Справа № 2-а-5084/11
22 вересня 2011 року
суддя Святошинського районного суду м. Києва Морозов М.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дій по відмові у перерахунку пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
Представник ОСОБА_1-ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва про визнання неправомірними дії щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії та додаткової пенсії ОСОБА_1, як інваліду 2 групи з числа ліквідаторів, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, категорія 1, у розмірах, передбачених ст. 50, ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, як інваліду 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 1, державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ч.1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ч.3 ст. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, враховуючи зміну розміру мінімальної пенсії за віком, з 16.08.2010 р. по 11.03.2011 р.
При цьому посилається на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні ПФУ у Святошинському р-ні м. Києва, де отримує пенсію по інвалідності 2-ї групи як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, категорія 1, згідно з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. ОСОБА_1 пенсійний орган повинен був робити перерахунок державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до вказаного закону, але неперерахував. Статтями 50, 54 даного Закону передбачено, що розміри пенсій для інвалідів 1 категорії, щодо яких встановлено причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по 2-й групі інвалідності 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров'ю особам, які є інвалідами 2-ї групи, віднесеним до категорії 1, призначається в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. Оскільки зміни, внесені Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”в частині встановлення розміру пенсій для інвалідів, були відмінені рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. №10-рп/2008, тому ОСОБА_1 змушений був звернутися у лютому 2011 р. до відповідача з проханням перерахувати йому державну та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на рівні, не нижчому за мінімальний розмір пенсії, визначеної зазначеним Законом, але отримав відмову листом від 16.02.2011 р., і діями відповідача порушуються права ОСОБА_1, а позиція відповідача не ґрунтується на законі.
Суддя, вивчивши адміністративний позов, письмові заперечення на позов відповідача, матеріали справи, вважає, що позовні вимоги представника ОСОБА_1-ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дії щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії та додаткової пенсії ОСОБА_1, як інваліду 2 групи з числа ліквідаторів, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, категорія 1, у розмірах, передбачених ст. 50, ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, як інваліду 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 1, державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ч.1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ч.3 ст. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, враховуючи зміну розміру мінімальної пенсії за віком, за період з 16.08.2010 р. по 18.01.2011 р.. підлягають залишенню без розгляду відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України, оскільки адміністративний позов поданий у цій частині вимог після закінчення строків, установлених законом по даній категорії справ.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,-продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Представник позивача звернувся до Святошинського райсуду м. Києва з адміністративним позовом 18.07.2011 р., просить поновити процесуальний строк звернення з адміністративним позовом до суду, але законних підстав для поновлення строку звернення з позовом до суду не має, ніщо не заважало позивачу по справі звернутися з даним позовом до суду у встановлені законом строки, якщо позивач вважав свої пенсійні права порушеними, поважних причин пропуску процесуальних строків звернення з адміністративним позовом до суду не вбачається по вищевказаному періоду.
Суддя враховує також позицію відповідача, висловлену у письмових запереченнях на позов від 18.08.2011 р., відповідно до якої він просить застосувати до спірних правовідносин ст.ст. 99, 100 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя
Залишити без розгляду позовні вимоги представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дії щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії та додаткової пенсії ОСОБА_1, як інваліду 2 групи з числа ліквідаторів, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, категорія 1, у розмірах, передбачених ст. 50, ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, як інваліду 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 1, державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ч.1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ч.3 ст. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, враховуючи зміну розміру мінімальної пенсії за віком,- з 16.08.2010 р. по 18.01.2011 р.
Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя