Постанова від 23.07.2009 по справі 14/63А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.09 Справа№ 14/63А

За позовом: Державної інспекції з енергозбереження, м.Київ

до відповідача: Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м.Львів

про стягнення 3603,96 грн.

Суддя Кітаєва С.Б. Секретар Хороз І.Б.

Представники:

від позивача: - не з”явився

від відповідача: - не з”явився

Суть спору:

Розглядається справа за адміністративним позовом Державної інспекції з енергозбереження, м.Київ, до Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» , м.Львів, про стягнення в доход Державного бюджету України 3603,96 грн. підвищеної плати за нераціональне використання паливо-енергетичних ресурсів ( далі -ПЕР).

Ухвалою господарського суду Львівської області від 11.03.2008 р. відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання на 25.03.2008 р.

Ухвалою господарського суду від 25.03.2008 р. розгляд справи відкладено на 06.05.2008 р, в зв”язку з клопотанням відповідача про відкладення розгляду справи та неявкою представників сторін в судове засідання. Розгляд справи відкладався на 29.05.08 року з підстав, зазначених у відповідній ухвалі суду. Ухвалою від 29.05.08 р закінчено підготовче провадження та призначено судовий розгляд справи на 17.06.08 р . Ухвалою від 17.06.08 р, у зв”язку із клопотанням відповідача та неявкою його представника в судове засідання, розгляд справи відкладено на 02.07.2008 р. Ухвалою від 02.07.2008 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням у справі №16/131А за позовом ЛМКП “Львівтеплоенерго” до Державної інспекції з енергозбереження про скасування постанови №18-13/43 від 17.12.2007 року, якою постановлено стягнути з Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” 3603,96 грн підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів. Ухвалою від 30.06.09 року,за клопотанням позивача, провадження у справі поновлено, розгляд справи призначено на 23.07.09 р. Зазначену ухвалу позивач отримав 16.07.09 р , що підтверджується повідомленням за №4516135 про вручення рекомендованої поштової кореспонденції, а відповідач -15.07.09 року, про що свідчить повідомлення за №4516143 про вручення рекомендованої поштової кореспонденції (повідомлення знаходяться в матеріалах справи).

В судове засідання сторони не забезпечили явку повноважних представників, хоч належним чином були повідомлені про дату , час і місце судового розгляду, поважність причин не повідомили,клопотань не заявляли.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області проведено комплексну перевірку використання відповідачем паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) , в результаті якої встановлені факти нераціонального використання їх відповідачем з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушення інших вимог раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів, тобто нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, що відповідно до ст.27 п “є” Закону України “Про енергозбереження” від 01.07.1994 р №74/94-ВР є порушенням законодавства про енергозбереження і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність. Встановлені факти нераціонального (неефективного) використання паливно-енергетичних ресурсів зафіксовані в акті комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів №18-13/74 від 13.12.2007 р. Згідно з висновком в акті перевірки Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” нераціональні перевитрати ПЕР по підприємству складають: перевитрати природного газу внаслідок зниження коефіцієнта корисної дії котла КВГ-6,5/150 ст.№3 котельня по вул.Випасова,11в в м.Львові ( п.6.1 “Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України”,затверджених наказом Державного комітету України по нафті та газу від 01.11.1994 року №335, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.11.1994 р за №281/491. Сумарні перевитрати разом складають розмір підвищеної плати (3866,534 х 2 х 466,045) : 1000 = 3603,96 грн.

17 грудня 2007 року позивачем було прийнято Постанову №18-13/43 про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, якою постановлено застосувати подвійну плату за :перевитрати природного газу в обсязі 3866,534 куб.м. (три тисячі вісімсот шістдесять шість цілих 534 сотих кубічних метрів) до Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” , м.Львів, у розмірі 3603,96 грн.

Постанова надіслана відповідачу 20.12.07 р ( в додаток до листа від 20.12.07 за №18-13/03-03-2906 р) з вимогою внесення підвищеної плати протягом 30-ти днів з дня винесення постанови про її застосування і отримана відповідачем 24.12.2007 р, що підтверджується доданим до матеріалів справи поштовим повідомленням про вручення кореспонденції за №620290. Застосована територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області до Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” підвищена плата за нераціональне використання ПЕР у розмірі 3603,96 грн відповідачем не сплачена, що спричинило до звернення позивача з даним позовом до суду.

