ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви в частині позовних вимог
27 липня 2015 року№ 813/3915/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконними і скасування рішень,
24.07.2015 року на розгляд ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, в котрій позивач просить про наступне:
- визнати незаконним і скасувати рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради від 08.06.2015 року №348 «Про надання ЛКП «Львівавтодор» функцій замовника на проектування та реконструкцію (відновлення) площі ОСОБА_3 зі спорудженням пам'ятника ОСОБА_4 Шептицькому;
- визнати незаконною і скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт «реконструкція (відновлення) площі ОСОБА_3 зі спорудженням пам'ятника ОСОБА_4 Шептицькому в м. Львові» зареєстровану департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області 18.06.2015 року за №083151680327.
Ухвалою суду від 27.07.2015 року було відмовлено у відкритті провадження в даній адміністративній справі в частині позовних вимог до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконною і скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.
Не вирішеним залишилося питання відкриття провадження у справі в частині позовних вимог до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради про визнання незаконним та скасування рішення від 08.06.2015 року №348 «Про надання ЛКП «Львівавтодор» функцій замовника на проектування та реконструкцію (відновлення) площі ОСОБА_3 зі спорудженням пам'ятника ОСОБА_4 Шептицькому.
Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст. 3, ст. 20 КАС України, адміністративний суд - це суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ; місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції.
У відповідності до ч. 3 ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Згідно ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», система місцевого самоврядування включає територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради як суб'єкта владних повноважень.
Оскільки виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради відноситься до органів місцевого самоврядування, то позовні вимоги в цій частині не підсудні ОСОБА_2 окружному адміністративному суду та відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України підлягають поверненню позивачу.
Положення ст. 21 КАС України, що якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд, не підлягає застосуванню у конкретному випадку, оскільки ухвалою суду від 27.07.2015 року відмовлено відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконною і скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача на звернення з такими вимогами до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду у встановленому законом порядку.
Керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконними і скасування рішень, в частині позовних вимог до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради від 08.06.2015 року №348 «Про надання ЛКП «Львівавтодор» функцій замовника на проектування та реконструкцію (відновлення) площі ОСОБА_3 зі спорудженням пам'ятника ОСОБА_4 Шептицькому, повернути позивачу для подачі до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Копію ухвали про повернення позовної заяви в частині позовних вимог невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Сидор Н.Т.