Справа № 592/11509/13-п
Провадження № 3/592/2862/13
05 листопада 2013 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Чернобай О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, працюючого начальником Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (м. Суми, вул. Засумська, 12 А), ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ст. 188 - 1 ч. 2 КУпАП,
Згідно протоколу № 18-01-077/72 про адміністративне правопорушення від 28.10.2013 р. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП. Протокол мотивується тим, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме за місцем знаходження сумського обласного управління лісового та мисливського господарства - невиконання посадовою особою, яка має право приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів протягом 2012 року: облікова чисельність штатних працівників у 2012 році - 36 осіб; кількість інвалідів-штатних працівників, які працевлаштовані відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - відсутні. Таким чином, невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів у 2012 році є порушенням закону з боку начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства ОСОБА_1, який користується правом приймати на роботу та звільняти з роботи, в частині невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у відповідності до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, оскільки у 2012 році були заповнені наявні вакансії та було прийнято на роботу 2 працівників. Окрім цього, ОСОБА_1 не звертався у 2012 році до центру зайнятості про необхідність працевлаштування інвалідів на певні посади.
Належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи ОСОБА_1 до суду не з'явився, про причину своєї неявки суд не повідомив.
Згідно положень ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 3 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991р. № 803-XII (в редакції, яка діяла у 2012 році) державні органи забезпечують публікацію статистичних даних та інформаційних матеріалів про пропозиції та попит на робочу силу, можливості працевлаштування, професійної підготовки і перепідготовки, професійної орієнтації і соціально-трудової реабілітації, в тому числі інвалідів.
На виконання наведеної норми права очолюване ОСОБА_1 Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства давало оголошення в газеті «Сумщина» № 3-4 від 07.01.2012 р. про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади (а.с.33).
За таких обставин, оскільки будь-яких доказів, які б з достовірністю підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення встановлено не було, а наявні у справі докази спростовують невиконання начальником Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, який користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
З врахуванням вищевикладеного вважаю за необхідне закрити відносно ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247 п.1, 284 ч.1 п.3 КУпАП,
Закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.І. Чернобай