Ухвала від 27.07.2015 по справі 757/25238/15-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25238/15-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.07.2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого групи слідчих Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015130240000711 від 31.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 115, ч.1 ст.120, ч.1 ст.121, ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 146, ч.3 ст.152, ч.2 ст.156, ч.4 ст.189, ч.1 ст. 255, ч.2 ст. 365 КК України,

ВСТАНОВИВ:

в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого групи слідчих Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та зберігаються у оператора та провайдера телекомунікацій.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Представник особи, у володінні якої перебувають запитувані документи, в судове засідання не з'явився. Про час і місце його проведення був повідомлений належним чином.

Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особі, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Сторона кримінального провадження - слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Зі змісту та матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом слідчого управління Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015130240000711 від 31.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 115, ч.1 ст.120, ч.1 ст.121, ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 146, ч.3 ст.152, ч.2 ст.156, ч.4 ст.189, ч.1 ст. 255, ч.2 ст. 365 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що будучи наділеним від імені держави владою, правами та владними повноваженнями працівника правоохоронного органу, ОСОБА_5 , здійснюючи керівництво ротою патрульної служби міліції особливого призначення « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період з січня до середини березня 2015 року з метою вчинення тяжких злочинів на території дислокації батальйону в районі м. Лисичанськ, у тому числі викрадення місцевих жителів, їх катування, вирішив створити злочинну організацію з числа підлеглих йому міліціонерів батальйону.

У період з 13 березня по 02 квітня 2015 року створена ОСОБА_5 злочинна організація за участі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , а також ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , особи на прізвисько « ОСОБА_14 », які неофіційно перебувають у складі роти, інших невстановлених слідством осіб, вчинила перевищення влади, викрадення 10 людей, катування потерпілих.

З матеріалів клопотання вбачається, що У період з 13 березня по 02 квітня 2015 року створена ОСОБА_5 злочинна організація за участі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , а також ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , особи на прізвисько « ОСОБА_14 », які неофіційно перебувають у складі роти, інших невстановлених слідством осіб, вчинила перевищення влади, викрадення 10 людей, катування потерпілих.

17.06.2015 під час затримання підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , а також ОСОБА_12 , обшуку у місці проживання ОСОБА_9 та огляду приміщення адміністративної будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 було вилучене майно, яке належало вищевказаним особам.

В ході проведення огляду особистих речей зазначених осіб якого виявлено:

- мобільний телефон марки "SAMSUNG GT-E1200M (SEK)", IMEI НОМЕР_1 , сім-картка оператора мобільного зв'язку " ІНФОРМАЦІЯ_4 " з заводськими написами: " НОМЕР_2 ";

- мобільний телефон марки "SIGMA MOBILE X-treme ip 67", IMEI НОМЕР_3 , сім-картка оператора мобільного зв'язку " ІНФОРМАЦІЯ_4 " з заводськими написами: " НОМЕР_4 ";

- мобільний телефон марки "SONY C2305/Xperia C", IMEI НОМЕР_5 .

Слідчий зазначає, що в ході слідства виникла необхідність у встановленні та перевірці інформації про вхідні, вихідні дзвінки, СМС-повідомлення, зроблені з зазначених мобільних терміналів у період з 01.01.2015 до 18.06.2015, що надасть можливість встановити їх власника та отримати докази причетності до діяльності злочинної організації, чи спростувати це, а також довести інші обставини, які мають значення для кримінального провадження та які неможливо довести іншим способом, у зв'язку з чим клопотання просить задовольнити.

Інформація, що перебуває у володінні ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, оскільки містить відомості щодо отримання послуг абонентом, їх тривалості, маршрутів передавання тощо.

Як вбачається зі змісту п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

До охоронюваної законом таємниці, згідно Закону України «Про захист персональних даних» належать персональні дані особи, що становлять собою відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути ідентифікована.

Заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні, слідчий суддя, дійшов до висновку, про наявність достатніх підстав вважати, що в результаті надання доступу до запитуваної інформації (документів), які знаходиться в оператора та провайдера телекомунікаційних послуг, можуть бути отримані докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування всіх обставин вчинення злочину, а також встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.107, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання слідчого групи слідчих Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015130240000711 від 31.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 115, ч.1 ст.120, ч.1 ст.121, ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 146, ч.3 ст.152, ч.2 ст.156, ч.4 ст.189, ч.1 ст. 255, ч.2 ст. 365 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому групи слідчих Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме, до іняормації (у паперовому та електронному вигляді), яка перебуває у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (найменування юридичної особи: ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (поштова адреса - АДРЕСА_1 ; юридична адреса - АДРЕСА_2 ):

- про вихідні, вхідні з'єднання, СМС-повідомлення, які здійснювались з мобільних терміналів за IMEI НОМЕР_1 , IMEI НОМЕР_3 , IMEI НОМЕР_5 у період з 01.01.2015 до 18.06.2015 та про інші номери оператора мобільного зв'язку, які використовувались для здійснення дзвінків з даними індивідуальними ІМЕІ кодом за вказаний період із зазначенням ІМЕІ коду, номерів учасників з'єднань, дати, часу, тривалості та типу, базових станцій та азимутів ретрансляційних антен (із зазначенням адреси розташування);

- про вихідні, вхідні з'єднання, СМС-повідомлення, які здійснювадись з сім карток оператора мобільного зв'язку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " з заводськими написами " НОМЕР_2 ", " НОМЕР_4 ", IMEI НОМЕР_5 за період часу з 01.01.2015 до 18.06.2015 із зазначенням ІМЕІ коду, номерів учасників з'єднань, дати, часу, тривалості та типу, базових станцій та азимутів ретрансляційних антен (із зазначенням адреси розташування), абонентських номерів з можливістю її вилучення.

ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів вказаним в ухвалі особам та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи, вжити необхідних заходів щодо нерозголошення факту проведення таких дій стосовно отримання інформації, зберігати інформацію в незмінному вигляді. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею..

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення речей і документів, які містять вказану інформацію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Підготовлено в 2-ох оригінальних примірниках

Прим. № 1 - зберігається у справі №757/25238/15-к

Прим. № 2 та належним чином завірена копія ухвали - видано слідчому групи слідчих Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 .

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
47981218
Наступний документ
47981220
Інформація про рішення:
№ рішення: 47981219
№ справи: 757/25238/15-к
Дата рішення: 27.07.2015
Дата публікації: 20.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження