10 червня 2015 рокум. Ужгород №2а-903/10/0770 № провадження:Н/807/3/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.,
при секретарі Стенавській А.М.
за участю сторін: позивача ОСОБА_1 управління Міндоходів в Закарпатській області - представник в судове засідання не з»явився,
відповідача (заявника): Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" представник ОСОБА_2,
розглянувши заяву ТзОВ "ЕКСТ.ТА.ВІ" за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом Головного управління Мінходохів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 22 800,00 грн, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року у справі 2а-903/10/0770 в якій просить скасувати постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 р. по справі №2а-903/10/0770 та прийняти нову постанову якою відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, у справі за позовом Головного управління Мінходохів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 22800,00 грн.
23.03.2015 року, на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла від Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом Головного управління Мінходохів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 22800,00 грн.
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" обґрунтовується тим, що підставою для прийняття постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року по справі №2а-903/10/0770 стала постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 року у справі №2а-720/10/0770. Однак, 05 серпня 2014 року Вищим адміністративним судом України була винесена ухвала якою постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 року було скасовано та залишено в силі постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2010 року по справі №2а-720/10/0770 (вказаною постановою визнано нечинним Рішення про застосування фінансових санкцій №070422-0001/32 від 05.02.2010 року на суму 22800,00 грн.). Враховуючи вищевказане, заявник просить постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року по справі №2а-903/10/0770 - скасувати за нововиявленими обставинами.
10 червня 2015 року, в судовому засіданні представник заявника надав суду клопотання, в якому зазначив, що у зв'язку з тим, що позивачем не вживаються заходи по виконанню постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року, ТОВ "ЕКСТ.ТА.ВІ" відмовляється від заявленої вимоги про винесення ухвали про зупинення виконання Постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року по справі №2а-903/10/0770, інші вимоги заявник підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак повідомлявся належним чином за адресою що вказана у позовній заяві. Заперечень щодо заяви про перегляд постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року по справі № 2а-903/10/0770 суду не подавав.
Згідно вимог частини 2 статті 252 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджають розгляду заяви і перегляду судового рішення.
Заслухавши заявника, встановивши обставини справи, які були перевірені в судовому засіданні належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Закарпатській області проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання ТОВ «Екст.ТА.ВІ.» вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
За результатами перевірки встановлено порушення позивачем вимог ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481/95-ВР) (за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів).
05 лютого 2010 року, відповідачем прийнято рішення №№070422-0001/32 про застосування до позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 22 800,00 грн. згідно абзацу 9 частини другої статті 17 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів."
10 січня 2014 року, Закарпатський окружний адміністративний суду позовні вимоги Головного управління Міндоходів у даній справі - задоволив. Стягнув з ТзОВ "ЕКСТ.ТА.ВІ" фінансову санкцію у розмірі 22 800,00 грн.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що на час розгляду адміністративної справи відповідачем не було добровільно сплачено фінансову санкцію визначену в Рішенні №070422-0001/32 від 05.02.2010 року у розмірі 22 800,00 грн., ( а.с.111, Т.1)
24 лютого 2015 року, Ухвалою Львівського апеляційного суду Закарпатської області, постанову від 10 січня 2014 року у справі № 2а-903/10/0770 залишено без змін, ( а.с.148, Т.1)
Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, є Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”
Згідно ч. 1 ст. 17 цього Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до абз.9 ч.2 цієї ж статті, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
З матеріалів справи вбачається, що ТзОВ “ЕКСТ.ТА.ВІ” оскаржувало рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Закарпатській області (правонаступник - ОСОБА_1 управління Міндоходів у Закарпатській області) про застосування фінансових санкцій №070422-0001/32 від 05 лютого 2010 року на суму 22 800 грн.
11 серпня 2010 року, Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду, позов задоволено повністю. Визнано нечинним рішення про застосування фінансових санкцій №0704220001/32 від 05 лютого 2010 року на суму 22800 грн.
03 жовтня 2013 року, Львівський апеляційний адміністративний суд постановою апеляційну скаргу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Закарпатській області задовольнив. Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2010 року у справі №2а-720/10/0770 скасував та прийняв нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Екст.ТА.ВІ.” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Закарпатській області про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій №070422-0001/32 від 05 лютого 2010 року на суму 22800 грн. відмовив.
24 лютого 2015 року, Львівський апеляційний адміністративний суд у своїй ухвалі, в даній справі зазначив, що посилання відповідача на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 05 серпня 2014 року у справі № К/800/63968/13, якою скасована постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 03 жовтня 2013 року, не є підставою для скасування постанови суду першої інстанції. Однак, зазначені обставини у відповідності до приписів п.4 ч.2 ст. 245 КАС України є підставою для перегляду вказаного судового рішення за нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України, постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
За приписами статті 252 частини 4 КАС України, суд може не досліджувати докази стосовно обставин, що встановлені у судовому рішенні, яке переглядається за нововиявленими обставинами, якщо вони не оспорюються.
Отже, підставою для прийняття постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року по справі №2а-903/10/0770 стала постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 року у справі №2а-720/10/0770.
Однак, 05 серпня 2014 року Вищим адміністративним судом України була винесена ухвала якою постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 р. було скасовано та залишено в силі постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2010 року по справі №2а-720/10/0770 .
Враховуючи вищевказане, а також те, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 року у справі №2а-720/10/0770, яка стала підставою для прийняття оскаржуваної постанови (дана постанова апеляційного суду мала преюдиційне значення для даної справи), скасована, а рішення про застосування до ТОВ «ЕКСТ.ТА.ВІ» фінансових санкцій №070422-0001/32 від 05.02.2010 року з 05.08.2014 року (дата ухвали ВАСУ) є нечинним, постанова Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 року по справі №2а-903/10/0770 підлягає скасуванню за нововиявленими обставинами.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 249 КАС України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.
У відповідності до приписів ч. 1 ст. 253 КАС України, суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.
Керуючись ст.ст. 160, 163, 245, 252-253, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Скасувати постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року по справі № 2а-903/10/0770.
2. В задоволенні позовних вимог головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКСТ.ТА.ВІ» про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 22 800 грн. - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 253, 254 КАС України.
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 червня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 червня 2015 року.
Суддя ОСОБА_3