Постанова від 16.07.2015 по справі 826/3669/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16 липня 2015 року 12 год. 19 хв. № 826/3669/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Добрянської Я.І. , суддів Нагорянський С.І, Кротюк О.В., при секретарі судового засідання Корніюк А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Громадянина Киргизької Республіки ОСОБА_3

до Державної міграційної служби України

третя особа Головне управління Державної міграційної служби України у м.Києві

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_3, ОСОБА_4.(угода про надання правової (юридичної) допомоги № ОТ 14129 від 07.04.2015).

відповідача та третьої особи - Кісельової О.П. (довіреність № 1-13/3 від 05.01.2015 р.)

Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 16 липня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

Позивач Громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Державної міграційної служби України за участю третьої особи Головного управління Державної міграційної служби України у м.Києві про визнання протиправним та скасування рішення № 57-15 від 04 лютого 2015 року та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 березня 2015 року суддею Добрянською Я.І. було відкрито провадження в адміністративній справі № 826/3669/15, що буде розглядатися по суті колегією суддів, та призначено справу до попереднього судового розгляду на 07 квітня 2015 року.

У попередньому судовому засіданні 07 квітня 2015 року позивач та представник позивача заявлені позовні вимоги підтримали повністю та просили суд їх задовольнити з підстав, визначених у позовній заяві.

06 квітня 2015 року від Державної міграційної служби України надійшло клопотання про відкладення судового засідання, представник відповідача та третьої особи в попереднє судове засідання 07 квітня 2015 року не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, та заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що спір не може бути врегульовано в порядку, визначеному ч. 3 ст. 111 КАС України.

Зважаючи на таке, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2015 року було закінчено підготовче провадження у справі № 826/3669/15 та призначено справу до судового розгляду колегією суддів на 14 травня 2015 року.

14 травня 2015 року судове засідання було знято з розгляду в зв'язку з перебуванням судді Добрянської Я.І. у відпустці, про дату, час і місце розгляду справи сторони були повідомленні шляхом надіслання повісток відповідно до статті 33 КАСУ.

Так, у судовому засіданні 16 липня 2015 року представник позивача заявлені у позовній заяві позовні вимоги підтримав повністю та просив суд:

- визнати неправомірним та скасувати рішення Державної міграційної служби України № 57-15 від 04 лютого 2015 року про відмову у визнанні громадянина Киргизької Республіки ОСОБА_3 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

- зобов'язати Державну міграційну службу України повторно розглянути заяву громадянина Киргизької Республіки ОСОБА_3 про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до вимог чинного законодавства.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив про те, що Державною міграційною службою України було безпідставно та протиправно відмовлено громадянину Киргизької Республіки ОСОБА_3 у визнанні останнього біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, оскільки позивач має цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою дискримінації та переслідувань через свої політичні переконання у країні свого походження - Киргизькій Республіці.

Відповідачем та третьою особою у свою чергу, до матеріалів справи були подані письмові заперечення на позовну заяву, в яких Державна міграційна служба України зазначає про правомірність її дій щодо відмови громадянину Киргизької Республіки ОСОБА_3 у визнанні останнього біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, оскільки умови, передбачені пунктами 1 та 13 частини 1 статті 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» - відсутні.

В судовому засіданні 16 липня 2015 року представник відповідача та третьої особи проти задоволення позовних вимог позивача також заперечив повністю, та просив суд відмовити у позові з підстав, наведених у письмовому запереченні.

Отже, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Як зазначає позивач у своїй позовній заяві, та наведене підтверджується наявними матеріалами справи, 27 лютого 2015 року позивач громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_3 отримав повідомлення № 31 від 17 лютого 2015 року від Головного управління Державної міграційної служби в м. Києві про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Так, у наведеному повідомленні було зазначено, що відповідно до статті 6 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» позивачу відмовлено у визнанні його біженцем як особі, стосовно якої встановлено, що умови, передбачені пунктом 1 та 13 частини 1 статті 1 цього Закону відсутні. Підставою було вказано рішення Державної міграційної служби України від 04 лютого 2015 року № 57-15 (рішення, що оскаржується ).

З приводу зазначеного позивач у своїй позовній заяві також наголошує на тому, що в заяві на статус біженця, анкеті та під час співбесіди (громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_3) зробив заяву про те, що в країні його походження (Киргизька Республіка) відбувається переслідування таких осіб як він піддаючи дискримінації та переслідуванню з політичних причин та відбувається систематичне порушення прав людини.

Зокрема, позивач зазначив, що він був змушений залишити країну свого походження (Киргизька Республіка) по - політичним причинам, оскільки являється захисником прав людини. Також зазначив про підтримував Євромайдан.

На переконання позивача, об'єктивна сторона таких побоювань громадянина Киргизької Республіки ОСОБА_3 повернутися до країни свого походження (Киргизької Республіки) підтверджується зокрема погрозами через Фейсбук, а також спалювання фото позивача і потім викладалось це відео на Ютуб, що на думку позивача порушує право на вільне висловлювання думок, свободу об'єднань і зборів.

Зважаючи на таке, та вважаючи протиправним зазначене рішення Державної міграційної служби України від 04 лютого 2015 року № 57-15 щодо відмови громадянину Киргизької Республіки ОСОБА_3 у визнанні його біженцем або особою, що потребує додаткового захисту в Україні, позивач оскаржив таке рішення відповідача в судовому порядку до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог позивача, зважаючи зокрема на наступне.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Конституції України; Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України); положеннями Конвенції про статус біженців 1951 року; Протоколом щодо статусу біженців 1967 року; Законом України від 08 липня 2011 року № 3671-VI «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» (далі - Закон № 3671-VI).

Згідно п. 1, п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону № 3671-VI, біженець - особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань; особа, яка потребує додаткового захисту, - особа, яка не є біженцем відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу щодо статусу біженців 1967 року та цього Закону, але потребує захисту, оскільки така особа змушена була прибути в Україну або залишитися в Україні внаслідок загрози її життю, безпеці чи свободі в країні походження через побоювання застосування щодо неї смертної кари або виконання вироку про смертну кару чи тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Виходячи зі змісту Конвенції про статус біженців 1951 року та ст. 1 Закону № 3671-VI, поняття «біженець» включає чотири основні підстави, за наявності яких, особі може бути наданий статус біженця.

До таких підстав відносяться: знаходження особи за межами країни своєї національної належності або якщо особа не має визначеного громадянства за межами країни свого попереднього місця проживання; неможливість або побоювання користуватись захистом країни походження; наявність цілком обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань; побоювання стати жертвою переслідувань повинно бути пов'язано з причинами, які вказані в Конвенції про статус біженців 1951 року, а саме расова належність, релігія, національність (громадянство), належність до певної соціальної групи, політичні погляди.

Відповідно до норм ч. 6 ст. 8 Закону № 3671-VI, рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питань щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, приймаються за заявами: які є очевидно необґрунтованими, тобто якщо у заявника відсутні умови, зазначені пунктами 1 чи 13 частини першої статті 1 цього Закону; якщо заяви носять характер зловживання: якщо заявник з метою визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, видає себе за іншу особу; за заявами, поданими особами, яким було відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у зв'язку з відсутністю підстав, передбачених для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, встановлених пунктами 1 чи 13 частини першої статті 1 цього Закону, якщо зазначені умови не змінилися.

Положеннями частини 5 ст. 10 Закону № 3671-VI передбачено, що за результатами всебічного вивчення і оцінки всіх документів та матеріалів, що можуть бути доказом наявності умов для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань міграції приймає рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чи про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Згідно вимог ст. 6 Закону № 3671-VI, не може бути визнана біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, особа: стосовно якої встановлено, що умови, передбачені пунктами 1 чи 13 частини першої статті 1 цього Закону, відсутні.

Так, з інформації, наданої позивачем, судом не вбачається підстав вважати, що останній переслідувався в Киргизькій Республіці за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності, до певної соціальної групи, або політичних переконань.

З даного приводу позивачем не було надано жодних конкретних відомостей про його утиски у країні походження та жодних документів, які б підтверджували, що у нього склались умови, які зазначені у пунктах 1 та 13 частини першої статті 1.

Твердження позивача щодо існування загрози його життю (свободі) на батьківщині не є обґрунтованими, а наявність конвенційних ознак є його особистим припущенням.

Аналіз матеріалів справи з урахуванням інформації по країні походження, індивідуальних обставин і досвіду позивача, а також досвіду осіб, які знаходяться в подібному положенні в країні походження позивача свідчить, що не існує розумної можливості того, що позивачу буде причинено шкоду або неприйнятні страждання у разі його повернення у країну громадянської належності.

Відповідно до наявних у справі доказів, чого також не було жодним чином спростовано самим позивачем, за результатами розгляду відповідачем Державною міграційною службою України особової справи шукача притулку (позивача) було встановлено наступне.

Громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_3 прибув до України легально літаком 09 березня 2014 року на момент звернення із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту на території України проживав легально.

З документів, які посвідчують особу відсутні (довідка лінійного відділення метрополітені № 60-4359 від 28 березня 2014 року).

Причиною виїзду з країни постійного проживання позивач називає можливе переслідуванням з боку невстановлених осіб, через його політичні погляди та підтримку Євромайдану. У своїх заяві та анкеті позивач зазначив, що через його акції проти політики Путіна в Киргистані, які з його слів він почав проводити з 2010 року, невстановлені особи піддавали його побиттю, погрожували. Зі слів позивача на звернення до правоохоронних органів не дали жодних результатів.

Позивачем не були подані докази з приводу його побиття та звернення до правоохоронних органів Киргизької Республіки.

Обставини, які змусили позивача звернутись для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, було ретельно вивчено та відображено Державною міграційною службою України у відповідному висновку від 28 серпня 2014 року.

Так, враховуючи результати співбесіди, документи, додані позивачем до особової справи, інформацію по країні походження, Державною міграційною службою України було прийнято оскаржуване рішення № 57-15 від 04 лютого 2015 року, яким позивачу було відмовлено у наданні статусу біженця або особою, яка потребує додаткового захисту.

Під час проведення попередньої співбесіди від 29 травня 2014 року заявник зазначив, що під час його перебування в кафе, група молодих людей агресивно відреагувала на його появу, але в запиті до фонду правозахисників, ця подія не знайшла свого підтвердження, також твердження позивача з приводу його переслідування працівника СНБ збирали інформацію про нього за допомогою запитів до державних установ та фірм де працював позивач не знайшли підтвердження.

В своїй заяві до Управління у справах біженців Головного управління Державної міграційної служби України в м.Києві про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту позивач стверджував, що у разі повернення до Киргизької Республіки побоюється переслідування через свою діяльність і може піддаватися побиттю та поводженню з ним, яке пригнічує гідність.

В даному випадку, заявником не була доведена обґрунтованість суб'єктивних побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань в країні походження.

Тобто, відповідно до наявних у справі доказів, що також не було належним чином спростовано позивачем, останній не бажає повернутися до країни своєї громадянської належності (Киргизької Республіки) через побоювання стати жертвою дискримінації та переслідувань через свої політичні переконання.

Зазначені причини неповернення позивача до країни своєї громадянської належності (Киргизької Республіки) не є такими, що відносяться до конвенційних ознак, за якими особу може бути визнано біженцем або такою, що потребує додаткового захисту.

Крім того, цілком очевидно, що у разі реальної загрози позивачу повернутися у країну свого походження (Киргизької Республіки), останній мав би надати обґрунтовані підтвердження його переслідувань та утисків у країні походження (Киргизькій Республіці) за політичною, релігійною чи іншими ознаками.

Пунктом 22 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 16 березня 2012 року № 3 звернуто увагу судів на те, що згідно з Конвенцією про статус біженців 1951 року і Протоколом 1967 року поняття «біженець» включає в себе чотири основні підстави, за наявності яких особі може бути надано статус біженця.

Такими підставами є:

1) знаходження особи за межами країни своєї національної належності або, якщо особа не має визначеного громадянства, за межами країни свого колишнього місця проживання;

2) наявність обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань;

3) побоювання стати жертвою переслідування повинно бути пов'язане з ознаками, які вказані в Конвенції про статус біженців, а саме: а) расової належності; б) релігії; в) національності (громадянства); г) належності до певної соціальної групи; д) політичних поглядів;

4) неможливістю або небажанням особи користуватися захистом країни походження внаслідок таких побоювань.

Також Вищим адміністративним судом України звернуто увагу суддів, що при розгляді зазначених справ судам слід ураховувати, що обґрунтоване побоювання стати жертвою переслідувань є визначальним у переліку критеріїв щодо визначення біженця. Цей критерій складається із суб'єктивної та об'єктивної сторін.

Пленум Вищого адміністративного суду України також звернув увагу та чітко зазначив, що об'єктивна сторона пов'язана з наявністю обґрунтованого побоювання переслідування і означає наявність фактичних доказів того, що ці побоювання є реальними.

В даному випадку, з матеріалів особової справи позивача вбачається відсутність у останнього об'єктивної сторони критерію побоювань стати жертвою переслідувань, який є визначальним, оскільки позивачем не надано жодного доказу того, що ці побоювання є реальними.

Разом з тим, після вивчення матеріалів особової справи позивача, є обґрунтовані підстави вважати, що останній має ознаки особи, яка відповідно до пункту 62 Керівництва з процедур і критеріїв з визначення статусу біженця Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (згідно з Конвенцією про статус біженців 1951 року та Протоколом щодо статусу біженців 1967 року), є економічним мігрантом.

Пункт 62 Керівництва з процедур і критеріїв з визначення статусу біженця Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (згідно з Конвенцією про статус біженців 1951 року та Протоколом щодо статусу біженців 1967 року) дає визначення відмінності економічного мігранта від біженця, а саме: якщо особа добровільно залишає свою країну, щоб поселитися в іншому місці. Така особа може керуватися в своїх діях бажанням змін або пригод, сімейними або іншими причинами особистого характеру. Якщо особа переїжджає виключно з економічних міркувань, то вона є економічним мігрантом, а не біженцем.

Частиною сьомою статті 7 Закону передбачено, що до заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, додаються документи, що посвідчують особу заявника, а також документи та матеріали, що можуть бути доказом наявності умов для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Відповідно до пунктів 45, 66 Керівництва з процедур і критеріїв визначення статусу біженця Управління Верховного комісару ООН у справах біженців (далі-Керівництво) особа, яка клопоче про отримання статусу біженця, повинна вказати переконливу причину, чому вона особисто побоюється стати жертвою переслідування. Для того, щоб вважатися біженцем, особа повинна надати свідчення повністю обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за конвенційними ознаками.

Згідно із Позицією УВКБ ООН «Про обов'язки та стандарти доказів у заявах біженців» від 1998 року факти в підтвердження заяв біженців визначаються шляхом надання підтвердження або доказів викладеного. Докази можуть бути як усні, так і документальні. Загальними правовими принципами доказового права обов'язок доказу покладається на особу, яка висловлює це твердження. Таким чином, у заяві про надання статусу біженця заявник повинен довести достовірність своїх тверджень і точність фактів, на яких ґрунтується його заява.

Відповідно до пункту 195 Керівництва, у кожному окремому випадку всі необхідні факти повинні бути надані в першу чергу самим заявником, і тільки після цього, особа уповноважена здійснювати процедуру надання статусу біженця (перевіряючий), повинна оцінити всі твердження і достовірність переконань заявника.

Проте, як підтверджується наявними у справі доказами та не було належним чином спростовано позивачем, інформація про побоювання переслідувань, що була надана заявником, ґрунтується виключно на його особистих твердженнях (є суперечливою) і не має ніякого документального підтвердження.

Виходячи зі змісту статті 10 Закону, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань міграції приймає рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чи про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за результатами всебічного вивчення і оцінки всіх документів та матеріалів, що можуть бути доказом наявності умов для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Умови, за яких особа не визнається біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, виписані у статті 6 Закону.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 6 Закону, не може бути визнана біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, особа, стосовно якої встановлено, що умови, передбачені пунктами 1 чи 13 частини першої статті 1 цього Закону відсутні.

Отже, при розгляді заяви позивача про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідачем було вивчено матеріали особової справи шукача притулку, дано оцінку та досліджено інформацію по країні його походження.

На підставі вказаного та з урахуванням імперативних приписів статті 6 Закону, суб'єкт владних повноважень, на думку суду, правомірно відмовив позивачу у визнанні останнього біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, оскільки встановлено умови, за яких такий статус не надається.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В даному випадку, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав суду обґрунтовані пояснення та допустимі докази на їх підтвердження, щодо правомірності прийняття оскаржуваного рішення від 04 лютого 2015 року № 57-15, яким відмовлено громадянину Киргизької Республіки ОСОБА_3 у визнанні його біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, оскільки умови, передбачені пунктами 1 та 13 частини 1 статті 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», у позивача відсутні.

Натомість позивач, не надав суду обґрунтованих пояснень та допустимих доказів на їх підтвердження, щодо заявлених позовних вимог.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва,-

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позову Громадянина Киргизької Республіки ОСОБА_3 відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий Суддя Я.І. Добрянська

Судді С.І. Нагорянський

О.В. Кротюк

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23.07.15