м. Миколаїв
21.07.2015 р. № 814/2002/15
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
ОСОБА_1, суддів О.Ф. Середи, В.В. Біоносенка розглянув у письмовому провадженні справу
за позовомОСОБА_2, АДРЕСА_1, 54034
доМіністерства соціальної політики України, вул. Еспланадна, 8/10, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601
прозобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання повідомити про результати розгляду заяви і суть прийнятого рішення.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач розглянув його заяву ,але нічого не повідомив про вжиті заходи щодо приведення вказаних норм у відповідність одна одній.
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, заперечень суду не надав, про дату, час та розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується факсом.
Дослідив матеріали справи, суд дійшов висновку:
Позивач звернувся до Кабінету Міністрів України із заявою від 06.05.2015 року, який надіслав заяву позивача до Міністерства соціальної політики.
У заяві від 06.05.2015 року позивач зазначає, що він має право на 50 % оплати комунальних послуг, як реабілітований. МКП «Міськводоканал» нараховує позивачу плату за 9 куб. метрів, оскільки у квартирі немає лічильника та норма споживання встановлена міськвиконкомом, а субсидію нараховують за 4 куб. метри, а за 5 куб. метрів треба платити поверх обов'язкової плати встановленої відділом субсидій. Порушено право на пільгу - 50 % за водопостачання та водовідведення. Позивач просив вжити заходи для того, щоб була одна й та сама норма для нарахування пільг і субсидій та для нарахування плати за воду. Невідповідність цих норм порушує право малозабезпечених та пільговиків на соціальний захист.
Відповідно до ст.ст.18,19 Закону України «Про звернення громадян» громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги. Органи державної влади ,їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
05.06.2015 року відповідач надіслав відповідь, в якій зазначив, що постановою Кабінету Міністрів № 409 від 06.08.2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» затверджено соціальні нормативи споживання комунальних послуг, у межах яких надаються пільги, зокрема : 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води. Крім того, зазначив, що обсяги споживання води, як і інших ресурсів, не можуть бути достовірними без приладів обліку, тому Мінрегіон звернувся до обласних державних адміністрацій щодо пошуку можливостей фінансування робіт зі встановлення квартирних засобів обліку води громадянам, ( а для найменш захищених громадян - на безповоротній основі).
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» №962-12 від 17.04.1991, якщо реабілітована особа згідно з статтею 1 цього Закону стала інвалідом внаслідок репресій або є пенсіонером, їй надається також право на: - зниження оплати жилої площі та комунальних послуг на 50 процентів в межах норм, передбачених чинним законодавством.
Таким чином, цією нормою передбачено право на 50% знижку оплати комунальних послуг, але в межах норм, передбачених чинним законодавством.
Чинним законодавством, а саме Законом України « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 року передбачено, що державні соціальні стандарти і нормативи формуються, встановлюються та затверджуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за участю та погодженням з іншими сторонами соціального партнерства, якщо інше не передбачено Конституцією України та законами України ( ст.5).
Постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 року « Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» передбачено, що з метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій, Кабінет Міністрів України постановляє установити такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії: для користування послугами з централізованого водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць.
За таких обставин, розбіжностей для нарахування пільг і субсидій по платі за воду немає, оскільки Законом № 962-12 від 17.04.1991 передбачено право на зниження оплати комунальних послуг на 50 процентів в межах норм, передбачених чинним законодавством. Чинним законодавством встановлено пільги та субсидії на 4 куб. метра, що складає 44,44 % від норми споживання води 9 куб. метрів, встановлених міськвиконкомом.
Відповідач надав відповідь на заяву позивача, повідомив його про вжиті заходи, а саме звернувся до облдержадміністрацій щодо пошуку можливостей фінансування робіт зі встановлення квартирних засобів обліку води громадян.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.3 ст.2 КАС України суд повинен перевірити, чи діяв суб'єкт владних повноважень на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
Оцінюючи докази відповідно до ст. 86 КАС України, суд дійшов висновку, що відповідач діяв відповідно до ст. 19 Конституції України та вимог ст. 2 КАС України, тому позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Головуючий суддя Т.О. Гордієнко
Суддя О.Ф. Середа
Суддя В.В. Біоносенко