Ухвала від 13.07.2015 по справі 826/8635/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

13 липня 2015 року № 826/8635/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Швед В.С., за участю представника позивача - Лисого В.І, представника відповідача - Барана М.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Концерну "Військторгсервіс" про відстрочення виконання судового рішення у справі

за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

до Концерну "Військторгсервіс"

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.08.2014 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.03.2015 року, позовні вимоги було задоволено та стягнуто податковий борг з Концерну "Військторгсервіс" (код ЄДРПОУ 33689922) шляхом стягнення коштів з усіх відкритих розрахункових рахунків у банках та за рахунок готівки, що належать відповідачу:

- з податку на додану вартість у розмірі - 4 706 629,48 грн. на бюджетний рахунок №31110029700010 (одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код одержувача 13050200банк одержувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019 (код платежу 14010100);

- із земельного податку у розмірі - 228 690,10 грн. на бюджетний рахунок №33218811700010 (одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код одержувача 38050812, банк одержувач ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019 (код платежу 13050100); - збір за розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у розмірі - 93 178,89 грн. на бюджетний рахунок № 31110018700010 (одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код одержувача 38050812, банк одержувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019 (код платежу 19060100).

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2015 року апеляційну скаргу концерну "Військторгсервіс" залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.08.2014 року без змін.

03.07.2015 року до канцелярії суду надійшла заява відповідача про відстрочення виконання рішення суду, в якій Концерн "Військторгсервіс" просить відстрочити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2014 року терміном на один рік, мотивуючи складним економічним станом підприємства.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав заявлене клопотання, представник позивач проти відстрочення виконання судового рішення заперечив.

Заслухавши пояснення представників сторін, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.

Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Частина друга статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

При цьому під відстроченням виконання рішення належить розуміти перерву у вчиненні виконавчих дій на певний строк, протягом якого виконавчі дії не проводяться, у зв'язку з існуванням обставин, за наявності яких вчасне виконання завдає шкоди правам або інтересам боржника або інших осіб.

В обґрунтування заяви про відстрочення виконання судового рішення відповідач зазначає, що про відсутність наразі можливості погасити присуджену заборгованість у зв'язку із тим, що майно Концерну є державним майном, заборгованість з податків і зборів складає більше 14 000 000,00 грн., а на виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 109 виконавчих проваджень, в яких відповідач є боржником.

Згідно з постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві від 06 березня 2015 року ВП №35683134 про арешт коштів боржника вбачається, що у відділі державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві перебуває зведене виконавче провадження №3566683134 у кількості 109 виконавчих проваджень на загальну суму 7 335 032,09 грн. про стягнення з Концерну "Військторгсервіс" боргу на користь стягувачів.

Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, яке є правонаступником позивача, від 20 лютого 2015 року №4306/10/26-58-23-01-12 станом на 20 лютого 2015 року за підприємством обліковується податкова заборгованість у сумі 14 196 505,48 грн.

Таким чином, на думку суду, Концерн "Військторгсервіс" знаходиться в незадовільному фінансовому стані, що ускладнює виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2014 року в частині погашення податкової заборгованості.

У той же час Міністерство оборони України замовило у Концерну "Військторгсервіс" на підставі договору від 23 березня 2015 року №286/5/15/6 про надання послуг щодо доглядання за тілом людини (послуги лазень) для Державних потребу (за кошти Державного бюджету України) та від 16 червня 2015 року №286/3/15/278 про поставку для державних потреб матеріально-технічних засобів речової служби (за кошти Державного бюджету України), за умовами яких відповідач зобов'язаний у 2015 році поставити Міністерству білизну спідню трикотажну та надати послуги щодо доглядання за тілом людини з метою матеріально-технічного забезпечення Збройних сил України, задоволення їх потреб продукцією виробництва та послугами.

На думку суду, своєчасне вжиття заходів з примусового виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2014 року загрожує виникненню неплатоспроможності (банкрутства) заявника та неможливості виконання державного замовлення щодо належного забезпечення Збройних сил України необхідною продукцією та послугами в умовах мобілізації.

Таким чином, з урахуванням викладеного, суд вважає за доцільне задовольнити заяву Концерн "Військторгсервіс" про відстрочення виконання судового рішення та відстрочити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2014 року в адміністративній справі №826/8635/14 за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби до Концерну "Військторгсервіс" про стягнення заборгованості терміном на один рік.

Керуючись положеннями ст.ст. 263, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву Концерну "Військторгсервіс".

Відстрочити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2014 року в адміністративній справі №826/8635/14 за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби до Концерну "Військторгсервіс" про стягнення заборгованості терміном до 13.07.2016 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур

Ухвалу складено та підписано в повному обсязі 20 липня 2015 року.