Постанова від 23.07.2015 по справі 463/2675/15-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2015 року м. Львів 463/2675/15-а

2-а/463/132/15

Личаківський районний суд м. Львова

в складі головуючого судді Леньо С. І.

з участю секретаря Станько Р.О.

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова про зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача, просить прийняти рішення, яким зобов'язати Управління ПФ України в Личаківському районі м. Львова перерахувати призначену їй пенсію починаючи з 10.12.2014р. з урахуванням «інших виплат» згідно з поданими довідками про заробітну плату, якими передбачені складові заробітної плати для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язати виплачувати їй пенсію державного службовця в розмірі 83 % середньомісячного заробітку державного службовця.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що понад 13 років перебувала на державній службі на посадах державного службовця у Регіональному відділенні фонду Державного майна по Львівській області і 27.07.2009р. була звільнена з роботи за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». З 28.07.2009р. їй призначена пенсія державного службовця відповідно до цього Закону в розмірі 83 % від її заробітної плати. За час перебування на державній службі, відповідно до норм чинного законодавства, вона отримувала матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, а також виплати, пов'язані з індексацією заробітної плати, які включаються до фонду оплати праці та носять системний характер. Оскільки на усі ці види виплат, які отримані за час проходження державної служби було нараховано та сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вона звернулась до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії з врахуванням цих виплат, проте отримала відмову в проведенні перерахунку. Таку відмову вважає незаконною, оскільки з вказаних видів грошового забезпечення нею сплачувались страхові внески, і відповідно, під час вирішення питання про розмір пенсії, вони повинні враховуватись. З посиланням на практику ВСУ, просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок призначеної пенсії з 10.12.2014р., включивши у перерахунок згадані вище і не включені до нього види грошових виплат.

В судовому засіданні позивач підтримала заявлені нею вимоги, дала пояснення аналогічні вищенаведеним та просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи також повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив. Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані в ній докази та приймаючи постанову у відповідності до вимог ст. 161 КАС України, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Судом встановлено, що з 28.07.2009р. позивачу призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу».

Як вбачається з листа відповідача від 29.05.2015р. № 58/К-10 (а.с.4-5), заява позивача про проведення перерахунку пенсії з врахуванням інших виплат, які зазначені в довідці Регіонального відділення фонду Державного майна України по Львівській області від 28.04.2015р. № 18-0902610 (а.с.7-9) залишена без задоволення.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу», в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)).

Згідно зі статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

На основі аналізу цих норм матеріального права, під час розгляду адміністративної справи № 21-314а14 ВСУ в своїй постанові від 16.09.2014р. зазначив, що суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань, сума індексації заробітної плати, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.

З огляду на те, що у справі з аналогічним предметом спору ВСУ дійшов висновку про необхідність врахування цих видів виплат для визначення розміру пенсії, враховуючи обов'язковість висновків ВСУ під час вирішення подібних правовідносин, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення повністю.

Відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії з мотивів одноразового характеру цих виплат не відповідає висновкам ВСУ і по своїй суті, звужує права пенсіонера, досягнуті ним під час виходу на пенсію. Даним судовим рішенням такі права повинні бути захищені.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 73,08 грн., сплата якого підтверджується відповідною квитанцією (а.с.80), слід присудити з Державного бюджету України.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 2, 17-19, 71, 94, 105, 128, 160-163, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова перерахувати ОСОБА_1 призначену пенсію починаючи з 10.12.2014р. з урахуванням «інших виплат» згідно з поданими довідками про заробітну плату, якими передбачені складові заробітної плати для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та виплачувати їй пенсію державного службовця в розмірі 83 % середньомісячного заробітку державного службовця.

Судові витрати в розмірі 73,08 грн. здійснені позивачем ОСОБА_1 присудити з Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст.186 КАС України.

Суддя: Леньо С. І.