З підстав, зазначених у відзиві від 06.05.2008 р №39/1-1261, відповідач позовні вимоги заперечує. Зокрема, вважає постанову №18-13/43 від 17.12.2007 р незаконною та такою, що прийнята без ґрунтовного та всебічного з”ясування діяльності підприємства та стану проведення заходів щодо енергозбереження на підприємстві. Покликаючись , зокрема, на п.10 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, який затверджений наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 року №64 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2000 року за №653/4874) відповідач вважає, що Інспекція сумісно з ЛМКП “Львівтеплоенерго” мали б визначити обсяги і терміни виконання робіт для усунення недоліків, а не застосовувати до ЛМКП “Львівтеплоенерго” економічні санкції тим самим погіршуючи матеріальне становище підприємства. Вважає порушенням також і те, що 13.12.2007 року позивач склав припис до акту комплексної перевірки використання ПЕР №18-13/74, яким було зобов”язано ЛМКП “Львівтеплоенерго” виконати позапланові режимно-налагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні на водогрійному котлі ТВГ-8М ст.№3 котельня по вул.Випасова,11 у м.Львові з терміном виконання робіт до 01.03.2008 року, а вже 17.12.2007 р було винесено постанову №18-13/43 про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, якою було зобов”язано оплатити за перевитрати теплової енергії на тих самих об”єктах, що зазначені у приписі. Заперечення відповідача ґрунтуються і на тій обставині, що його підприємство відповідно до положень п.2.3 Статуту діє на принципі самоокупності, є збитковим і програми по енергозбереженню здійснюються за рахунок дотацій з міського бюджету,а оскільки власником ЛМКП “Львівтеплоенерго” є Львівська міська рада,підприємство не мало власних вільних коштів для усунення недоліків. ЛМКП “Львівтеплоенерго” заперечує позовні вимоги і з тих підстав що вимоги Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області були виконані в повному обсязі, що було підтверджено повторною перевіркою і відзначено в Акті перевірки якості виконання налагоджувальних робіт на паливовикористовувальному обладнанні №18-13/49 від 14.03.08 р. Посилається на п.”в” ст.17 Закону України “Про енергозбереження” та стверджує, що Інспекція має право накладати штрафні санкції після невиконання чи неналежного виконання приписів органів державного управління енергозбереженням, щодо усунення фактів марнотратного витрачання паливно-енергетичних ресурсів; вважає , що перевитрати природного газу сталися внаслідок заниження корисної дії котла, а такий вид порушення в переліку підстав накладення економічних санкцій за марнотратне витрачання паливно-енергетичних ресурсів на юридичних та фізичних осіб не передбачено. Окрім того, вважає, що встановлення факту перевитрат не можна ототожнювати з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та систематичним порушенням інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів. Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Позивач висловив письмово свої доводи і міркування по запереченнях відповідача на позов, подавши суду відзиви на заперечення ЛМКП “Львівтеплоенерго” за № 12/132-1344 від 26.05.08 р та за № 10-18-13/03-03-1141 від 29.05.08 р.

Судом встановлено, що 02.06.2009 року господарський суд Львівської області, розглянувши справу №16/131А за позовом ЛМКП “Львівтеплоенерго” до Державної інспекції з енергозбереження про скасування постанови Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області №18-13/43 від 17.12.2007 р “Про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів” , в позові відмовив повністю. Зазначена постанова суду сторонами не оскаржувалась і набрала законної сили.

В ході розгляду справи заяви про відвід судді, секретаря судового засідання, з підстав зазначених у ст.ст.27,28,29 КАС України, від сторін не надходили; сторони ознайомлені з правами та обов”язками сторін , що передбачені ст.ст.49,51 КАС України.

У відповідності до ст.71 КАС України справа розглядається за наявними у ній матеріалами. .

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд Львівської області встановив.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 року №1039 “Питання Державної інспекції з енергозбереження” з подальшими змінами і доповненнями, Державна інспекція з енергозбереження є органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів. Здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу та інших ПЕР підприємствами, згідно із постановою Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливо-енергетичних ресурсів в народному господарстві” від 02.09.1993 р №699, покладено на Державну інспекцію з енергозбереження.

Механізм проведення Державною інспекцією з енергозбереження перевірок ефективності використання паливо-енергетичних ресурсів та усунення фактів їх неефективного використання на підприємствах, в установах та організаціях встановлений відповідним Порядком проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженим наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 року №64, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2000 року за №653/4874.

Встановлено, що в листопаді-грудні 2007 року Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області проведено комплексну перевірку стану використання паливно-енергетичних ресурсів Львівським комунальним підприємством “Львівтеплоенерго”. За результатами перевірки складено акт №18-13/47 від 13.12.2007 р,у якому зафіксовано встановлене перевіркою нераціональне використання природного газу на підприємстві внаслідок зниження коефіцієнта корисної дії котла КВТ-6.5/150 ст.№3 котельні по вул.Випасова,11, що складає 3866334 куб.м.( п.6.1 Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України”, затверджених наказом Державного комітету України по нафті і газу від 01.11.1994 р№355,зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.11.1994 р за №281/491).

