29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"27" липня 2015 р.Справа № 924/715/15
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладюка Ю. В., розглянувши матеріали справи
за позовом заступника військового прокурора Хмельницького гарнізону Західного регіону України в інтересах держави в особі :
1) Міністерства оборони України м. Київ як органу уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах для захисту інтересів
2) ІНФОРМАЦІЯ_1
до товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство матеріально-технічного забезпечення "Агропромтехніка", м. Хмельницький
про зобов'язання вчинити певні дії
за участю представників сторін:
від позивача 1 - Літвін С.М. за довіреністю
від позивача 2 - Рибак О.С. за довіреністю
Блідна В.М. за довіреністю
від відповідача - Савченко Я.В. за довіреністю
від прокуратури - Лупійчук Б.В. прокурор військової прокуратури Хмельницького гарнізону
встановив:
Прокурор, після уточнення позовних вимог (прийнятих судом) просить зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Підприємство матеріально - технічного забезпечення "Агропромтехніка" виконати поставку, згідно зведеного наряду від 17 січня 2015 року № 102, транспортного засобу: бортового тентованого МАЗ - 533630, 2004 року випуску, за державним номером, серії НОМЕР_1 в розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обгрунтовуючи позов, прокурор стверджує, що згідно ч. 2 ст. 1 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Відповідно ч. 4 вищезгаданої статті особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
14 січня 2015 року за № 15/2015 Президентом України видано Указ Президента України „Про часткову мобілізацію”.
Згідно ст. 6 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.
Пунктом 2 Положення про військово-транспортний обов'язок (далі Положення), затвердженого Постановою КМУ від 28 грудня 2000 року № 1921, передбачено, що військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою забезпечення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (далі військові формування) на період мобілізації та у воєнний час у транспортних засобах.
Відповідно до п. 14 Положення відповідальність за підготовку транспортних засобів для передачі військовим формуванням покладається на керівників підприємств, установ та організацій і громадян - власників транспортних засобів, які зобов'язані забезпечити доставку транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням, відповідно до нарядів районних (міських) військових комісаріатів у визначені пункти.
Відповідно до телеграми ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.01.2015 № 90 районним (міським) військовим комісаріатам, з метою якісного виконання військовими комісаріатами Хмельницької області завдань по комплектуванню військової частини НОМЕР_2 постановлено наказ здійснити поставку техніки згідно наряду В1601 у відповідні терміни.
6 лютого 2015 року до військової прокуратури Хмельницького гарнізону надійшов лист військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині порушення законодавства про мобілізацію та мобілізаційну підготовку для надання правової оцінки діям директора ТОВ ПМТЗ „Агропромтехніка”.
Так, згідно вищезазначеного повідомлення, на вимогу телеграми військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 № 90 від 28 січня 2015 року на вилучення і поставку транспортних засобів і комплектування військової частини НОМЕР_2 був направлений військовослужбовець ОСОБА_1 для вручення нарядів директору ТОВ ПМТЗ „Агропромтехніка” ОСОБА_2 , який в свою чергу відмовився прийняти наряд та виконати поставку транспортних засобів у військову частину, чим не виконав ст. 6 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Факт перешкоджання представникам Хмельницького ОМВК виконувати своє завдання щодо вручення наряду на поставку техніки був зафіксований слідчо-оперативною групою Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області.
Пізніше, відповідно до висновку ПЗВМ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області, встановлено, що в ході проведення ними перевірки директор ТОВ ПМТЗ „Агромпромтехніка” знаходився у відрядженні, а тому опитати останнього з даного приводу не виявилось можливим.
Разом з тим, у листі від 17 січня 2015 року військовому комісару Хмельницького об'єднаного міського військового комісаріату директор ТОВ ПМТЗ „Агропромтехніка” повідомляє відомості про наявність 4 справних технічних засобів (МАЗ), які перебувають на обліку підприємства.
Відповідно до п. 1 ст. 21 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” відповідач зобов'язаний здійснити поставку т / з на потреби військового комісаріату.
Представники прокуратури та позивачів в судовому засіданні позов підтримали, наполягали на його задоволенні з наведених підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні та відповідач у письмовому відзиві позов не визнають, вказують наступне.
Згідно Указу Президента України „Про часткову мобілізацію” від 14 січня 2015 року № 15 / 2015 оголошено часткову мобілізацію, в тому числі на території Хмельницької області.
Положеннями п.8 Указу №15/2015 доручено місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку, зокрема, виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.
Порядок проведення мобілізації передбачений положеннями Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21 жовтня 1993 року за № 3543-XII (далі за текстом Закон № 3543).
Так, відповідно до ст. 6 даного Закону військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього, господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону виконання військово-транспортного обов'язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом України шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації. Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планується залучити під час мобілізації, для підприємств, установ та організацій усіх форм власності встановлюються згідно з Мобілізаційним планом України місцевими державними адміністраціями за поданням військових комісаріатів. Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісарами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформляються відповідним розпорядженням.
