Ухвала від 22.07.2011 по справі 2а-10372/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

22 липня 2011 року № 2а-10372/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1, директора Ясенівської гімназії №2 Ровеньківської міськради Луганської області

до Прем'єр-міністра України ОСОБА_2

про визнання бездіяльності протиправною,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 - директор Ясенівської гімназії №2 Ровеньківської міськради Луганської області з позовом до Прем'єр-міністра України ОСОБА_2 про визнання протиправним рішення уряду України зменшити в п'ять раз підвищення зарплати вчителів, яке передбачав законопроект ухвалений ВРУ від 14.06.2011 р. і прокоментований Прем'єр-міністром України на засіданні уряду України 15.06.2011 р. Разом з цим позивач просить суд зобов'язати відповідача сплатити позивачу 255 грн. - різницю між підвищенням на 340 грн. (згідно законопроекту ВРУ) і фактичним підвищенням посадового окладу на 85 грн. з 01 липня 2011 року.

Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, -зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів

При цьому, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

В п.1 ч.2 ст.17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Слід зазначити, що оскаржуване рішення відповідача не містить ніяких реквізитів, що, в тому числі, не дозволяє вирішити питання щодо можливості застосування положень статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, які встановлюють особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів суб'єктів владних повноважень, при розгляді судом цього спору.

З огляду на викладене, позивач має зазначити яким саме рішенням відповідача (вказати чітко його реквізити та надати копію) порушено його права, свободи та інтереси, викласти обставини, якими обґрунтовуються його позовні вимоги, з посиланням на конкретні юридичні факти із зазначенням правової підстави позову (вказати законодавчі акти, норми яких порушено відповідачем) та наданням відповідних доказів на підтвердження порушення їх прав та охоронюваних законом інтересів.

Згідно з п.3 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. Дана вимога законодавства України про адміністративне судочинство обумовлена необхідністю визначення статусу цієї сторони позову у спірних правовідносинах, відображених у позовній заяві.

Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, передбачено, що в разі подання позову до декількох відповідачів в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається з позовної заяви позивач визначено відповідачем ОСОБА_3 України ОСОБА_2. При цьому, позивач, зокрема, вказує на те, що "Кабінет Міністрів України протиправно не виконав..." та просить суд "визнати протиправним рішення уряду України".

Враховуючи вищевикладене, позивачу слід визначити відповідачів відповідно до заявлених ним позовних вимог та зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Крім того, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

Відповідно до пп. 3 п. 3 «Прикінцевих та перехідних положень»КАС України розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 грн.

Враховуючи, що одна з позовних вимог полягає у стягненні з відповідача коштів у розмірі 255 грн. - різницю між підвищенням на 340 грн. (згідно законопроекту ВРУ) і фактичним підвищенням посадового окладу на 85 грн. з 01 липня 2011 року, позивачу необхідно сплатити судовий збір в установленому порядку та розмірі.

У зв'язку з викладеним слід вказати, що позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання згаданих вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 08 серпня 2011 року шляхом подання до суду з супровідним листом уточненої позовної заяви та її копії для відповідача з врахуванням та усуненням вищенаведених недоліків, доказів на підтвердження порушення прав, свобод або інтересів, а також документу про сплату судового збору в установленому порядку та розмірі. Крім того, слід надати копію позовної заяви та доданих до неї документів - для відповідача.

Керуючись ст.ст.106,108,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .

2.Встановити позивачу строк до 08 серпня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.

3. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулась із позовною заявою.

4. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

5.Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Т.О.Скочок