Позивачем прийнято постанову №18-13/43 від 17.12.2007 р “Про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів”. Відповідач звертався до господарського суду Львівської області з адміністративним позовом про скасування постанови №18-13/43 від 17.12.2007 р. Постановою господарського суду Львівської області від 02.06.09 р у справі №16/131А відповідачу в позові відмовлено.

Відповідно до ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як вбачається з описової частини постанови від 02.06.2009 року у справі №16/131А за позовом ЛМКП “Львівтеплоенерго” до Державної інспекції з енергозбереження про скасування постанови Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області №18-13/43 від 17.12.2007 р “Про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем ( за позовом у справі №16/131А -Державною інспекцією з енергозбереження) проведено перевірку позивача (ЛМКП “Львівтеплоенерго”) щодо стану використання паливно-енергетичних ресурсів, за результатами перевірки прийнято постанову, якою застосовано до позивача подвійну плату за перевитрати теплової енергії. Із вказаною постановою позивач не погоджувався, вважав її незаконною та такою, що прийнята без ґрунтовного та всебічного з”ясування діяльності підприємства та стану проведення заходів щодо енергозбереження на підприємстві, посилаючись зокрема на ст.3,17 Закону України “Про енергозбереження” та п.10 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, який затверджений наказом Державного комітету України з енергозбереження №64 від 04.08.2000 року, зареєстрований в Мінюсті України 25.09.2000 р за №653/4874. Фактично , на названі заперечення ЛМКП “Львівтеплоенерго” посилається також і у даній справі, заперечуючи позов Державної інспекції з енергозбереження про стягнення 3603,96 грн підвищеної плати.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд Львівської області у справі №16/131А встановив факт дотримання Інспекцією порядку проведення перевірки ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві відповідача; порушень не виявлено. При цьому суд відзначив, що згідно до вимог п.12 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання (затвердженим наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 р №64, зареєстрованого в Мінюсті України 25.09.2000 р за №653/4874 ( надалі Порядок)) за результатами перевірки інспектор складає акт (додаток 1). Акт підписується працівником інспекції, що проводив перевірку та керівником ( головним інженером) підприємства, яке перевірялося. У разі незгоди керівництва підприємства з висновками акта, воно може оскаржити його у Національному агентстві України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. Судом було встановлено, що представник ЛМКП “Львівтеплоенерго” підписав акт із зауваженнями, в яких вказав, що на даний час завершується будівництво тепломережі від УТ-6, де застосовуються попередньо ізольовані трубопроводи з автоматизованою системою контролю, та що за кошти бюджету м.Львова завершуються роботи по ізоляції теплової мережі ТЦ “Північна”-УТ-16 в районі вул.Ковальської, які будуть завершені до 25.12.2007 року, однак підприємство акт не оскаржило. Як встановив суд на підставі викладених в акті зауважень, останні не стосуються ні об”єктів, ні порушень, які були підставами для винесення постанови по сплаті підвищеної плати.

Згідно п.15 Порядку рішення про сплату підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства і оформляється постановою про сплату підвищеної плати. Суд дійшов висновку, що на підставі вище названого акту перевірки та ст.11 Закону України “Про енергозбереження”, Постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року №699 “Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві” було прийнято постанову №18-13/43 від 17.12.2007 року, якою за перевитрати природнього газу в обсязі 3866,534 куб.м. до ЛМКП “Львівтеплоенерго” застосовано подвійну плату в розмірі 3603,96 грн за перевитрати газу та інших ПЕР внаслідок неефективного його використання.

За перевитрати газу та інших ПЕР внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата у двократному розмірі встановленої ціни на газ та інші ПЕР за річний обсяг перевитрат, що встановлено п.2 Додатку до постанови від 02.09.1993 року №699.

