Постанова від 31.07.2015 по справі 331/4646/15-п

31.07.2015

ЄУН 331/4646/15-п

Провадження № 3/331/840/15

2015 рік

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.07.2015 року місто Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Беклеміщев О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ОСОБА_1 України в Запорізькій області, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, яка працює заступником начальника відділу житлово-комунального господарства Запорізької міської ради по Жовтневому району, мешкає за адресою: Запорізька обл., Запорізький район, смт.Балабіно, вулиця Тракторна, 61,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП,-

Встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 26.06.2015 року о 20 годині 10 хвилин на вулиці Кірова біля будинку № 1 в місті Запоріжжі ОСОБА_2 при утриманні вулично-дорожньої мережі порушила правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, що призвело до скоєння ДТП за участю ОСОБА_3 (автомобіль НОМЕР_1), допустила ямко вість та деформацію проїжджої частини на вказаній ділянці дороги, внаслідок чого автомобіль пошкоджено.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення не визнала та пояснила, що вона працює на посаді заступника начальника відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району. На час складання протоколу відносно неї начальник відділу був у відпустці. Згідно з нормативними вимогами, які містяться в положенні «Про районну адміністрацію Запорізької міської ради», затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 29, Законі Україні «Про благоустрій», Законі України «Про дорожній рух» та «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198, вона не може бути суб'єктом адміністративної відповідальності за ст. 140 КУпАП. Також інспектори ВДАІ при складанні протоколу порушили вимоги ст. 251 КУпАП, зокрема: невірно вказана адреса складання протоколу, необхідні дані записані не друкованими літерами, до протоколу не доданий необхідний акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі з відповідними замірами та схемами, копія протоколу не була їй надана та були порушені її права на ознайомлення з матеріалами та користування послугами захисника.

Оцінивши у сукупності дослідженні докази, вважаю, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення за наступних підстав.

Частина 4 статті 140 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг, що спричинили пошкодження транспортних засобів.

З диспозиції зазначеної статті випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані правилами, нормами і стандартами. Тобто, у разі складання протоколу, необхідно зазначати пункти та статті конкретних нормативно-правових актів (стандартів та правил) положення яких порушенні суб'єктом правопорушення.

Зі змісту статті 140 КУпАП суб'єктом даного правопорушення можуть бути лише посадові особи, до компетенції яких належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт.

Власником дорожніх об'єктів на території міста Запоріжжя є територіальна громада в особі Запорізької міської ради. Районна адміністрація Запорізької міської ради по Жовтневому району (департамент) є виконавчим органом Запорізької міської ради, який входить до системи органів місцевого самоврядування міста Запоріжжя, діє у межах повноважень, визначених Положенням про районну адміністрацію Запорізької міської ради, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 29 (далі - Положення про районну адміністрацію).

Згідно пункту 4.2.3 Положення про районну адміністрацію, до повноважень районних адміністрацій віднесено здійснення контролю та догляду за утриманням та капітальним ремонтом об'єктів та споруд благоустрою, малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок та надання пропозицій з цих питань.

Зазначений пункт є чітким та конкретним. Результатом контролю та догляду є надання своєчасної інформації та пропозицій з ремонту доріг, тротуарів та пішохідних доріжок до департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради.

Приймаючи до уваги межі повноважень, районна адміністрація не може підміняти собою підприємство або організацію з експлуатації доріг, яке відповідає за належне їх утримання.

Відповідно до частини 3 статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» орган державної влади або орган місцевого самоврядування за поданням підприємства чи балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об'єкта благоустрою державної чи комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів.

Листом від 02.12.2014 № 01/02-07/1736, районна адміністрація направила до департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради інформацію щодо потреби у поточному ремонті доріг на території Жовтневого району міста Запоріжжя на 2015 рік (позиція 10 - вулиця Кірова).

Листом від 13.05.2015 районна адміністрація направила до департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради інформацію щодо потреби у поточному ремонті доріг на 2015 рік (позиція 3 - перехрестя вул.Залізнична/вул.Кірова).

Відповідно до пункту 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198, ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління «Укравтодору», а тих, що перебувають у комунальній власності, відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.

Враховуючи специфіку діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради та особливість розподілу повноважень, посадові особи відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району не є суб'єктами адміністративної відповідальності за статтею 140 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. 247 КУпАП, -

Постановив:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом 10 днів з моменту винесення.

Суддя: