20 квітня 2012 р. 2а/0470/4553/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коренев А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Верхньодніпровського об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби України до Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго» про стягнення заборгованості, -
Верхньодніпровське ОДПІ Дніпропетровської області ДПС звернулась до суду з позовом до ДП обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго»про стягнення заборгованості в розмірі 768 526,88 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя встановив, що позовна заява подана до суду з недодержанням вимог до позовної заяви, встановлених ст. 106 КАС України, і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, а також зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. За змістом до ч.2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом. Відповідно до ст.104 КАС України суб'єкт владних повноважень має право звернутись до адміністративного суду у випадках, встановлених законом. Наведені положення КАС України кореспондуються із п.5 ч.4 ст.50 КАС України про те, що відповідачами в адміністративній справі можуть бути: громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статус державному податкової служби в Україні, правові основи діяльності, функції та повноваження органів державної податкової служби визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні»та Податковим кодексом України. Аналіз наведених нормативно-правових актів дає підстави для висновку, що Порядок погашення податкового боргу комунальних підприємств, до якого відноситься ДП обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго», яке визначене податковою інспекцією відповідачем за поданим позовом, унормований ст.96 ПКУ.
Так, зі змісту п. 96.3 ст.96 ПКУ вбачається, що законодавець наділив орган державної податкової служби повноваженнями на стягнення податкового боргу з комунальних підприємств шляхом звернення до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлінні якого перебуває таке комунальне підприємство або його майно. При цьому, виникнення такого обов'язку у суб'єкта владних повноважень - державної податкової інспекції обумовлено вчиненням ним попередньо ряду заходів, визначених пп.96.1.1 п.96.1. ст.96 ПКУ, та фактом неотримання відповіді від органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, або отримання відповіді про відмову у задоволенні вимог.
За змістом позовної заяви та доданих до неї документів позовні вимоги обґрунтовуються, зокрема наявністю у податкових органів права звертатись до суду з поданим позовом. Проте, обставини, якими ОДПІ обґрунтовує свої вимоги, останнім не наведені, доказів вчинення ОДПІ заходів, визначених пп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПКУ, та копії запиту податкової інспекції та відповіді органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно ДП обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Верхньодніпровськтеплоенерго», суб'єктом владних повноважень до позову не додано.
З метою усунення зазначених недоліків суб'єкту владних повноважень -ОДПІ необхідно надати до суду докази вчинення податковим органом заходів, визначених пп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПКУ, та копії запиту ОДПІ та відповіді органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно ДП обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго», із зазначенням в позовні заяві про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлінні якого перебуває комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго».
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Позовну заяву Верхньодніпровського об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби України до Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго»«Верхньодніпровськтеплоенерго» про стягнення заборгованості залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 10 травня 2012 р. для усунення недоліків, визначених даною ухвалою.
Ухвала набирає законної сили згідно зі ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, визначені ст.186 КАС України.
Суддя ОСОБА_1