Справа №2-а/331/9/15
331/9597/14-а
27 лютого 2015 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Скользнєва Н.Г., перевіривши відповідність адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, вимогам ст. 106 КАС України,
У грудні 2014 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 04 грудня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'ять днів з моменту отримання копії ухвали судді.
Не погодившись із зазначеною ухвалою судді, ОСОБА_2 звернулася до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на неї.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2015 р., апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 04 грудня 2014 року повернута заявнику.
Зазначена справа разом з ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла до Жовтневого районного суду міста Запоріжжя 25 лютого 2015 року.
Так, ухвалою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 04.12.2014 року встановлено, що адміністративний позов ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 4 ч. 1 ст.. 106 КАС України, оскільки не містить чіткого змісту позовних вимог.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що адміністративний позов ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 4 ч. 1 ст.. 106 КАС України, оскільки не містить змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу.
Надалі, частиною 5 ст. 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, вивченням матеріалів справи також встановлено, що в порушення зазначеної норми ст. 106 КАС України, позивачем не додано до адміністративного позову оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., або документів на підтвердження звільнення позивача від його сплати.
Таким чином, позивачу слід надати суду уточнений адміністративний позов із зазначенням змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, а також додати до нього оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., або документи на підтвердження звільнення позивача від його сплати.
Відповідно до ст. 108 КАС України, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позову, а саме: надати суду належним чином оформлений адміністративний позов в новій редакції з чітким дотриманням вимог КАС України, викладених по тексту ухвали суду, оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., у строк, який не може перевищувати п'ять днів з моменту отримання копії ухвали судді.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду на протязі 5 діб з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.Г.Скользнєва
27.02.2015