Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"24" грудня 2012 р.Справа № 5023/4905/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Светлічного Ю.В.
при секретарі судового засідання Воронько В.В.
розглянувши матеріали справи
за первіснимпозовом Товариства з обмеженою відповідальністю Спільного підприємства "Соллі - Плюс", с. Циркуни 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_1 міська рада 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ПАТ "Укрсоцбанк" в особі ОСОБА_1 обласної філії ПАТ "Укрсоцбанк"
до ОСОБА_2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Солли", с. Циркуни
про та за зустрічним позовом встановлення права земельного сервітуту Виробничо - комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Солли", с. Циркуни до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "Соллі - Плюс", с. Циркуни 2) ОСОБА_1 міська рада, м. Харків про визнання права власності
за участю представників сторін:
позивача (за первісним позовом) - ОСОБА_3 арбітражного керуючого;
відповідача (за первісним позовом) - ОСОБА_4 довіреність б/н від 15.11.12 р.;
3-ї особи (за первісним позовом); 2-го відповідача (за зустрічним позовом) - не з'явився;
3-ї особи (за первісним позовом) - не з'явився;
Товариство з обмеженою відповідальністю Спільного підприємства "Соллі - Плюс" (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Солли", в якій позивач просить встановити за позивачем право земельного сервітуту (право проходу і проїзду) стосовно земельної ділянки загальною площею 2,7606 га, яка належить відповідачу на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку №0206670900003 від 21.06.2006 року та на якій знаходиться виставочний павільйон Ж-1 з допоміжними будівлями та спорудами, загальною площею 1318,8 кв.м. Також позивач просить визначити істотні умови сервітуту: 2.1. Строк сервітуту - постійний. 2.2. Площа, на яку поширюється земельний сервітут - 2,7606 га. 2.3. Межі сервітуту - згідно з кадастровим планом земельної ділянки, що належить ВК ТОВ "СОЛЛИ". 2.4. Плата за встановлення та користування сервітутом встановлюється в розмірі 10 000 гривень на місяць за частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітут з внесенням щомісяця до 1-го числа рівними частками. Крім того, позивач просить покласти на відповідача судовий збір.
Ухвалою господарського суду Харківської області 01 листопада 2012 року прийняти позовну заяву до розгляду. Порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на "28" листопада 2012 р. о(об) 10:00. Залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_1 міську раду.
Виробничо - комерційним Товариством з обмеженою відповідальністю "Солли" через канцелярію господарського суду Харківської області 27 листопада 2012 року подано зустрічну позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "Соллі - Плюс", в якій просить визнати право власності на виставочний павільйон Ж-1 з допоміжними будівлями та спорудами, загальною площею 1318,8 кв.м., що знаходиться на земельній ділянці загальною площею 2, 7606 га, що належить Виробничо - комерційному Товариству з обмеженою відповідальністю "Солли" кадастровий номер 6325185001:00:026:0010, за Виробничо - комерційним Товариством з обмеженою відповідальністю "Солли".
Ухвалою господарського суду Харківської області від 28 листопада 2012 року прийнято зустрічний позов Виробничо - комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Солли" до Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "Соллі - Плюс" про визнання права власності для спільного розгляду з первісним позовом. Розгляд справи відкладено на "17" грудня 2012 р. о 10:15.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 17 грудня 2012 року клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ПАТ "Укрсоцбанк" - задоволено. Залучено до участі при розгляді первісного позову у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ПАТ "Укрсоцбанк" в особі ОСОБА_1 обласної філії ПАТ "Укрсоцбанк". Залучено до участі у розгляді зустрічного позову у якості 2-го відповідача: ОСОБА_1 міську раду. Розгляд справи відкладено на "24" грудня 2012 р. о 10:30.
Присутній представник відповідача (за первісним позовом) у судовому засіданні надав заяву про продовження терміну розгляду справи та перенесення судового засідання на іншу дату, у зв'язку із необхідністю завершити проведення експертної оцінки нерухомого майна, яке є предметом зустрічного позову.
Присутній представник позивача (за первісним позовом) у судовому засіданні пояснив, що вирішення даного клопотання він залишає на розсуд суду.
Відповідно до ч. ч.1, 3 ст.69 Господарського процесуального кодексу України: спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Оскільки 2-х місячний строк розгляду справи закінчується 30.12.2012 р., суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача відкласти розгляд справи та продовжити строк розгляду даної справи на 15 днів, тобто до 14 січня 2013 року.
Представник 3-ї особи (за первісним позовом); 2-го відповідача (за зустрічним позовом) ОСОБА_1 міська рада у судове засідання не з'явився, свого повноважного представника не направив.
Представник 3-ї особи (за первісним позовом) ПАТ "Укрсоцбанк" в особі ОСОБА_1 обласної філії ПАТ "Укрсоцбанк" у судове засідання не з'явився, свого повноважного представника не направив.
Приймаючи до уваги вищевикладене та те, що сторонами не було виконано всі вимоги ухвали господарського суду Харківської області щодо надання витребуваних доказів, які мають суттєве значення для повного, всебічного та об'єктивного дослідження усіх матеріалів справи та фактичних обставин спору, суд дійшов висновку, що спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні, в зв'язку з чим, вважає доцільним відкласти розгляд справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, -
1. Клопотання відповідача (за первісним позовом) про продовження строку розгляду справи та перенесення судового засідання - задовольнити.
2. Продовжити строк розгляду справи до 14 січня 2013 року.
3. Розгляд справи відкласти на "14" січня 2013 р. о 14:30
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, кабінет № 307.
5. Зобов'язати сторони за три дні до судового засідання (через канцелярію) надати до суду:
Позивачу (за первісним позовом) - докази направлення копії первісної позовної заяви на адресу третіх осіб: ОСОБА_1 міської ради, ПАТ "Укрсоцбанк", відзив на зустрічну позовну заяву, при наявності заперечень їх правове та документальне обґрунтування
Відповідачу (за первісним позовом) - докази направлення копії зустрічної позовної заяви на адресу 2-го відповідача ОСОБА_1 міської ради, відзив на первісну позовну заяву, при наявності заперечень їх правове та документальне обґрунтування, довідку з Облстату (від Державного реєстратора) про знаходження відповідача у ЄДРПОУ станом на момент розгляду справи, свідоцтво про державну реєстрацію, розрахунок позовних вимог.
2-му відповідачу (за зустрічним позовом) - відзив на зустрічну позовну заяву, при наявності заперечень їх правове та документальне обґрунтування.
Третім особам - письмові пояснення стосовно своєї правової позиції щодо первісного та зустрічного позову.
6. Попередити сторони, що у разі неявки їх представників сторін у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Про неможливість прибуття представників сторін в судове засідання обов'язково письмово повідомити суд.
Суддя ОСОБА_5