79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви
30 липня 2015 року
№813/3957/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лейко-Журомська М.В., перевіривши матеріали позовної заяви Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району до Виконавчого комітету Городоцької міської ради про зобов'язання вчинити дій
позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Виконавчого комітету Городоцької міської ради, в якому просить суд зобов'язати відповідача вчинити дії щодо присвоєння поштових адрес військовим містечкам №1, №2, №3 та №6, що перебувають в користуванні Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району та розташовані на території міста Городок Львівської області.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з частиною 2 статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
З огляду на це суддя вважає, що адміністративні спори щодо правомірності рішень, дій чи бездіяльності органу чи посадової особи місцевого самоврядування віднесено до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного не залежно від статусу позивача. Єдиним винятком, визначеним процесуальним законом, є спори щодо правомірності рішень, дій чи бездіяльності обласних, Київської або Севастопольської міських рад, посадових чи службових осіб цих рад, такі віднесено до предметної підсудності окружного адміністративного суду.
Згідно з частиною 3 статті 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” система місцевого самоврядування включає, зокрема, сільську, селищну, міську раду.
Згідно з частиною 1 статті 10 цього ж Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви відповідачем є Виконавчий комітет Городоцької міської ради, до якого позивачем заявлено позовні вимоги.
Оскільки відповідачем по справі є орган місцевого самоврядування, та з врахуванням вимог пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України, відповідно до правил предметної підсудності, вказана справа підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному.
Згідно з частиною 1 статті 21 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
В розумінні пункту 2 статті 3 КАС України місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи наведене, позовну заяву слід повернути особі, яка її подала, та роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України “Про судовий збір” сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви, тому судовий збір в сумі 73,08грн. сплачений згідно платіжного доручення №697 від 20 липня 2015 року підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 18, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
позовну заяву Яворівської квартирно-експлатаційної частини району до Виконавчого комітету Городоцької міської ради про зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.
Повернути Яворівській квартирно-експлуатаційній частині судовий збір в сумі 73,08грн. сплачений згідно платіжного доручення №697 від 20 липня 2015 року.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лейко-Журомська М.В.