Ухвала від 27.01.2012 по справі 2а-945/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

27 січня 2012 року № 2а-945/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація)

про визнання протиправною відмови в здійсненні оформлення права власності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про визнання дій ( бездіяльності) Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) відносно відмови у оформленні права власності та видачі свідоцтва на право власності на гараж №460, що належить Позивачу та розташований за земельний ділянці за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 59 в автогаражному кооперативі «Жуляни»неправомірними та зобов'язання відповідача провести оформлення права власності та видачу свідоцтва на право власності на вказане нерухому майно.

Відповідно до п. 3, п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Пунктом 4 ч.1 ст.106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч.4 і 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Відповідно до частини 4 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Як вбачається з позовної заяви, позивач вказує відповідачем- Головне управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) проте надає лист - відмову Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду "Житло-Сервіс" від 12.01.2012 р. № т110/816-ж-9 у задоволення прохання оформити право власності на гараж №460, що розташований на земельний ділянці за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 59.

При цьому, позовні вимоги позивача сформульовані наступним чином "визнати дії, а точніше бездіяльність Головного управління житлового забезпечення КМДА..", враховуючи наведене позивачу слід уточнити його позовні вимоги, чітко зазначивши, що він просить суд неправомірними дії чи бездіяльність відповідача.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки до 16 лютого 2012 року уточнену позовну заяву, також позивачу слід надати копію уточненої позовної заяви та копії всіх документів (за наявності), що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 16 лютого 2012 року.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок