ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"02" червня 2010 р. Справа № 2a-1423/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Григорук О.Б.
при секретарі Пікович Л.Р.
за участі: представника позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2, представників відповідача - ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Тисменицькому районі, вул. Галицька, 15,м. Тисмениця,Тисменицький район, Івано-Франківська область,77400
до відповідача: ОСОБА_2, вул. Вітовського, 1, смт. Лисець, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77455
про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 4339, 50 грн,-
Державна податкова інспекція в Тисменицькому районі звернулася в суд з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкції в розмірі 4339,50 грн., мотивуючи тим, що при здійсненні торгівлі відповідачем було порушено вимоги Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” та Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві. Суду пояснив, що проведеною перевіркою встановлено порушення відповідачем порядку проведення розрахунків з товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, зокрема, виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, з сумою готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; незабезпечення режиму попереднього програмування кількості проданих товарів; незабезпечення щоденного друку на РРО фіксального звітного чеку; невідображення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у Книзі обліку доходів і витрат, чим допущено порушення пунктів 9, 11, 12, 13 статті 3 та статті 6 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За допущені порушення відповідним рішенням було застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 4339, 50 грн. Просить позов задовольнити в повному обсязі та стягнути суму застосованих санкцій.
Відповідач та його представники в судовому засіданні позовні вимоги визнали в частині застосування штрафних фінансових санкцій за виявлену невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, з сумою готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; незабезпечення режиму попереднього програмування кількості проданих товарів на суму 175,50грн. та 85,00 грн. відповідно. В частині застосування фінансових санкцій щодо невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку в сумі 680,00грн. та ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання в сумі 3399,00 грн. відповідач та його представники позовні вимоги заперечили з мотивів перебування відповідальної особи у медичному закладі за станом здоров"я та неможливості здійснення нею друку звітного фіскального чеку в день здійснення операцій та втрати книги обліку доходів та витрат, що унеможливило відображення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у Книзі обліку доходів і витрат в день здійснення перевірки.
Дослідивши подані письмові докази та інші матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, його представників, судом встановлено наступне.
У відповідності до Плану перевірок суб"єктів господарювання за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій відділу контролю за суб"єктами господарювання, що здійснюють розрахунки в готівковій формі управління податкового контролю юридичних осіб на березень 2010 року, затвердженого ДПА в Івано-Франківській області, на підставі направлення №120 від 03 березня 2010 року працівниками ДПА в Івано-Франківській області здійснено перевірку діяльності приватного підприємця ОСОБА_2, зокрема господарської діяльності магазину "Овен". За результатами перевірки складено акт №090105 від 04.03.2010року.
Як вбачається з акту перевірки за дотриманням приватним суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 04.03.2010 р. №090105, відповідачем допущено наступні порушення, зокрема, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 75,30 гривень, тоді як сума готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій становила 40,20 грн., таким чином виявлено невідповідність 35,10 коп. Крім цього, відповідачем незабезпечено режим попереднього програмування кількості проданих товарів, по кожному найменуванню окремо, зокрема: при покупці сигарет «Честерфілд» операцію проведено по групі «Сигарети». Вказані факти не заперечуються сторонами та підтверджені матеріалами справи, зокрема актом перевірки, описом готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків станом на 14 год. 17 хв. 04.02.2010року та наявними в матеріалах справи копіями квитанцій та звітів реєстратора розрахункових операцій (а. с. 7-11).
У відповідності до пункту 11, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, а також проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином, відповідачем порушено вимоги п. 11, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».
Як вбачається з акту перевірки відповідачем не забезпечено щоденного друку на реєстраторі розрахункових операцій фіскального звітного чеку, а саме: Z звіт № 0998 за 27.12.2009р. роздруковано 28.12.2009р. о 08.39 год.; Z звіт № 1019 за 18.01.2010р. роздруковано 19.01.2010р. о 10.13 год. Крім цього, не відображено облік товарних запасів за місцем їх реалізації у Книзі обліку доходів і витрат, сума вартості товарів, отриманих для їх продажу становить 1699,50 грн. Вказані факти підтверджені наявними в матеріалах справи актом перевірки, який підписаний матеріально-відповідальною особою ОСОБА_4 без зауважень та заперечень, наявними письмовими поясненнями продавця (а.с. 9) та відомістю товарно-матеріальних цінностей, виявлених за місцем реалізації на загальну суму 1699,50грн. Факт відсутності книги обліку доходів і витрат підтверджений поясненнями продавця, у яких останній погодився з встановленими податковим органом порушеннями.
Згідно пунктів 9, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій та вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). Як вбачається з матеріалів справи відповідачем не забезпечено дотримання вказаних вимог законодавства. При цьому, доводи відповідача та його представників в судовому засіданні не спростовують висновків та обставин викладених в акті перевірки.
На підставі вищезазначеного акту податкової перевірки, рішенням ДПІ в Тисменицькому районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 15.03.2010р. до відповідача було застосовано штрафні санкції на суму 4339,50 грн. Податкове рішення було отримано відповідачем 17.03.2010 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.15) та не оскаржувалось в порядку встановлено законом.
Оскільки відповідачем не були виконані вимоги пунктів 9, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, позивач правомірно застосував до нього штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 4339,50 грн., а вказані кошти підлягають стягненню в судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, ідент. №2713003413, в дохід Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції в сумі 4339 (чотири тисячі триста тридцять дев"ять) грн. 50 коп.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Григорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 07.06.2010 року.