Справа № 495/4218/15-п
07 липня 2015 року м. Білгород- Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Остра Н.С.
розглянувши матеріали, які надійшли від Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Татарбунари Одеської області, головного бухгалтера медично-реабілітаційного центру Національної гвардії України « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (військова частина НОМЕР_1 ), що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 164-12 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
18.06.2015 року при проведенні Білгород-Дністровською об,єднанню державною фінансовою інспекцією в Одеській області ревізії фінансово-господарської діяльності медично-реабілітаційного центру Національної гвардії України «Тополя», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 , було виявлено порушення бюджетного законодавства, взяття зобов'язань з перевищенням повноважень, встановлених бюджетним кодексом України, а саме: протягом червня-вересня 2014 року за рахунок коштів загального фонду проведено видатки, які пов'язані з наданням платних послуг на загальну суму 53,70 тис. грн., повинні бути здійснені за рахунок спеціального фонду та на час складання акту не відшкодовані, що є порушенням п. 4.8 ст. 13, ст. 51 Бюджетного кодексу України та п. п. 23, 49 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
У судовому засіданні представник Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції в Одеській області Стрєзєва Л.І. пояснила, що згідно зі статутом МРЦ «Тополя», даний центр є бюджетною організацією та заснований на державній формі власності. Фінансується за рахунок коштів загального фонду державного бюджету України. На його спеціальний фонд зараховуються доходи від реалізації путівок. До цього ж фонду зараховуються доходи у розмірі 100 % плати від реалізації путівок на санаторно-курортне лікування комерційних путівок та плати за харчування та проживання інших сторонніх осіб. Відповідно до ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету та використовуються на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю. У 2014 році відпочиваючі за комерційними путівками та особи, які тільки харчувались та пільговий контингент сплачували частину вартості харчування на рахунок спеціального фонду МРЦ «Тополя» на загальну суму 272961, 13 грн. Згідно облікових даних МРЦ «Тополя» за рахунок спеціального фонду кошторису проведені видатки на харчування відпочиваючих протягом червня-вересня 2014 року на загальну суму 219259,10 грн. та рахунок загального фонду на суму 203430,56 грн. Таким чином, за рахунок коштів загального фонду протягом червня-вересня 2014 року проведені видатки на харчування відпочиваючих, якими внесена відповідна плата на рахунок спеціального фонду, що призвело до покриття за рахунок коштів загального фонду видатків в сумі 53702,03 грн., які повинні бути здійснені за рахунок спеціального фонду, що є порушенням Бюджетного кодексу України. Просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що законодавством не визначено чіткий розподіл вартості путівок між загальним та спеціальним фондом, на який лягли всі першочергові видатки для організації реабілітації військовослужбовців та членів їх сімей. Законодавством не визначено, на які видатки військовослужбовці вносять плату. Якщо керуватися вимогами фінансової служби, то пільговики мають право користуватися оздоровчими послугами тільки тією частиною, яку вони оплатили на спеціальний фонд, та частку, яку забезпечено загальним фондом. Законодавством не вказано, за які саме послуги військовослужбовці вносять відсотки, тому продукти харчування були придбані за рахунок загального фонду, а інші видатки, які не забезпечені загальним фондом, оплачувались за рахунок оплати, внесеної на спеціальний фонд по коду надходження 25010100. Вважає, що в ході проведення даної ревізії не встановлено порушення її посадових обов'язків згідно наданої посадової інструкції головного бухгалтера.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , представника Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції в Одеській області Стрєзєвої Л.І. та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступного.
Листом Медичного реабілітаційного центру ВВ МВС України від 30.06.2015 року № 2/172 до заступника командувача НГ України було надіслане звернення щодо зменшення кошторисних призначень на 2015 рік за КЕКВ 2230 "Продукти харчування" на загальну суму 53703 грн. на зменшення лімітів придбання продуктів харчування в загальній сумі 53703 грн. Крім того, за рахунок коштів загального фонду протягом червня-вересня 2014 року проведені видатки на харчування відпочиваючих, якими внесена відповідна плата на рахунок спеціального фонду, що призвело до покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які повинні бути здійснені за рахунок спеціального фонду.
Суд також враховує, що відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Таким чином, притягнення ОСОБА_1 , яка, не мала на меті вчинення правопорушення, та накладення адміністративного стягнення, нівелює мету накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи те, що Медичний реабілітаційний центр ВВ МВС України взяв на себе зобов'язання усунути порушення бюджетного законодавства, суд вважає можливим застосувати до ОСОБА_1 положення ст. 22 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 22, 33-35, 164-12 ч.3, 221, 283, 284 КУпАП, суддя ,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: