про повернення позовної заяви
Справа № 2-а/1970/2515/12
21 червня 2012 року м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Осташ А.В., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України за
за позовною заявою ОСОБА_1
до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області
про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення анмінісративного стягнення у вигляді штрафу, -
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення анмінісративного стягнення у вигляді штрафу.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що даний спір не підсудний даному адміністративному суду з наступних міркувань.
Відповідно п.2 ч.1 ст.18 КАС України, яка визначає предметну підсудність адміністративних справ, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Аналогічні положення щодо предметної підсудності визначенні ст.171-2 КАС України. Так, згідно ч.1 ст.171-2 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною 2 статті 171-2 встановлено, що рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Предметом оскарження у даній адміністративній справі є скасування постанови від 16 травня 2012 року про накладення адміністративного стягнення, а також дії посадової особи які пов'язані з провадження у справі про адміністративне правопорушення, тобто дана справа відноситься до категорії справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Місцевим загальним судом територіальна юрисдикція якого поширюється на с.Дмухівці Козівського району (місцезнаходження позивача) є Козівський районний суд.
Таким чином, дана справа як предметно так і територіально повинна розглядатися Козівським районним судом як адміністративним судом. Крім того, відповідно до ч.2 ст.19 КАС України дана справа за вибором позивача може розглядатися за місцезнаходження відповідача в м.Тернополі (Тернопільський міськрайонний суд).
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.108 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення анмінісративного стягнення у вигляді штрафуповернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд і вирішення даного спору відноситься до компетенції Козівського районного суду (або за вибором позивача - Тернопільського міськрайонного суду) за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суду в порядку і строки визначені ст..186 КАС України.
Суддя Осташ А. В.