Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
08 липня 2015 року Справа № 805/2683/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до зазначених позовних вимог позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати виконавчий лист, виданий 12.09.2013р. Ворошиловським районним судом м. Донецька по справі 255/1067/13-ц.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Рішення зазначених органів можуть виконуватися відповідно до закону також іншими органами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Органи, установи, організації та особи, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, не є органами примусового виконання, крім органів та посадових осіб, які виконують рішення про притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності.
Таким чином, у контексті даної статті відповідний орган Державної казначейської служби України є органом, уповноваженим виконувати функції Державної виконавчої служби щодо повернення коштів з державного бюджету України, а отже і таким органом, на який розповсюджується законодавство України, що стосується роботи Державної виконавчої служби в частині повернення коштів з Державного бюджету України.
Згідно до вищезазначеного та у відповідності до заявлених позовних вимог, Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва є органом, який, на думку позивача, повинен повернути кошти з Державного бюджету України на підставі виконавчого листа, виданого Ворошиловським районним судом Донецької області.
Відповідно ст. 368 ЦПК України, питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.
Враховуючи те, що дії, щодо зобов'язання яких просить позивач, стосуються виконання рішення за цивільною справою, то, відповідно до наведених вище положень діючого законодавства, розгляд даного позову належить до компетенції суду загальної юрисдикції, який видав виконавчий лист.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, у відкритті провадження в адміністративній справі позивачу необхідно відмовити, так як дані правовідносини належить розглядати в порядку цивільного судочинства, що відноситься до компетенції судів загальної юрисдикції.
Відповідно до ч. 3 ст. 109 КАС України, копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України,-
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії.
Роз'яснити позивачу, що розгляд таких спорів віднесено до компетенції судів загальної юрисдикції у рамках цивільного судочинства.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 73 грн. 08 коп.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.