ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"14" червня 2010 р. Справа № 2a-899/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Тимощука О.Л.,
при секретарі Дущак С.М.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за позовом Державної податкової інспекції в Снятинському районі
до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 320,00 грн., -
10.03.2010 року Державна податкова інспекція в Снятинському районі звернулася з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 320,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом внаслідок несплати нарахованої суми основного платежу податку з доходів фізичних осіб та застосованих штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився хоч про час, дату та місце розгляду адміністративної справи повідомлявся належним чином, що підтверджується оголошенням в газеті “Голос Покуття” від 11-17 червня 2010р. № 24, наявним в матеріалах справи, заяв про розгляд справи без його участі суду не надсилав, своїм правом подати заперечення на адміністративний позов не скористався. Відповідно до приписів ст.128 КАС України повторне неприбуття в судове засідання без поважних причин сторони або її представника або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа державним реєстратором Снятинської районної державної адміністрації від 05.02.2004р. за № 21150010001000726, взята на облік ДПІ в Снятинському районі 23.02.2004р., за № 1929 та отримала статус платника податку.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 розділу VI Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992р. № 13-92 (далі Декрет) об'єктами оподаткування є доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи.
Абзацом б) ч. 1 ст. 14 розділу VI Декрету передбачено, що податок з доходу громадян від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі.
Як вбачається з поданої декларації за 2007р., яка міститься в матеріалах справи, в 2008 році відповідач очікував одержати доход в розмірі 1000,00 грн. (а.с. 6,7).
Згідно із абзацом 4 частини 4 статті 14 Декрету передбачено, що нарахування авансових та остаточних сум податку провадиться податковими органами у 15-ти денний строк з дня одержання декларації.
Так, за несплату авансового податку з доходів фізичних осіб, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення за № 0002441700/0 від 28.01.2008р., яким зобов'язано відповідача сплатити авансові платежі по податку з доходів фізичних осіб на суму 150,00 грн., які позивачем сплачені не були.
В частині 4 ст.14 Декрету громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування.
06.05.2009р. ДПІ в Снятинському районі проведено перевірку своєчасності подання податкової звітності (акт № 3632/17/НОМЕР_1 від 06.05.2009р.), згідно із якою встановлено, що відповідачем всупереч вимогам п.п.4.1.4. п. 4.1. ст.4 Закону України від 21.12.2000р. №2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями (далі-Закону), не було подано декларацію про доходи за 2008 рік.
Рішенням ДПІ в Снятинському районі від 18.05.2009р. № 0002441700/0/7350/10/17 за неподання декларації по податку з доходів фізичних осіб, до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн.
На виконання вимог ст. 6 Закону першу податкову вимогу № 1/508 від 05 червня 2009 року було отримано відповідачем 10.06.2009р., що підтверджується підписом на корінці вимоги, другу податкову вимогу № 2/634 від 13 липня 2009 року було розміщено на дошці податкових оголошень 20.07.2009р. за № 29. Однак, в порушення вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» даних вимог відповідач не виконав.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п.17.1.1 ст.17 цього ж закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.
Положеннями п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2. п.5.2.ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків ( п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 Закону).
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Податковий борг в сумі 320,00 грн. підтверджується довідкою про суми заборгованості станом на 27.02.2010р., копіями корінців першої податкової вимоги та другої податкової вимоги, іншими матеріалами справи.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (ідн. № НОМЕР_1 ) в доход бюджету - 320 (триста двадцять) гривень 00 коп. податкового боргу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 21.06.2010 року.