату вказаного податку, за період з 2008 року по 2009 рік в розмірі 1 800,00 грн. Податковий орган, згідно даних Калуського ВРЕР при управлінні Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області встановив, що транспортний засіб “ЗИЛ 133 ГЯ” (державний номерний знак 14 397 ІВ, об'єм двигуна 6 000 кубічних сантиметрів) відноситься до вантажних автомобілів з об'ємом циліндрів двигуна до 8 200 кубічних сантиметрів, по коду 8704. Позивач, у відповідності до встановленої ставки податку, передбаченої статтею 3 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” перерахував та визначив відповідачу податковий борг в розмірі 1 800,00 грн. (а.с. 6). Однак, відповідач податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1 800,00 грн. не сплатив.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України “Про систему оподаткування” визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.
Відповідно до статті 4 Закону України “Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно пункту 3 частини 1 статті 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Частиною 1 статті 14 Закону України ''Про систему оподаткування''податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів віднесено до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пункт 1 статті 20 Закону України “Про систему оподаткування” передбачає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.
Статтею 1 вказаного Закону передбачено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі -юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі -фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до частини 3 статті 2 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва та Севастополя.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” об'єктами оподаткування є вантажні автомобілі за кодом 8704.
Відповідно до вимог частини 5 статті 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону.
Статтею 3 вказаного Закону передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується по коду 8704 вантажних автомобілів з об'ємом циліндрів двигуна до 8 200 кубічних сантиметрів зі ставкою такого податку 15 гривень за 100 кубічних сантиметрів.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 5 цього Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами -перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно пункту 4 Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за № 606 від 09.07.2008 року, техогляд засобів - комплекс заходів державного контролю за їх технічним станом, правомірністю експлуатації, сплатою власниками засобів податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідач доказів проходження технічного огляду власного транспортного засобу із відповідною сплатою податку з власників транспортних засобів за 2008 та 2009 роки суду не надав.
Як наслідок, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за два попередні роки, з врахуванням ставки оподаткування 15 гривень за 100 кубічних сантиметрів для даного виду транспортного засобу при потужності двигуна 6 000 кубічних сантиметрів.
Суд також приходить до переконання, що несплачений податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1 800,00 грн., у відповідності до підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, є податковим боргом відповідача.
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості відповідач суду не надав.
Відповідно частини 3 статті 7 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.
Таким чином, суд зазначає, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг, який виник за несплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1 800,00 грн. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, с. Міжріччя Болехівської міської ради, Івано-Франківська область) в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 1 800 (одна тисяча вісімсот) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2
Постанова в повному обсязі складена 08.11.2010 року.