ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відкриття провадження в адміністративній справі
14 липня 2011 рокум. Київ№ 2а-7601/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду
із позовом ОСОБА_1
до Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
про скасування пункту 2 наказу від 25 січня 2011 року № 2,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання нечинним пункт 2 наказу Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення від 25 січня 2011 року № 02 (по особовому складу).
Ухвалою суду від 2 червня 2011 року позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 червня 2011 року.
На виконання ухвали суду заявник надав заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
В судовому засіданні 14 липня 2011 року під час розгляду заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд поставив на обговорення питання щодо наявності ознак публічності зазначеного спору.
Представник відповідача зазначив, що Державний департамент -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та одночасно є самостійною юридичною особою.
Статтею 8 Закону України від 27.02.1991 № 791а-ХІІ «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»управління зоною відчуження, а також зоною безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів з населених пунктів, віднесених до цієї зони, та припинення у зв'язку з цим у зазначених пунктах діяльності Рад здійснює спеціальний підрозділ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи - Адміністрація зони, яка має статус юридичної особи.
Відповідно до Положення про Державний департамент -Адміністрацію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2000 року № 1263 (яке було чинне на час виникнення спірних правовідносин) Державний департамент -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення є урядовим органом державного управління, який діє у складі МНС і йому підпорядковується.
Отже, враховуючи, що Державний департамент -Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення є урядовим органом державного управління, суд встановив, що позивач подав позовну заяву з дотриманням вимог юрисдикції адміністративних судів.
Щодо пропущення строку звернення до суду позивач зазначив, що строк звернення до суду не пропущений, оскільки він дізнався про наказ Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (по особовому складу) № 2 від 25 січня 2011 року лише 20 травня 2011 року, коли розпочав збір документів для оформлення пенсії.
Представник Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення не заперечив проти поновлення строку звернення до суду та зазначив, що у відділі кадрів Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення відсутні докази ознайомлення заявника із зазначеним наказом.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно ч. 1 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Враховуючи, що про наказ Державного департамента -Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення від 25 січня 2011 року № 02 (по особовому складу) позивач дізнався лише 20 травня 2011 року, а до суду звернувся 30 травня 2011 року, суд вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Суд визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 102, 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду задовольнити.
2. Поновити строк звернення до суду.
3. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись колегіально. Підготовчі дії у справі здійснює суддя Бояринцева М.А.
4. Призначити попереднє судове засідання на 25 липня 2011 року об 11:30 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 10, зал судового засідання № 1.
5. Викликати повноважних представників сторін в судове засідання.
6. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні адміністративних судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення судів з такого спору;
- оригінали доданих до позовної заяви документів.
7. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення чи пояснення по суті позовних вимог та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Суддя М.А. Бояринцева
Додаток на адресу сторін: інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Додаток на адресу відповідачів: копія позовної заяви з додатками.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.