пр. № 1-кс/759/3107/14
ун. № 759/16881/14-к
07 жовтня 2014 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Слідчого відділу Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві лейтенанта міліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014100080008376 від 25.09.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України,
07.10.2014 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Слідчого відділу Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві лейтенанта міліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документації зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , які містять дані щодо мобільного телефону марки «iPhone 4S», imei: НОМЕР_1 , а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абоненту телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) без розкриття змісту вхідних та вихідних SMS-повідомлень, з інформацією про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків зі вказаних мобільних телефонів за період часу з 23 години 50 хвилин 24.09.2014 року по теперішній час, з подальшим виготовлення та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що 24.09.2014 року приблизно о 23.50 годині невстановлені особи, знаходячись по АДРЕСА_2 , із застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я, відкрито викрали чуже майно, яке належить ОСОБА_5 , завдавши останній матеріальну шкоду на загальну суму 8,100 грн.
У ході досудового розслідуванням, під час допиту в якості потерпілої ОСОБА_5 , встановлено, що невстановлена особа заволоділа її особистим майном, а саме мобільним телефон марки «iPhone 4S», imei: НОМЕР_2 , при цьому надала документи, які підтверджують право власності ОСОБА_5 на вищевказаний мобільний телефон, з яких було зроблено копії та за заявою останньої долучено до матеріалів кримінального провадження № 12014100080008376 від 25.09.2014 року.
Отже, зазначаючи, що вказані документи, які будуть отримані від оператора мобільного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий просить клопотання задовольнити.
Повідомлені про розгляд вказаного клопотання заінтересовані особи до суду не з”явились, неприбуття яких в силу ч.4 ст. 163 КПК України не перешкоджає його розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставини, передбачені ч. 5, 6 ст. 163 КПК України.
Поясненнями слідчого та наданими доказами доведено наявність підстав вважати, що відповідні документи перебувають або можуть перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб, підозрюваних у вчинені злочину, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів з огляду на, що вказане клопотання підлягає задоволенню.
Слід врахувати і те, що згідно п. 7 ст. 164 КПК України строк дії ухвали про тимчасовий доступ до документів не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Стаття 166 КПК України визначає наслідки невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до документів, яка підлягає роз”ясненню.
Керуючись ст.ст. 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого Слідчого відділу Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві лейтенанта міліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_4 - задовольнити.
Зобов'язати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати слідчому Слідчого відділу Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві лейтенанту міліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документації, яка перебуває у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , які містять дані щодо мобільного телефону марки «iPhone 4S», imei: НОМЕР_1 , а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абоненту телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) без розкриття змісту вхідних та вихідних SMS-повідомлень, з інформацією про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків зі вказаних мобільних телефонів за період часу з 23 години 50 хвилин 24.09.2014 року по 07.10.2014 рік, з подальшим виготовлення та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації.
Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення.
У разі не виконання вказаної ухвали, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі цієї ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1