Ухвала від 17.10.2011 по справі 2а-1870/6218/11

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

"17" жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/6218/11

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

представника позивача - ОСОБА_2,

представників відповідача - ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Новосуханівської сільської ради до Управління ветеринарної медицини Сумського району про визнання протиправним та скасування припису, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Новосуханівська сільська рада, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління ветеринарної медицини Сумського району про визнання протиправним та скасування припису Головного державного інспектора ветеринарної медицини Сумського району № 117 від 18.08.2011 року.

У судовому засіданні від представника відповідача надійшло клопотання про залишення позовної заяви Новосуханівської сільської ради без розгляду. Зазначене клопотання обгрунтовує тим, що згідно з ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Так, оскаржуваний припис видавався відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування", а тому адміністративний позов Новосуханівської сільської ради про визнання протиправним та скасування припису не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду і повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом.

У судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення даного клопотання.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" від 25 червня 1992 року N 2498-XII припис - обов'язкова до виконання письмова вимога державних інспекторів ветеринарної медицини України, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, що надається юридичним і фізичним особам з метою припинення виявленого порушення законодавства з питань ветеринарної медицини та усунення його наслідків.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.

З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.

У даному випадку позивач оскаржує рішення суб'єкта владних повноважень - припис Головного державного інспектора ветеринарної медицини Сумського району, який в контексті положень Кодексу адміністративного судочинства України необхідно розуміти як правовий акт індивідуальної дії.

На підставі ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Таким чином, даний спір є публічно-правовим, оскільки підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції, наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, містить ознаки адміністративного позову, а тому підлягає розгляду ОСОБА_1 окружним адміністративним судом, оскільки на цей спір поширюється юрисдикція адміністративних судів, встановлена ст. 17 КАС України.

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Управління ветеринарної медицини Сумського району про залишення без розгляду адміністративного позову Новосуханівської сільської ради до Управління ветеринарної медицини Сумського району про визнання протиправним та скасування припису - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах