Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"22" липня 2013 р.Справа № 922/191/13-г
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Светлічного Ю.В.
при секретарі судового засідання: Ліпчанська В.В.
за участю представників сторін:
заявника (боржника) - ОСОБА_2;
прокурора - Хряка О.О. службове посвідчення №013774 від 06.12.12 р.;
позивача - Корха О. О. довіреність №02-27/02 від 02.01.13 р.;
ВДВС - Рудого С.О.;
третіх осіб - не з'явилися;
розглянувши заяву боржника про роз'яснення рішення по справі запозовом Прокурора Шевченківського району Харківської області смт. Шевченкове в інтересах держави в особі Шевченківської районної державної Адміністрації Харківської області, смт. Шевченкове
3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, м. Харків
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, с. Безмятежне
3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Безм'ятежненська сільська рада Шевченківського району, с. Безмятежне
про визнання неукладеним договору
Рішенням господарського суду Харківської області від 06.02.13 р., залишеного без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2013 р., позов задоволено частково. Зобов'язано фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 звільнити земельну ділянку загальною площею 99,6147 га, вартістю 2071089,2 грн., що знаходиться на території Безм'ятежненської сільської ради Шевченківського району Харківської області, та повернути ії за належністю - державі в особі Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області. Присуджено до стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь державного бюджету України судовий збір в сумі 1147,00 грн. В іншій частині позовних вимог в задоволенні позову відмовлено.
На виконання зазначеного рішення господарським судом Харківської області 22.02.13 р. було видано наказ про зобов'язання фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 звільнити земельну ділянку загальною площею 99,6147 га, вартістю 2071089,2 грн., що знаходиться на території Безм'ятежненської сільської ради Шевченківського району Харківської області, та повернути ії за належністю - державі в особі Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області.
12.06.13 р. боржник - Фізична особа - підприємець через канцелярію суду надав заяву про роз'яснення рішення від 29.10.11р. по справі № 922/191/13-г та відстрочку виконання рішення у господарській справі.
Господарським судом листом від 12.06.13 р. було повідомлено боржника про направлення матеріалів справи до Вищого господарського суду України та зазначено, що подана боржником заява буде розглянута після надходження матеріалів справи до господарського суду.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 01 липня 2013 року касаційну скаргу ФОП ОСОБА_2 на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2013 року у справі №922/191/13-г господарського суду Харківської області повернуто скаржнику без розгляду. 10 липня 2013 року матеріали зазначеної справи надійшли до господарського суду.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12 липня 2013 року розгляд заяви боржника призначено судом на "22" липня 2013 року о 11:00.
Присутній представник заявника (боржника) у судовому засіданні підтримав подану заяву та просив надати роз'яснення щодо порядку виконання рішення господарського суду відносно звільнення земельної ділянки, яка на цей час засіяна сільгоспкультурами, загальною площею 99,6147 га, вартістю 2071089,2 грн., що знаходиться на території Безм'ятежненської сільської ради державі Шевченківського району Харківської області, та повернення ії за належністю державі в особі Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області.
Присутній представник прокуратури у судовому засіданні проти задоволення заяви боржника заперечував, вважаючи ії необґрунтованою та просив у задоволенні заяви боржника про роз"яснення рішення відмовити.
Присутній представник позивача у судовому засіданні проти задоволення заяви заперечував, просив у задоволенні заяви боржника відмовити.
Присутній представник ВДВС у судовому засіданні проти задоволення заяви боржника не заперечував, просив надати роз"яснення.
Представники третіх осіб у судове засідання не з'явилися.
Розглянувши матеріали справи та заяву боржника про роз'яснення рішення, судом встановлено наступне.
Відповідно ст. 89 Господарського процесуального кодексу України, суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
Про роз'яснення рішення, ухвали, а також про виправлення описок чи арифметичних помилок виноситься ухвала.
Подання заяви про роз'яснення рішення суду допускається, якщо воно ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання.
Заява про роз'яснення рішення суду розглядається протягом десяти днів. Неявка осіб, які брали участь у справі, і (або) державного виконавця не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду.
Боржник Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про роз'яснення рішення суду у даній справі на предмет порядку виконання рішення господарського суду відносно звільнення земельної ділянки, яка на цей час засіяна ним сільгоспкультурами, загальною площею 99,6147 га, що знаходиться на території Безм'ятежненської сільської ради державі Шевченківського району Харківської області, та повернення ії за належністю державі в особі Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області
Відповідно до абз. 3 п.17. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 року № 6 "Про судове рішення", здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або роз'яснення мотивів прийняття рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Відповідно до 9 Роз'яснення Президії Вищого господарського суду України від 28.03.2002 р. N 04-5/365 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" в ухвалі про роз'яснення судових рішень господарський суд не може визначати порядок та умови здійснення виконавчого провадження.
Крім того, як вказано у Постанові Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17 жовтня 2012 року, а саме п.10, відповідно до вимог статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення або зміст наказу є незрозумілими, державний виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення такого рішення чи змісту документа.
Господарський суд першої інстанції, який видав виконавчий документ, зобов'язаний розглянути заяву державного виконавця у десятиденний строк з дня її надходження і за необхідності дати відповідне роз'яснення рішення чи змісту виконавчого документа, не змінюючи їх редакції. Роз'яснення рішення, ухвали здійснюється господарським судом за правилами статті 89 ГПК України.
В ухвалі про роз'яснення судових рішень господарський суд не може визначати порядок та умови здійснення виконавчого провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням господарського суду Харківської області від 06.02.13 р., залишеного без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2013 р., позов задоволено частково. Зобов'язано фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 (боржника) звільнити земельну ділянку загальною площею 99,6147 га, вартістю 2071089,2 грн., що знаходиться на території Безм'ятежненської сільської ради Шевченківського району Харківської області, та повернути ії за належністю - державі в особі Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області та боржник звернувся із заявою про роз'яснення судового рішення в цій частині, але з заяви боржника не вбачається в чому рішення є не зрозумілим, господарський суд не може визначати порядок та умови здійснення виконавчого провадження, відповідно до цього, суд вважає за необхідне в задоволенні заяви боржника про роз'яснення судового рішення суду від 06.02.2012 р. - відмовити.
Керуючись статтями 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У задоволенні заяви боржника - Фізичної оcоби - підприємця ОСОБА_2 по роз'яснення рішення відмовити.
Суддя Светлічний Ю.В.