20 липня 2015 р. Справа №804/7653/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючий суддя Суддя Суддя ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
при секретаріОСОБА_4,
за участю:
предсставників позивача пердставників відповідачів ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_9 до Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про скасування наказу та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_9 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог, просить:
- скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України № 888о/с від 18.05.2015 року "Про особовий склад" в частині звільнення полковника міліції ОСОБА_9 (С-528688), першого заступника начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальника слідчого управління з органів внутрішніх справ у Запас Збройних сил (з постановленням на військовий облік);
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України поновити ОСОБА_9 на посаді першого заступника начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальника слідчого управління;
- зобов'язати Держателя Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади" - Міністерство юстиції України вилучити з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", відомості щодо заборони першому заступнику начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальнику слідчого управління ОСОБА_9 протягом десяти років з дня набрання чинності Законом України "Про очищення влади" обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація);
- скасувати наказ Головного управління МВС України в Дніпропетровській області від 01.07.2015 року № 272о/с в частині звільнення ОСОБА_9 (С-528688), першого заступника начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальника слідчого управління з органів внутрішніх справ у Запас Збройних сил (з постановленням на військовий облік);
- зобов'язати Головне управління МВС України в Дніпропетровській області видати наказ про поновлення на роботі ОСОБА_9 на посаді першого заступника начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальника слідчого управління з 01 липня 2015 року;
- стягнути з Головного управління МВС України в Дніпропетровській області середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, починаючи з 01 липня 2015 року і до моменту фактичного поновлення на роботі.
У судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у даній справі до прийняття Конституційним Судом України рішення у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про очищення влади".
Представники позивача проти зупинення провадження у справі заперечували.
Представник Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області не заперечував проти зупинення провадження у справі, заявив клопотання про зупинення провадження у справі з цих же підстав.
Представник Міністерства юстиції України проти зупинення провадження у справі не заперечувала.
Заслухавши думку представників позивача та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, колегія суддів встановила наступні обставини.
При вирішенні питання щодо зупинення провадження у справі, судом встановлено, та матеріалами справи підтверджено, що позивача звільнено з посади першого заступника начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області - начальника слідчого управління з органів внутрішніх справ відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України № 888о/с від 18.05.2015 року "По особовому складу" згідно з частиною 3 статті 1, пункту 8 частини 1 статті 3 Закону України "Про очищення влади" та відповідно до наказу Головного управління МВС України в Дніпропетровській області від 01.07.2015 року № 272о/с "По особовому складу" згідно з частиною 3 статті 1, пункту 8 частини 1 статті 3 Закону України "Про очищення влади".
Загальновідомою є інформація, що 20.11.2014 р. Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України „Про очищення влади".
Разом з тим, 20.01.2015 року 47 народних депутатів України, звернулися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про очищення влади".
Також, 16.03.2015 року Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) положенням частини третьої статті 22, частини першої статті 38, статті 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про очищення влади".
На офіційному сайті Конституційного Суду України (http://www.ccu.gov.ua/uk/publish/article/275190) розміщено інформацію, що ухвалами колегії суддів Конституційного Суду України відкриті конституційні провадження за вищезазначеними зверненнями, та ухвалами колегії суддів Конституційного Суду України справи об'єднані в одне конституційне провадження, розглядаються справи судом з 16.04.2015 року.
Судом встановлено, що станом на 20 липня 2015 року відсутня офіційна інформація щодо розгляду Конституційним Судом України вищезазначеної справи, об'єднаної в одне конституційне провадження.
Частиною 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 7 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є: верховенство права; законність; рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом; змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі; гласність і відкритість адміністративного процесу; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, установлених цим Кодексом; обов'язковість судових рішень.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи факт вирішення питання Конституційним Судом України щодо відповідності Конституції України (конституційності) визначених положень Закону України "Про очищення влади", які стали підставою для звільнення ОСОБА_9 з органів внутрішніх справ, та протиправність застосування яких є предметом розгляду у даній адміністративній справі, з метою забезпечення конституційного порядку вирішення справи, необхідності дотримання верховенства права, поваги до прав й основних свобод людини, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до прийняття рішення у справі Конституційним Судом України.
Керуючись ст.ст. 156, 167 КАС України, -
Зупинити провадження у адміністративній справі № 804/7653/15 за позовом ОСОБА_9 до Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про скасування наказу та зобов'язання вчинити дії до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади», Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади».
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі складення ухвали в повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали складено 21 липня 2015 року.
Головуючий суддя Суддя Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3