Ухвала від 20.07.2015 по справі 760/13504/15-а

Провадження № 2-а/760/530/15

Справа № 760/13504/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати за ним право власності на частину житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці площею 0,0254 Га (кадастровий номер НОМЕР_1) та визнати частину перебудованої ним будівлі, яка знаходиться під окремим дахом, окремим цілим володінням.

Даний спір просить вирішити в порядку адміністративного судочинства.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що у відкритті провадження в порядку адміністративного судочинства слід відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивач просить визнати за ним право власності на частину житлового будинку.

З матеріалів справи та зі змісту позову вбачається, що даний позов не пов'язаний із захистом прав, свобод та інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин.

Вбачається, що предметом розгляду справи є здійснення захисту цивільних прав та інтересів позивача щодо визнання за позивачем права власності на частину житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а не вирішення питання про порушення у сфері публічно-правових відносин.

Тому вказаний спір не належать до розгляду адміністративним судом, оскільки характер спору є цивільно-правовим.

Крім того, необхідною умовою розгляду справи адміністративним судом є не просто участь в спорі органу публічної влади, а і здійснення цим органом у спірних відносинах управлінських функцій стосовно іншого учасника спору. В таких відносинах саме суб'єкт владних повноважень створює права і обов'язки для сторін в адміністративній справі.

Вбачається, що відповідач ОСОБА_2 є фізичною особою, та не є суб'єктом владних повноважень, а отже цей спір не має ознаки публічно-правового спору, який мав би розглядатись в порядку адміністративного судочинства, а характер спірних правовідносин носить спір про право.

Стаття 15 ЦПК України передбачає розгляд судами в порядку цивільного судочинства справ про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства

З огляду на викладене та враховуючи характер спору, розгляд даної справи підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в судах у порядку адміністративного судочинства.

Виходячи з того, що даний позов не підлягає розгляду в судах у порядку адміністративного судочинства, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження.

Крім цього суд роз'яснює право позивача звернутись з позовом до суду в порядку цивільного судочинства на загальних підставах.

Згідно ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви. За таких обставин, суд приходить до висновку про повернення позивачу суми судового збору в розмірі 243,60 грн., сплачених згідно з квитанцією № 2426 від 16.07.2015 року на р/р 31212206700010.

Керуючись ст. 15 ЦПК України, ст.ст.2, 3, 17, 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в порядку адміністративного судочинства у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності.

Повернути ОСОБА_1 суму судового збору в розмірі 243,60 грн., сплачених згідно з квитанцією № 2426 від 16.07.2015 року на р/р 31212206700010.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: