12.3
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
24 липня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/709/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є. О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати,-
21 липня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.
Вирішуючи питання, викладені у ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вказану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч.1 ст.2); до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.2 ст.2).
У розумінні ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 статті 3 КАС України передбачено, що суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Отже, до юрисдикції адміністративних судів належать публічно - правові спори з правовідносин, що виникають у сфері здійснення публічної влади. Принаймні одним із учасників публічно - правового спору повинен бути суб'єкт владних повноважень і цей спір має бути саме з приводу публічно - правових відносин, у якому позивач вважає, що суб'єкт владних повноважень своїми рішеннями, дією чи бездіяльністю порушив його права, свободи чи інтереси.
Відповідно до ч. 1 ст. 96 Цивільно-процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та викладених в ній обставин, позивач просить видати судовий наказ про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, тобто це наказне провадження в цивільному судочинстві.
Виходячи із змісту зазначених норм, заява про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати підлягає розгляду в порядку наказного провадження, що регламентується Цивільно-процесуальним кодексом України
Таким чином, зазначений позов не є справою адміністративної юрисдикції, оскільки заявлені позивачем вимоги підлягають розгляду в порядку наказного провадження, що регламентується Цивільно-процесуальним кодексом України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, оскільки даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, слід відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
Керуючись ст.ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.
Роз'яснити позивачу право на звернення до суду з вимогами про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2