Також, названим Законом передбачено, що порядок виконання військово - транспортного обов'язку визначається Кабміном України. Зазначений Порядок затверджений постановою КМУ від 28 грудня 2000 року „Про затвердження положення про військово - транспортний обов'язок”, яким визначено, що вилучення транспортних засобів здійснюється районними (міськими) військовими комісаріатами на підставі розпоряджень місцевих держадміністрацій.
Таким чином, лише після прийняття розпорядження місцевою держадміністрацією військові комісаріати мають право мобілізувати т / з, які знаходяться у приватній власності юридичних та фізичних осіб.
Оскільки, позивачем не надано в установленому законом порядку відповідачеві ні письмового зведеного наряду щодо виконання обов'язку про передачу т / з, ні повідомлення про прийняття місцевою держадміністрацією розпорядження, передбаченого положенням про військово - транспортний обов'язок”, підстави для передачі вказаного позивачем транспортного засобу військомату відсутні.
Також, Положенням про військово - транспортний обов'язок зазначено, що відбір транспортних засобів, що підлягають переведенню для виконання військово - транспортного обов'язку підприємствами, здійснюється керівником підприємства та представниками військових формувань. Проте, позивачами не вжито заходів, відносно відбору т / з із керівником ПМТЗ „Агропромтехніка”, що є недотриманням вимог Закону № 3543 та порушенням процедури відбору т/ з для задоволення потреб ЗС.
За Конституцією України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, зміст якого становлять право володіння, користування та розпорядження майном. Право приватної власності є непорушним. Обмеження права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, вказаних законом.
Матеріалами справи встановлено.
Відповідно до довідок з ЄДРПОУ № 931 / 12, № 934 / 12, доданих позивачем ІНФОРМАЦІЯ_3 є юридичною особою, ІНФОРМАЦІЯ_4 - без права юридичної особи.
Як вказано у інформації про наявність і технічний стан автотракторної шляхово - будівельної та підйомно - транспортної техніки від 17 квітня 2014 року (з печаткою відповідача), передбаченої військовому комісару Хмельницького ОМВК (вказано у верхньому правому кутку) у відповідача наявні, поряд з іншим: МАЗ 54325, № НОМЕР_3 у доброму стані; МАЗ 533630, № НОМЕР_1 у доброму стані; МАЗ 38379, № НОМЕР_4 у доброму стані; МАЗ 39758, № НОМЕР_5 , у доброму стані.
17 січня 2015 року ІНФОРМАЦІЯ_5 , за № 102, на ім'я директора ПМТЗ „Агропромтехніка” видано зведений наряд, про те, що відповідачу з оголошенням мобілізації належить поставити техніку - МАЗ у кількості 1 од., у пункт призначення - ПВ 1601 м. Хмельницький, військовому комісару ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Вказаний наряд підписано військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_6 , скріплений печаткою військового комісаріату та містить печатку виконкому Хмельницької міської ради та підпис секретаря Хмельницької міської ради. Відмітка „Секретар Хмельницької міської ради” з підписом виділені позначками „/” „”.
23 січня 2015 року слідчим СВ ПЗВМ ХМВ УМВС України у Хмельницькій області складено протокол про прийняття заяви від ОСОБА_1 , в які вказаний громадянин просить прийняти міри до гр.. ОСОБА_2 , який відмовляється зустрітися з ним як представником Хмельницького військомату, з метою вручення зведеного наряду № 102 від 17 січня 2015 року про поставку техніки.
24 січня 2015 року Хмельницький ОВК направив на адресу прокуратури Хмельницької області звернення № 212, де зазначено, що в порушення ЗУ „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” директор ПТМЗ „Агропромтехніка” ОСОБА_2 23 січня 2015 року заборонив охороні пропускати представників ОМВК для вручення зведеного наряду на поставку техніки, мотивуючи тим, що він дуже зайнятий і через охоронця передав, щоб приходили з 1 лютого. Факт перешкоджання представникам ОМВК виконувати свої завдання щодо вручення наряду зафіксований працівниками Хмельницького МВ УМВС України у Хмельницькій області. Заявник просить проконтролювати хід ведення слідства по факту перешкоджання представникам військомату виконувати свої завдання.
25 січня 2015 року дільничним інспектором міліції ПЗВМ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області складено висновок про те, що 24 січня 2015 року в Пд. Зх. ВМ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області зареєстровано звернення ОСОБА_1 , в якому він просить прийняти міри до ОСОБА_2 , який відмовився зустрітися з ним з метою вручення зведеного наряду № 102 про поставку техніки.
Як пояснив ОСОБА_1 , на підставі зведеного наряду про поставку техніки в період мобілізації, він прийшов в ПМТЗ „Агропромтехніка” з метою вручення документа директору ОСОБА_2 . На прохідній даного підприємства ОСОБА_1 охоронець повідомив, що директор знаходиться у відрядженні.
Як пояснив ОСОБА_3 , що працює охоронцем на ПТМЗ „Агропромтехніка” 23 січня 2015 року до КПП підійшли двоє людей і сказали що вони з військомату. Запитали чи є директор. Охоронець зателефонував секретарю, яка повідомила, що директор зайнятий, а після цього їде у відрядження.
Як пояснив ОСОБА_4 , який працює охоронцем ПМТЗ „Агропромтехніка”, на даний час йому не відомо де перебуває директор ОСОБА_2 , можливо у відрядженні.
В ході проведення перевірки встановлено, що ОСОБА_2 на момент перевірки знаходиться у відрядженні, а тому опитати його з приводу заяви не виявилось можливим. Враховуючи наведене матеріали не внесені в ЄРДР.
28 січня 2015 року Хмельницький ОВК направив телеграму № 90, адресовану районним військоматам (а також міським), де вказано, що з метою якісного виконання військовими комісаріатами Хмельницької області завдань по комплектуванню військової частини НОМЕР_2 технікою національної економіки наказано здійснити поставку техніки згідно наряду В 1601
5 лютого 2015 року Хмельницьким ОМВК видано наряд № 360 (партія НОМЕР_6 , адресованого директору ТОВ ПМТЗ „Агропромтехніка”, де наведено, що необхідно протягом 4 годин з моменту отримання наряду поставити за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська. 35 МАЗ, у кількості 1 од.
Наряд підписано військовим комісаром Хмельницького ОМВК, скріплений печаткою військового комісаріату та містить печатку виконкому Хмельницької міської ради та підпис секретаря Хмельницької міської ради. Відмітка „Секретар Хмельницької міської ради” з підписом виділені позначками „/” „”.
19 лютого 2015 року Південно - Західний ВМ Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій обл. направив на адресу ОСОБА_1 лист, де наведено, що в ході проведення перевірки встановлено, що ОСОБА_2 на даний момент знаходиться у відрядженні (на момент перевірки), а тому опитати його не видається можливим.
Крім того, у справу подано копії зведених нарядів Хмельницького ОМВК № 1104 та 1717 від 25.06.2014 року і 29.08.2014 року, адресований відповідачу з вимогою поставити військомату МАЗ у кількості 1 од.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши додані докази та давши їм оцінку в сукупності. судом враховується таке.
Указом Президента України № 15 / 2015 від 14 січня 2015 року „Про часткову мобілізацію” оголошено про часткову мобілізацію проведення якої проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
Встановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
Пункт 8 Указу передбачає місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.
2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.
Порядок проведення мобілізації передбачений Законом України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
За ст. 1 зазначеного Закону мобілізаційна підготовка - комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здійснюються в мирний час з метою підготовки національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України, інші військові формування), сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій до своєчасного й організованого проведення мобілізації та задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
За ст. 6 Закону Військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.
Порядок виконання військово-транспортного обов'язку визначається Кабінетом Міністрів України.
Виконання військово-транспортного обов'язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом України шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.
Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планується залучити під час мобілізації, для підприємств, установ та організацій усіх форм власності встановлюються згідно з Мобілізаційним планом України місцевими державними адміністраціями за поданням військових комісаріатів.
Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.
Порядок виконання військово-транспортного обов'язку для задоволення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв'язку та Держспецтрансслужби (далі - військові формування) на особливий період транспортними засобами і технікою усіх типів і марок вітчизняного та іноземного виробництва, їх повернення під час демобілізації та компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці внаслідок їх залучення під час мобілізації визначається Положенням про військово - транспортний обов'язок, затвердженим постановою КМУ від 28 грудня 2000 року № 1921 „Про затвердження положення про військово - транспортний обов'язок” (п. 1 Положення).
Дія цього Положення поширюється на центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадян - власників транспортних засобів
За п. 10 Положення завдання з підготовки до передачі та передачі транспортних засобів і техніки військовим формуванням встановлюються розпорядженнями місцевих держадміністрацій за поданням військових комісаріатів та доводяться до відома:
керівників підприємств, установ та організацій у мирний час - через військові комісаріати шляхом вручення відповідних зведених нарядів;
керівників підприємств, установ та організацій під час мобілізації - через військові комісаріати шляхом вручення відповідних часткових нарядів;
громадян - власників транспортних засобів під час мобілізації у разі введення правового режиму воєнного стану - через військові комісаріати шляхом вручення часткових нарядів.
