"07" квітня 2009 р.
11:30
Справа № 2/93/09
Суд в складі:
Судді Моргуленко Т.Є., при секретарі судового засідання Ковиньовій О.Ю., розглянувши
адміністративний позов Вознесенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ, вул. Перемоги, 14 до відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
за участі представників:
від позивача: Кривенко Ф.В., дов. №41/1-8-3122п від 28.10.08р.
від відповідача: ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 04.04.1996р. в Івано-Франківській області
прокурор Давиденко А.В.
СУТЬ СПОРУ: стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримують, просять позов задовольнити.
Відповідач відзиву по суті позову суду не надав, у судовому засіданні позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд -
17 травня 2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області проведено перевірку дотримання законодавства про автомобільний транспорт суб'єктом підприємницької діяльності -ОСОБА_1., який надає послуги з перевезення пасажирів на автомобілі.
Перевіркою виявлено порушення відповідачем вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, надання послуг з перевезення пасажирів транспортним засобом марки ВАЗ 2106, номерний знак НОМЕР_2 без наявності ліцензійної картки.
Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області 12.05.08р. та постановою №045773 від 12.05.08р. до відповідача застосовано фінансову санкцію на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»в розмірі 510,00 грн.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, в складі якого діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту -Міністерство транспорту та зв'язку України (п. 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку, затвердженого постановою КМУ №789 від 06.06.06р.).
Центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті. Таким урядовим органом державного управління, згідно п. 1 постанови КМУ «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»№1190 від 08.09.04р., є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, яка діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України та здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань утворює територіальні органи (п. 8 постанови КМУ №1190 від 08.09.04р.), основними завданнями яких є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно пунктів 3, 21, 25, 27 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»№1567 від 08.11.06р. державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових перевірок. За результатами перевірки посадовими особами органу державного контрою складається акт встановленої форми. У випадку виявлення порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання та за наявності підстав керівником органу державного контролю або його заступником виносить постанова про застосування фінансових санкцій.
Частиною 6 ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено перелік документів для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Частиною першою статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки передбачено штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі вимог ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області від №045773 від 12.05.08р до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 510,00 грн..
Про дату розгляду справи про допущене порушення законодавства на автомобільному транспорті Територіальним управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області відповідача повідомлено належним чином, про що свідчать копія запрошення від 25.04.08р. №15/1-1609 та повідомлення про вручення поштового відправлення №7596107 від 25.04.08р. Відповідачем вказану поставу у передбаченому законодавством порядку не оскаржено та не виконано.
Станом на день розгляду справи, штрафну санкцію в розмірі 510,0 грн. відповідачем не сплачено.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підтверджені матеріалами справи, обґрунтовані у відповідності з чинним законодавством та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 87, 94, 98, 118, 160-163, 167, 254, 263 КАСУ господарський суд, -
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 на користь Державного бюджету на рахунок №31114106700007, код ЄДРПОУ 23406957, КЕКД 21081100 ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013 штрафні санкції в розмірі 510,00 грн.
Постанова у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виконавчий лист у відповідності зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням господарського суду.
Суддя
Т.Є.Моргуленко