"17" березня 2009 р.
Справа № 14/84/09
За позовом :Прокурор Миколаївського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті м. Київ, вул. Перемоги 14, - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївської області.
До відповідача: Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, Миколаївська область, Миколаївський район, АДРЕСА_1
Суддя Цвєткова П.В.
При секретарі Ковальжи А.І.
Представники:
Від позивача: Ляховська І.В. дов. від 23.02.2009 р.
Від відповідача:
В судовому засіданні приймає участь: прокурор Давиденко А.В.
Суть спору. Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідач позов не оспорив, відзиву в господарський суд не надав. Ухвали суду від 17.02.2009 р. , які надсилались на адресу відповідача, були ним отримані 26.02.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Не прибуття в судове засідання без поважних причин представника відповідача відповідно до ст.128 КАС України не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, прокурора, господарський суд встановив таке:
Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 являється суб'єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осі-підприємців.
Згідно статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції.
Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів № 1567 від 8 листопада 2006 року передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. За результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми (пункт 21 Порядку). Якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглядається посадовою особою органу й за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 29.05.2008 р. посадовими особами встановлено порушення відповідачем автотранспортного законодавства, а саме порушення абз.3 ч.1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення пасажирів на таксі без ліцензії та ліцензійної картки.
Відповідач акт перевірки підписав, зазначивши, що документи оформлюються.
02.06.2008 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області прийнято постанову про застосування до відповідача за допущені порушення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Вказана постанова надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом та ним отримана 11.06.2008 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Дана постанова відповідачем не оскаржена і фінансові санкції ним не сплачені. В зв'язку з цим позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій в примусовому порядку.
Відповідач відзив суду не надав, позов не оспорив.
З оглядом на зазначене господарський суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки актом перевірки від 29.05.2008 р. підтверджується експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. Постанову про застосування фінансових санкцій від 02.06.2008 р. відповідач в установленому порядку не оскаржив. Застосування до відповідача фінансових санкцій здійснено відповідно до чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 160 - 163, 167, 254 КАСУ, господарський суд
Позов задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, Миколаївська область, Миколаївський район, АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету Миколаївського району Миколаївської області на р/р 31118106700230, ЄДРПОУ 23086435,КЕКД 21081100 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013 -1700 грн. ( одна тисяча сімсот грн.) фінансових санкцій.
Постанова у відповідності зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням господарського суду.
Суддя
П.В.Цвєткова