Ухвала від 29.07.2015 по справі 813/3938/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення скарги без руху

29 липня 2015 року №813/3938/15

м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали скарги ОСОБА_1 на постанову старшого державного виконавця ВДВС Печерського РУЮ у м.Києві ОСОБА_2 від 12.06.2015 року ВП №47819327 про відмову у відкритті виконавчого провадження,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із скаргою, в якій просить суд «визнати неправомірною та скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у місті Києві ОСОБА_2 від 12.06.2015 року ВП №47819327 про відмову у відкритті виконавчого провадження».

Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, порядок звернення до адміністративних судів, порядок здійснення адміністративного судочинства тощо, визначений Кодексом адміністративного судочинства України.

За приписами ч.1 ст.105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Статтею 47 Кодексу адміністративного судочинства України прямо визначений склад осіб, які беруть участь у справі, а саме: сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Згідно ч.1 ст.50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Із самого змісту скарги вбачається, зокрема, те, що вимоги пред'явлені до ВДВС Печерського РУЮ у м.Києві, однак, ОСОБА_1 не вказано жодного відповідача, а тому доцільним є наголосити, що позивач зобов'язаний чітко визначити склад осіб, які беруть участь у справі, у відповідності до приписів Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, згідно ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про, зокрема: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

Водночас, згідно ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1)найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2)ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3)ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4)зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5)у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6)перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відтак, Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено звернення до суду із скаргами до суб'єктів оскарження, а тому ОСОБА_1 необхідно надати до суду адміністративний позов, у відповідності до вимог ст.ст.105-106 КАС України.

Більш того, слід роз'яснити, що відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).

Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Водночас, мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року визначена у розмірі 1218 грн.

Таким чином, за звернення до адміністративного суду із позовною заявою, яка містить вимогу немайнового характеру, судовий збір складає 73,08 грн. (1 218,00 грн. * 0,06 = 73,08 грн.).

В той же час, ОСОБА_1 до матеріалів скарги не додано належний документ про сплату судового збору у розмірах, що передбачені частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», при цьому, доказів на підтвердження підстави звільнення його від сплати судового збору суду також не надано.

У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, вважаю, що вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому скаргу належить залишити без руху та встановити строк для усунення її недоліків.

При усуненні недоліків скарги позивачу необхідно врахувати вимоги глави 4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.12.2007 року за №1383/14650.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого державного виконавця ВДВС Печерського РУЮ у м.Києві ОСОБА_2 від 12.06.2015 року ВП №47819327 про відмову у відкритті виконавчого провадження.

ОСОБА_1 усунути у строк включно до 12 серпня 2015 року недоліки, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.

Роз'яснити, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 12 серпня 2015 року включно, скарга, яку залишено без руху, підлягає поверненню.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Суддя Сасевич О.М.