про залишення позовної заяви без руху
24 липня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/724/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Державної фітосанітарної інспеції Луганської області до Старобільської міжрайонної державної фінансової інспеції у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги,-
22 липня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фітосанітарної інспеції Луганської області до Старобільської міжрайонної державної фінансової інспеції у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно частин 4, 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Пунктом 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено що у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Суддею встановлено, що позовна заява подана та підписана від імені позивача в.о голови Державної фітосанітарної інспекції ОСОБА_1, але, в порушення зазначених вимог ст. 106 КАС України, документа, що підтверджує його повноваження до позовної заяви не додано.
Зазначений недолік позовної заяви може бути усунутий шляхом надання суду документу, що підтверджує повноваження в.о голови Державної фітосанітарної інспекції ОСОБА_1
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Така позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в інформаційному листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012.
Вимога позивача до Старобільської міжрайонної державної фінансової інспеції у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги є майновою вимогою.
23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 № 590-VII
Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 19.09.2013 № 590-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Одночасно з цим, приписами ч.3 ст. 4 даного Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2015 року встановлений у сумі 1218,00 грн.
Із змісту позовної заяви та оскаржуваної вимоги вбачається, що позивачем оскаржено вимогу, якою позивачу запропоновано відшкодувати зайво виплачені премію у сумі 58723,33 грн., премію у сумі 8500,00 грн., доплату за виконання обов'язків тимчасово відсутнього керівника на загальну суму 1975,84 грн., матеріальну допомогу в сумі 12925,35 грн.,відпускні та розрахункові кошти в сумі 3027,59 грн., відпускні та розрахункові кошти в сумі 58462,54 грн., повернути зайво сплачені кошти в сумі 31990,21 грн.; провести донарахування та виплатити недоотримані кошти в сумі 83,99 грн., провести виплату заробітної плати в сумі 47537,72 грн.
Усього оскаржуваною вимогою зобов'язано позивача відшкодувати зайво виплачені, донарахувати та виплатити кошти у загальному розмірі 223226,57 грн. Таким чином, при зверненні до суду із даним адміністративним позовом, позивач, з урахуванням вимог ч.ч. 2,3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" мав сплатити судовий збір на у сумі 446,45 грн. (223226,57 х 2% х 10%).
Проте позивачем при поданні позовної заяви надано суду квитанцію № 270 від 22.07.2015 про сплату судового збору за вказаним адміністративним позовом у розмірі 182,70 грн., тобто позивачем судовий збір за заявлені майнові вимоги сплачено не повністю, що не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Зазначений недолік позовної заяви може бути усунутий шляхом надання суду доказів доплати судового збору відповідно до розміру майнових вимог, або обгрунтування необхідності сплати або несплати судового збору відповідно до кожної суми, зазначеної в оскаржуваній вимозі.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Державної фітосанітарної інспеції Луганської області до Старобільської міжрайонної державної фінансової інспекції у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк протягом десяти календарних днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду :
- документу, що підтверджує повноваження в.о голови Державної фітосанітарної інспекції ОСОБА_1;
- оригіналу документу про доплату судового збору за заявлені майнові вимоги відповідно до розміру майнових вимог, або обгрунтування необхідності сплати або несплати судового збору відповідно до кожної суми, зазначеної в оскаржуваній вимозі.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2