Постанова від 29.10.2010 по справі 2а-3396/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" жовтня 2010 р. Справа № 2a-3396/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Главача І.А.

при секретарі Воліцькій Н.М.

За участю представників сторін:

від позивача: не з'явився,

від відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави - Міністерства транспорту і зв'язку України в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, вул. Тополина, 3, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76492

до відповідача: ОСОБА_1, вул. Миколайчука, 13/17, м. Івано-Франківськ, 76000

про стягнення фінансових санкцій у сумі 2550 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави - Міністерства транспорту і зв'язку України в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд із адміністративним позовом суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2550 гривень.

Позов мотивовано тим, що 23.09.2009 р., 13.11.2009 р., 18.03.2010 р. та 12.04.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти № 125659, № 163503, № 170694 та № 170819 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації громадянином ОСОБА_1 легкового автомобіля облаштованого як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки. 05.11.2009 р., 17.11.2009 р., 30.03.2010 р. та 15.04.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо приватного підприємця ОСОБА_1 винесено постанови за № 092590, № 092638, № 094538 та № 094586 на суми по 510 гривень, що в загальній сумі становить 2040,00 гривень. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду подав клопотання про те, що заявлений позов про стягнення фінансових санкцій до приватного підприємця ОСОБА_2 підтримують в повному обсязі. Просили розгляд справи провести без їхньої участі.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився з невідомих суду причин, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

23.09.2009 р., 13.11.2009 р., 18.03.2010 р. та 12.04.2010 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області було складено акти за № 125659, № 163503, № 170694 та № 170819 про порушення вимог ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”під час експлуатації відповідачем легкового автомобіля, облаштованого як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки. 05.11.2009 р., 17.11.2009 р., 30.03.2010 р. та 15.04.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо приватного підприємця ОСОБА_1 винесено постанови за № 092590, № 092638, № 094538 та № 094586 на суми по 510 гривень, що в загальній сумі становить 2040,00 гривень за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Згідно листа територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківської області від 27.09.2010 року, ОСОБА_1 ліцензійної картки не отримував згідно даних регіонального реєстру щодо виданих, переоформлених ліцензій, виданих дублікатів ліцензій, анульованих та визнаних недійсними ліцензій.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України “Про автомобільний транспорт”.

Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному

транспорті” органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”визначає перелік документів, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої: автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є: для автомобільного перевізника -ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі -посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України “Про автомобільний транспорт”визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Абзац 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”є спеціальною нормою, якою встановлено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 “Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася.

Суд зазначає, що при здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

В частині позовних вимог, що стосується стягнення фінансових санкцій у сумі 510,00 грн. згідно постанови від 03.09.2009 року № 068670 то суд вважає за необхідне - відмовити, у з в'язку з порушенням строків встановлених ст.99 Кодексу адміністративного судочинства Ураїни.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1, фінансових санкцій в сумі 2040,00 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 вул. Миколайчука, 13/17, м. Івано-Франківськ, 76000 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету України фінансову санкцію по постановах № 092590, № 092638, № 094538, № 094586 в сумі 2040 (дві тисячі сорок) гривень.

В решті позовних вимогах відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: /підпис/ ОСОБА_3

Постанова складена в повному обсязі 03.11.2010 року.