Ухвала від 20.06.2011 по справі 2а-8573/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

20 червня 2011 року № 2а-8573/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1, ОСОБА_2

до Дарницької районної у м.Києві державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування розпорядження про зняття з квартирного обліку, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1, ОСОБА_2 з позовною заявою до Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації про визнання протиправним та скасування пункту 4.6 розпорядження від 22.02.2011 р. № 80 "Про зарахування громадян на квартирний облік та про внесення змін в квартоблікові справи громадян та зобов'язати Дарницьку районну у м. Києві державну адміністрацію негайно здійснити захист прав позивачів шляхом повороту виконання розпорядження Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації від 22.02.2011 р. № 80 з відновленням становища по обліковій справі №24167, яке існувало до прийняття оскаржуваного розпорядження.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Предметом спору за поданим адміністративним позовом є додержання встановленого порядку реалізації громадянами права на одержання у безстрокове користування жилого приміщення в будинках державного житлового фонду, передбаченого статтею 9 Житлового кодексу України.

Даний порядок реалізації громадянами права на одержання житла не є публічно-правовим порядком, для якого властиві відносини влади та підпорядкування.

Призначенням цього порядку є створення підстав для укладання договору найму жилого приміщення, правова регламентація умов дії якого встановлена статтею 61 Житлового кодексу України.

Таким чином, правова природа спірних відносин, відображених у позовній заяві ОСОБА_1 та ОСОБА_2, має цивільно-правовий характер. Тому спори, які виникли за цими відносинами, повинні розглядатися за правилами цивільного судочинства місцевими загальними судами.

Виняток з даного правила складають спори щодо реалізації громадянами права на отримання житла при прийнятті на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, які слід розглядати як складову публічної служби, спори з приводу проходження якої на підставі пункту 2 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України належать до юрисдикції адміністративних судів.

За матеріалами позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заявлений до розгляду в адміністративному суді спір не пов'язаний з необхідністю отримання позивачем житла в процесі проходження ним публічної служби.

З огляду на викладене, заявлені вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.109,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_1, ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі невідкладно надіслати особам, які її подали.

3. Повернути позивачам позовну заяву разом з доданими до неї матеріалами.

4. Роз'яснити позивачам, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

5. Роз'яснити позивачам, що заявлені ними позовні вимоги бути вирішені місцевими загальними судами за правилами, передбаченими Цивільним процесуальним кодексом України.

Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок

Додаток: позовна заява разом з доданими до неї матеріалами на _____ арк.