Постанова від 23.10.2013 по справі 592/11057/13-п

Справа № 592/11057/13-п

Провадження № 3/592/2700/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2013 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Чернобай О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2 А, кв. 14, громадянки України, працюючої завідувачем Сумського дошкільного навчального закладу № 32 «Ластівка» (м. Суми, вул. Декабристів, 76), ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ст. 188 - 1 ч. 2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 63 про адміністративне правопорушення від 16.10.2013 р. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП. Протокол мотивується тим, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою ст. 188-1 КУпАП, а саме невиконання посадовою особою, яка має право приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів: середньооблікова чисельність штатних працівників у 2012 році - 40 осіб; кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 2 особи; середньооблікова чисельність штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - відсутні. Таким чином, невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів у 2012 році є бездіяльністю керівника ДНЗ № 32 «Ластівка» ОСОБА_1 яка користується правом приймати на роботу та звільняти з роботи, в частині не виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у відповідності до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», оскільки у продовж 2012 р. була наявна 1 вакансія, зокрема вихователя дитячого садка та було прийнято на роботу 1 працівника (наказ від 11 вересня 2012 року № 42). Окрім цього, керівник не звертався у 2012 році до органу центру зайнятості про необхідність працевлаштування інвалідів на певні посади (звіт про наявність вакансій (форма № 3-ПН).

У суді ОСОБА_1 свою провину не визнала та пояснила, що дійсно у 2012 році у дитячому закладі були наявні декілька вакантних посад і заклад неодноразово направляв до центру зайнятості необхідні документи (форма № 3-ПН) про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів, однак інваліді не були направлені органами державної влади для працевлаштування на підприємстві. Враховуючи специфіку роботи дошкільного навчального закладу і тривалості навчального періоду у дитсадку вона була змушена прийняти на вакантні посади необхідних працівників. Жодної відмови у працевлаштуванні інвалідів не було. Обов'язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком займатися пошуком інвалідів. Вона вжила всіх заходів щодо утворення робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно положень ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З матеріалів справи про адміністративне правопорушення, зокрема зі Звіту про наявність вакансій станом на 05.09.2012 р. (форма № 3-ПН) вбачається, що Сумський ДНЗ № 32 «Ластівка» повідомляло Сумський міський центр зайнятості про наявність вакантної посади у закладі (а.с. 16).

Однак, служба зайнятості інвалідів для працевлаштування у очолюваний ОСОБА_2 заклад не направила.

За таких обставин, оскільки будь-яких доказів, які б з достовірністю підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення встановлено не було, а наявні у справі докази спростовують невиконання керівником ДНЗ № 32 «Ластівка», яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

З врахуванням вищевикладеного вважаю за необхідне закрити відносно ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст.247 п.1, 284 ч.1 п.3 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.І. Чернобай