Справа № 815/4346/15
30 липня 2015 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління реклами ОСОБА_2 міської ради, комунального підприємства «Одесреклама» про визнання дій протиправними, скасування направлення від 17.04.2015 р., -
До суду надійшов адміністративний позовм фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління реклами ОСОБА_2 міської ради, комунального підприємства «Одесреклама» про визнання дій протиправними, скасування направлення від 17.04.2015 р.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 1 ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997р. №280/97-ВР (далі Закон України № 280/97-ВР) система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частиною 1 ст.11 Закону України № 280/97-ВР визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Таким чином, враховуючи, що відповідач - управління реклами ОСОБА_2 міської ради є виконавчим органом та структурним підрозділом органу місцевого самоврядування, комунальне підприємство «Одесреклама», згідно п. 1.2 Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, затвердженого рішенням виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради № 178 від 14.02.2008 року, створене для реалізації господарської компетенції органів місцевого самоврядування у сфері формування сучасного міського дизайну, виконання інших завдань та функцій, визначених цим Порядком, іншими актами органів місцевого самоврядування та міського голови, вказаний спір не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що справа не підсудна цьому адміністративному суду, повертає її позивачеві.
З урахуванням зазначеного, вважаю необхідним повернути адміністративний позов.
Керуючисьст.ст. 2, 17, 18, 108, 171-2 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління реклами ОСОБА_2 міської ради, комунального підприємства «Одесреклама» про визнання дій протиправними, скасування направлення від 17.04.2015 р., - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що з вказаним позовом він може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Г.П. Самойлюк