Ухвала від 11.12.2013 по справі 357/7202/13-ц

Справа № 357/7202/13-ц

6/357/614/13

Категорія

УХВАЛА

11.12.2013 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - Гапоненко А. П. ,

при секретарі - Миронова Н. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання міського відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції про тимчасове обмеження права виїзду за кордон ОСОБА_1, -

ВСТАНОВИВ:

До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло подання головного державного виконавця міського відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 про тимчасове обмеження права виїзду за кордон громадянина України ОСОБА_1, в якому зазначено, що на примусовому виконанню знаходиться виконавчий лист за № 357/7202/2013-ц 2/357/2562/2013, виданого 26.06.2013 року Білоцерківським міськрайонний судом Київської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 про стягнення аліментів.

09.07.2013 року головним державним виконавцем Москальчук Т.С. міського відділу ДВС Білоцерківського МРУЮ відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вищезазначеного виконавчого документа. Постанову про відкриття виконавчого провадження боржник отримав та було йому надано строк для добровільного виконання рішення суду.

Станом на 01.11.2013 року борг по виконавчому провадженню не погашений в сумі - 3490 грн. та боржник всіляко ухиляється від виконання своїх обов'язків. На неодноразові виклики державного виконавця, боржник до міського відділу ДВС не з'являється.

Згідно відповіді Управління державної міграційної служби України в Київській області, боржник отримав паспорт громадянина України для виїзду за кордон, серії ЕА № 462918 від 30.11.2007 року.

Враховуючи, що боржник має закордонний паспорт, просять суд розглянути подання та винести ухвалу, якою встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон країни громадянина України ОСОБА_1.

Представник міського відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції у судове засідання не з'явилася, просила справу слухати у її відсутність.

Суд, розглянувши подання, дослідивши надані додатки, дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцем знаходження органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Суд негайно розглядає подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Пунктом 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» надано право державному виконавцю у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань покладених на нього рішенням, звертатись до суду з таким поданням.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 та ч.2 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" від 21 січня 1994 року, громадянинові, який має паспорт для виїзду за кордон, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадку, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань.

З аналізу цих правових норм вбачається, що особі, яка має паспорт для виїзду за межі України може бути відмовлено у виїзді за кордон у випадку ухилення від виконання зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням.

Згідно наданої суду копії відповіді УДМСУ від 25.09.2013 року, ОСОБА_1 документований паспортом громадянина країни для виїзду за кордон серії ЕА № 462918 від 30.11.2007 року.

Таким чином, враховуючи, що боржник має паспорт для виїзду за кордон, ухиляється від виконання зобов'язань і може виїхати за кордон, що ускладнить виконання судового рішення, подання слід задовольнити.

Керуючись ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" від 21 січня 1994 року, ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 1, 60, 377-1 ЦПК, суд, -

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон громадянинові України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, проживаючого: 09100, АДРЕСА_1.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу постановлено без участи особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_4

Попередній документ
47604012
Наступний документ
47604014
Інформація про рішення:
№ рішення: 47604013
№ справи: 357/7202/13-ц
Дата рішення: 11.12.2013
Дата публікації: 03.08.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.06.2013)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 23.05.2013
Предмет позову: про стягнення аліментів