ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15 липня 2011 року № 2а-9919/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до ОСОБА_2 Прем'єр-міністра України, міністра праці та соціальної політики
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання певні вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 Прем'єр-міністра України, міністра праці та соціальної політики про визнання бездіяльності протиправної, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява. Позивач з позовною заявою звернувся в "Київський Окружний адміністративний суд". Слід зазначити, що ОСОБА_1 вказано невірне найменування суду до якого ним подано позовну заяву.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до позовної заяви, зокрема пунктом 3 частини 1 цієї статті передбачено, що у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача. Дана вимога законодавства України про адміністративне судочинство обумовлена необхідністю визначення статусу цієї сторони позову у спірних правовідносинах, відображених у позовній заяві.
Відповідно до п.3 ч.1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада, і місце служби посадової чи службової особи.
Як вбачається з адміністративного позову, ОСОБА_1 визначено відповідачем ОСОБА_2 Прем'єр-міністра України, міністра праці та соціальної політики, однак, позивачем.
З огляду на викладене, позивачу слід правильно зазначити прізвище відповідача та його посаду.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частині 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України позов може містити вимоги про: скасуванння або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; про стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;про виконання зупиненої чи невчиненої дії; про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Позивач просить суд, зокрема, "при виявленні порушення законодавства забезпечити поновлення порушеного права отримання раніше призначеної державної пенсії на льготних умовах по списку №1 з 01.01.2009 року". Слід зазначити, що дана позовна вимога не відповідає положенням ч.4 ст.105 КАС України.
Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази про які йому відомо, і які можуть бути використані судом.
Як вбачається з позовної заяви позивач звернувся до суду з позовом до зазначеного ним відповідача про перевірку відповідей на його звернення щодо їх відповідності вимогам Закону України "Про звернення громадян".
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України "Про звернення громадян" під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Як вбачається з позовної заяви позивач вказує, "що в цьому році, в лютому та в березні двічі звертався про перерахунок розміру раніше призначеної з 01.01.1992 року пожиттєвої Державної трудової пенсії". Проте, до матеріалів позову не додано зазначені позивачем звернення за лютий та березень (з документальним підтвердження надіслання, вручення, відповідна реєстрація у відповідача).
У зв'язку з викладеним слід вказати, що позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання згаданих вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк 01 серпня 2011 року шляхом подання з супровідним листом уточненої позовної заяви з врахуванням та виправленням вищезазначених недоліків. Крім того, позивачу слід надати копію уточненого адміністративного позову для відповідача та усіх доданих до нього документів та матеріалів.
Керуючись ст.ст.106,108,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 01 серпня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Копію ухвали надіслати особі, яка звернулась із позовною заявою.
4. Попередити позивача про те, що відповідно до частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
5. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О.Скочок