Судом встановлено, що підвищена плата за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів передбачена пунктом “а” частини 1 статті 17 Закону України “Про енергозбереження” у разі незадовільного стану устаткування, відсутності або недотримання роботи устаткування за режимними та технологічними картами, відсутності тепло утилізаційного устаткування, систем автоматики. Відповідно до пункту “є” статті 11 вказаного Закону економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають, зокрема, введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами. Нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів відповідно до пункту “є” статті 27 Закону України “Про енергозбереження” є порушенням законодавства про енергозбереження і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність. Відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження, згідно приписів “є” частини 2 статті 27 даного Закону несуть особи, винні, зокрема, у безгосподарному використанні паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

Суд відзначив, що відповідно до названого вище Порядку, комплексною перевіркою підприємства встановлюються факти безгосподарного використання паливно-енергетичних ресурсів, які були постійними протягом того періоду, за який здійснюється перевірка, тому систематичним у даному випадку є постійне перевищення стандартизованих енергетичних рівнів та постійне порушення вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів; з приписів Постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року №699 “Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві” вбачається, що якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картами, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження. Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані технологічною недосконалістю процесів і на виконання робіт потрібні значні матеріальні і фінансові ресурси, то за погодженням із споживачем встановлюється термін для їх виконання. У разі невиконання робіт у зазначений термін споживач надалі до їх завершення сплачує за перевитрачений обсяг газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в подвійному розмірі встановленої на них ціни. У відповідності з п.10 Порядку проведення перевірки ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, якщо неефективне використання ПЕР викликане недосконалістю технологічних процесів і для його усунення потрібні значні матеріальні і фінансові ресурси, Інспекцією сумісно з підприємством визначаються обсяги і терміни виконання для його усунення; перевірка виконання припису здійснюється після закінчення терміну їх дії. Однак, як встановив суд при розгляді справи №16/131А та вказав у постанові від 02.06.09 р, позивачем ( тобто, ЛМКП “Львівтеплоенерго”) не доведено факту неефективного використання ПЕР викликаного недосконалістю технологічних процесів, а як вбачається із матеріалів справи неефективне використання ПЕР не пов”язані з недосконалістю технологічних процесів, тому що причиною є перевитрати природного газу на підприємстві внаслідок зниженого коефіцієнта дії котла КВГ-6,5/150 ст.№3 котельня по вул.Випасова,11 в м.Львові, що є недодержанням технологічної дисципліни.

Враховуючи вищевикладене, подані докази, надані пояснення представників сторін, суд дійшов висновку при розгляді справи №16/131А, що позовні вимоги ЛМКП “Львівтеплоенерго” про скасування постанови Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області №18-13/43 від 17.12.2007 р “ Про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів” є необґрунтованими, не підтвердженими належними доказами, тому задоволенню не підлягають.

Таким чином, постанова , якою Державна інспекція з енергозбереження постановила стягнути з ЛМКП “Львівтеплоенерго” подвійну плату за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів є чинною і підлягає виконанню.

В силу п.15 зазначеного вище Порядку рішення про сплату підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства і оформляється постановою про сплату підвищеної плати.

Відповідно до п.16 зазначеного Порядку ЛМКП “Львівтеплоенерго” повинно було внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосуванння. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін, грошова сума стягується в судовому порядку згідно п.17 Порядку.

Як вбачається зі справи, територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області на підставі Акту комплексної перевірки застосовано підвищену плату за нераціональне ( неефективне ) використання паливно-енергетичних ресурсів, що відповідає вимогам чинного законодавства, що підтверджено постановою господарського суду Львівської області від 02.06.09 р у справі №16/131А.

Крім того, посилання відповідача на відсутність фінансової підтримки з боку міської влади та збитковості підприємства, відсутності коштів на енергозберігаючі заходи не можуть бути підставою для відмови у позові, оскільки чинним законодавством такої підстави для звільненння від сплати підвищеної плати за нераціональне використанння ПЕР не передбачено.

Згідно із ст.238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб”єктів господарюванню можуть бути застосовані уповноваженими оргами або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб”єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Матеріали даної справи, обставини встановлені господарським судом Львівської області при розгляді справи №16/131А в сукупності підтверджують правомірність і обгрунтованість заявлених позивачем вимог.

Заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Судовий збір стягненню з відповідача не підлягає з огляду на те, що в силу п.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб”єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 17,49,51, 94,98,122-124,127,128,130,135,138,139,143,151-154,158-164,167,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Стягнути з Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго»(79040, м.Львів, вул.Д.Апостола,1, код ЄДРПОУ 05506460) 3603,96 грн підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів за реквізитами: отримувач -Державний бюджет м.Львів; реєстраційний рахунок:31218202700002; банк: ГУДК у Львівській області; МФО:825014; ЄДРПОУ 23949066.

Стягувач -Державна інспекція з енергозбереження (02094, м.Київ, Дніпровський район, вул.Краківська,17, код ЄДРПОУ 21655283)

3.Виконавчий лист видати відповідно до ст.258 КАС України.

Постанова набирає законної сили у строки, встановлені ст.254 КАС України, і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя