ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15 грудня 2011 року № 2а-18410/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю "Траст Фінанс"
до Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м.Києві
про зобов'язання вчинити певні дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Траст Фінанс" з позовом до Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві про зобов'язання зняти арешт з нерухомого майна, а саме: з трьох кімнатної квартири № 125, загальною площею 68,40кв. м, що знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Мілютенка, буд. 42.
Відповідно до ч.3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, -зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
При цьому, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
В п.1 ч.2 ст.17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З огляду на викладене, позивач має викласти обставини, якими обґрунтовуються його позовні вимоги, з посиланням на конкретні юридичні факти із зазначенням правової підстави позову (вказати законодавчі акти, норми яких порушено відповідачем) та наданням відповідних доказів на підтвердження порушення їх прав та охоронюваних законом інтересів.
Однак, позивачем не надано доказів на підтвердження його звернення (направлення поштою, отримання відповідачем повідомлення про вручення поштового відправлення чи відповідна реєстрація у відповідача) до відповідача з вимогою щодо зняття арешту з нерухомого майна, а саме: з трьох кімнатної квартири № 125, загальною площею 68,40кв. м, що знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Мілютенка, буд. 42 та відмови відповідача від вчиненя вказаної дії.
Як наслідок позивач не надав правових обґрунтувань існуючого публічно-правового спору між ним та відповідачами, та не надав відповідних доказів з приводу порушення його прав, свобод та інтересів з боку відповідача його рішенням, дією або бездіяльністю.
Крім того, слід зазначити, що на підтвердження обставин викладених позивачем в його позовній заяві, позивачем не надано до суду Витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна стосовно трьох кімнатної квартири № 125, загальною площею 68,40кв. м, що знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Мілютенка, буд. 42, який є документом що свідчить про внесення реєстраційного запису до Реєстру заборон або про відсутність такого запису, актуальний станом на час звернення позивача до суду з позовною заявою.
Слід також зазначити, що відповідно до п.5 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
При цьому, ч.1 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначаються статтею 181 КАС України, відповідно до якої учасники процесу виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.181 КАС України, у редакції на момент звернення позивача до суду із даним позовом).
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як зазначає позивач у своїй позовній заяві, що ознайомившись з матеріалами виконавчого провадження № 21850011 через електронний доступ до Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень дізнався про постанову про повернення виконавчого документа стягувачі " в п.2 якої , зазначено - припинити чинність арешту майна боржника та скасувати інші заходи примусового виконання рішення". При цьому, на підтвердження викладеного позивачем до позовної заяви було додані документи виконавчого провадження з датованою відміткою" 15.11.2011 р.".
Позовну заяву подано до суду 12 грудня 2011 року.
З огляду на викладене, позивачу слід вказати в позовній заяві час, коли саме він дізнався про порушення його прав, свобод чи інтересів діями, бездіяльністю або рішенням відповідача, підтвердивши зазначене відповідними доказами. При цьому, у разі пропущення встановленого Кодексом адміністративного судочинства строку (десятиденного) звернення до суду, позивачу необхідно надати заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом з визначенням поважності приин його пропуску та наданням відповідних доказів на підтвердження поважності пропуску строків звернення до суду.
Крім того, позивачем до позовної заяви додано документи, які вибірково завірені належним чином.
В контексті з вищенаведеним, слід зазначити, що письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Згідно з пунктом 5.27 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07 квітня 2003 року № 55 копія документа засвідчується відміткою, що складається із слів "Згідно з оригіналом", назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляються у лівому нижньому куті документа.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки шляхом подання до суду з супровідним листом уточненої позовної заяви із зазначенням часу, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів відповідачем (з відповідними доказами в підтвердження вказаного позивачем) або заяви про поновленння строку звернення до суду з визначенням поважності причин його пропуску та доказами на їх обґрунтування (у разі його пропущення); правове обгрунтування та викладення обставин щодо порушення рішенням, дією або бездіяльністю відповідача прав свобод чи інтересів позивача; докази звернення до відповідача із вимогою (листом, заявою) щодо щодо зняття арешту з нерухомого майна, а саме: з трьох кімнатної квартири № 125, загальною площею 68,40кв. м, що знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Мілютенка, буд. 42 (направлення поштою, отримання відповідачем повідомлення про вручення поштового відправлення чи відповідна реєстрація у відповідача) та відповіді (відмови) відповідача від вчинення вказаної дії; належним чином засвідчених копій документів доданих до позовної заяви; актуального на час звернення до суду Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна стосовно трьох кімнатної квартири № 125, загальною площею 68,40кв. м, що знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Мілютенка, буд. 42. Також слід надати уточнену позовну заяву з доданими до неї матеріалами -для відповідача.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Траст Фінанс" без руху .
2. Встановити позивачу строк до 26 грудня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивача, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок