Ухвала від 12.12.2011 по справі 2а-18303/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

12 грудня 2011 року№ 2а-18303/11/2670

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в

Київській області

про визнання дій незаконними та стягнення компенсації за недоотримане речове

забезпечення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Київській області про визнання дій Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Київській області протиправними щодо відмови у видачі недоотриманого речового майна або грошової компенсації за нього незаконними та стягнути з Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Київській області грошові кошти в сумі, яка в подальшому буде уточнятися після витребуваних доказів, як компенсацію за недоотримане речове забезпечення, а також судові витрати покласти на відповідача.

Відповідно до пунктів 4, 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частина друга статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” встановлює, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З наведеного вбачається, що грошова компенсація за речове забезпечення є різновидом соціальних виплат у розумінні пункту 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому предметом даного спору є спір фізичної особи з суб'єктом владних повноважень з приводу здійснення соціальної виплати.

Частиною першою статті 21 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” передбачено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

З урахуванням викладеного, позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Київській області про визнання дій незаконними та стягнення грошової компенсації за невикористане речове забезпечення має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з частиною шостою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі вищенаведеного, пункту 6 частини третьої статті 108, статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути позовну заяву.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу.

3. Надіслати позивачу позовну заяву з доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Додаток: позовна заява разом з доданими до неї матеріалами на ____ арк.

Суддя Т.О. Скочок