Справа № 435/11693/12
3/214/13/13
Іменем України
20 грудня 2013 року , суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи які надійшли від Криворізької ЦМДПІ у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про притягнення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, яка мешкає за адресою: мкрн. 5-й Зарічний, 85/188, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого
ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АВ № 156324 від 03.10.2012 року відносно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП. Відповідно до вищевказаного протоколу 03 жовтня 2012 року заступником начальника управління начальником відділу перевірок платників податків управління податного контролю ОСОБА_3 при перевірці ТОВ «ВАТИКА-ВІКТОРІ» було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, за період з 01.03.2011 року по 31.03.2012 року, в результаті чого донараховано ПДВ на загальну суму 266143, 09 гривень (акт від 29.08.2012 року № 1837/223/36877245).
ОСОБА_2 у судовому засіданні факт вчинення нею правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП не визнала та пояснила, що акт перевірки від 29.08.2012 року № 1837/223/36877245 ними оскаржуються до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, а після рішення до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Крім того остання заявила клопотання про залучення до матеріалів справи доказів, а саме: копії адміністративного позову, ухвали про відкриття провадження за позовом, поштове повідомлення, постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду, апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного суду та повістки. Суд вважає ці докази належними і допустимими та залучає їх до матеріалів справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, вислухавши ОСОБА_2, вважаю, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії АВ № 156324 від 03.10.2012 року складений з порушенням вимог діючого КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд згідно з положеннями ст.ст. 280, 283 КУпАП, повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
26 жовтня 2012 року було подано адміністративний позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду про визнання незаконними дії працівників Криворізької ЦМДПІ та скасування податкового рішення повідомлення № НОМЕР_1 від 18.09.2012 року (а.с. 8). Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.12.2012 року провадження за вищевказаним позовом було відкрито (а.с. 19), а постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2013 року адміністративний позов ТОВ «ВАТИКАН -ВІКТОРІ» було частково задоволено (а.с. 30). Згідно до копії листа Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 11 лютого 2014 року призначено судове засідання за апеляційною скаргою ТОВ «ВАТИКАН -ВІКТОРІ» (а.с. 40).
Диспозиція ст.163-1 КУпАП передбачає порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Складовою частиною суб'єктивної сторони даного виду правопорушення є вина у формі умислу чи необережності.
Згідно п.56.1.ст.56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.56.18.ст.56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Станом на теперішній час, порядок адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення не завершений, триває процедура його оскарження до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, а тому він є неузгодженим і до остаточного вирішення цього спору факт допущення порушення не є встановленим. Відповідні ж твердження податкового органу відображають позицію однієї сторін спору і не можуть бути підставою для висновку про наявність в діях посадової особи платника податку вини в порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку у формі умислу або необережності, і відповідно, підставою для її притягнення до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, внаслідок оскарження податкових повідомлень-рішень, остаточно факт допущення ОСОБА_2 порушення ч.1 ст.163-1 КУпАП не є підтвердженим.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. За відсутності хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АВ № 156324 від 03.10.2012 року не зазначено дати, часу та способу вчинення адміністративного правопорушення, а зазначена лише дата та обставини складання вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АВ № 156324 від 03.10.2012 року при викладенні суті правопорушення, не вказано, ким вчинене зазначене правопорушення, тобто відсутній суб'єкт зазначеного правопорушення.
Таким чином, викладена в протоколі про адміністративне правопорушення серії АВ № 156324 від 03.10.2012 року оцінка правопорушення не відповідає дійсним обставинам справи, що встановлені в судовому засіданні та підтверджені матеріалами справи.
Враховуючи вищезазначене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 відсутні об'єктивні ознаки, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням передбаченим ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Приймаючи до уваги викладене, суд робить висновок про недоведеність вини правопорушниці ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу правопорушення.
Керуючись ст. ст. 33-35, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ч. 1 ст. 247, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, захисником та потерпілим або на неї може бути внесено подання прокурором упродовж десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або подання прокурора.
Cуддя А.В. Ткаченко