Зведений наряд - розпорядчий документ голови місцевої держадміністрації, в якому встановлено в мирний час для керівників підприємств, установ та організацій завдання з підготовки до передачі військовим формуванням під час мобілізації визначеної кількості за типами і марками транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі. Голова місцевої держадміністрації та військовий комісар підписують зведений наряд і скріплюють підписи своїми печатками;
частковий наряд - розпорядчий документ голови місцевої держадміністрації, в якому встановлено під час мобілізації для керівників підприємств, установ та організацій завдання з передачі військовим формуванням визначених транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі. Голова місцевої держадміністрації та військовий комісар підписують частковий наряд і скріплюють підписи своїми печатками. Громадянам - власникам транспортних засобів частковий наряд надається у разі введення правового режиму воєнного стану (ред. від 17.06.2015 року п. 2. Положення).
В силу п. 5 Положення (в редакції, діючій на момент намагання вручення нараду керівнику) вилучення (відчуження) транспортних засобів здійснюється районними (міськими) військовими комісаріатами на підставі розпоряджень місцевих держадміністрацій в обсягах лімітів та відсоткових норм вилучення, затверджених Кабінетом Міністрів України, як окремо, так і у складі спеціальних формувань, які передаються військовим формуванням на період мобілізації та у воєнний час.
За таких обставин, законодавча процедура залучення транспортних засобів у підприємства за умов мобілізації передбачає встановлення обсягів т / з згідно мобілізаційного плану місцевими держадміністраціями; вилучення транспортних засобів на підставі рішень місцевих держадміністрацій, що оформляються розпорядженнями.
Матеріали справи не містять вищевказаних розпоряджень держадміністрації про вилучення у відповідача зазначених позивачем транспортних засобів. Підпис секретаря Хмельницької міської ради та печатка виконкому на наряді не можуть вважатися розпорядженням компетентного органу на вилучення т / з, оскільки:
згідно Положення про військово - транспортний обов'язок таке рішення має виноситись місцевою держадміністрацією;
рішення про вилучення т / з має виноситись у формі розпорядження місцевої держадміністрації (а не секретарем міськради).
Відповідно ст. 6 ЗУ „Про місцеві державні адміністрації” на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.
Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Відповідно до стандартів Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації, затвердженої наказом Держспоживстантарту України 7 квітня 2003 року № 55 остання поширюється на організаційно-розпорядчі документи (далі - документи):
- постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності:
- органів державної влади України, органів місцевого самоврядування;
- підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності (далі - організацій).
Пункт 4 стандартів передбачає наявність реквізитів розпорядження органів державної влади, які є обов'язковими при його прийнятті. Справа не містить такого документу.
Також, за Положенням про ВТО нарад на виконання розпорядження має бути підписаний головою державної адміністрації, що не вбачається з нараду № 102.
Вилучення техніки, яка є предметом спору є обмеженням власника в його праві власності. Непорушність цього права гарантовано Конституцією України та законом. Тому позбавлення чи обмеження права власності має здійснюватись виключно в порядку передбаченому законодавством України, з дотриманням встановленої процедури.
Відсутність належно оформленого розпорядження саме адміністрації (документу встановленого зразка з реквізитами, які відповідають держстандарту), а не міської ради виключає наявність такого розпорядження, що в свою чергу свідчить про порушення процедури вилучення т / з, обумовленої Законом та Положенням про військово - транспортний обов'язок. Таке порушення, в свою чергу є порушенням права власності відповідача, що є неприпустимо.
При цьому, судом відмічається, що військово - транспортний обов'язок відповідача за ним залишається і підлягає виконанню при умові дотримання належної процедури, наявність якої забезпечує дотримання законності.
Доводи позивача щодо перешкоджання керівника товариства відповідача діям військомату по врученню нараду не приймаються судом, оскільки згідно висновку ДІМ ПЗВМ ХМВ УМВС України у Хмельницької області матеріали перевірки дій ОСОБА_2 в ЄРДР не внесені. Тобто факту правопорушення не встановлено.
Таким чином, порушення процедури вилучення т / з свідчить про відсутність порушення законодавства з боку відповідача, що в свою чергу виключає наявність підстав до задоволення позову.
За п. 4.6. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21 лютого 2013 року приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України у розмірі, визначеному згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір", виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня того календарного року, в якому відповідна заява або скарга подавалася до суду.
Таким чином, судові витрати покладаються на позивача - ІНФОРМАЦІЯ_7 , оскільки спір виник з неправильних дій ОВК (порушення процедури залучення транспортних засобів)
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, суд
В позові відмовити.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_7 ) в дохід Державного бюджету України (отримувач - УДКСУ у м. Хмельницькому, код отримувача - 38045529, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку - 815013, рахунок - 31218206783002, код класифікації - 22030001) 1 218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять грн. 00 коп.) судового збору.
Повний текст складено 28 липня 2015 року.
Суддя Ю.В. Гладюк
Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи,
2,3 - позивачам
4 - відповідачу
5 - прокуратурі